Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiana sms w mms

(Temat utworzony: 30-05-2017 03:06 PM)
49327 Wyświetlenia
Viki
Voyager
Opcje

Witam. Jak wyłączyć zmianę długich wiadomości SMS w mms w samsungu galaxy s7 oraz czy da się jakoś wyłączyć polskie znaki? 

0 Like
65 Odpowiedzi
MarekZ
Voyager
Opcje

Hej @Viki

W fabrycznie instalowanym programie Wiadomości SMS nie ma możliwości wyłączenia automatycznego przełączania wiadomości SMS w MMS (po przekroczeniu długością 3 wiadomości). W Sklep Play są aplikacje do wiadomości SMS, które pozwalają ominąć ten problem.

Co do wyłączenia polskich znaków, wystarczy otworzyć menu Wiadomości > Więcej (trzy kropki po prawej na górze) > Ustawienia > Wiadomości SMS > Tryb wpisywania. Tutaj zmień Unicode na Alfabet GSM. Od tej pory nawet jak wpiszesz "ą" czy "ć" to system wysyłając wiadomość zmieni je na "a" i "c". Wiadomościach wysłanych nadal będą wyglądać na litery z ogonkami, ale odbiorca otrzyma je bez nich.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!
Wilkirski
Apprentice
Opcje

MarekZ napisali:

Hej @Viki

W fabrycznie instalowanym programie Wiadomości SMS nie ma możliwości wyłączenia automatycznego przełączania wiadomości SMS w MMS (po przekroczeniu długością 3 wiadomości). W Sklep Play są aplikacje do wiadomości SMS, które pozwalają ominąć ten problem.

Co do wyłączenia polskich znaków, wystarczy otworzyć menu Wiadomości > Więcej (trzy kropki po prawej na górze) > Ustawienia > Wiadomości SMS > Tryb wpisywania. Tutaj zmień Unicode na Alfabet GSM. Od tej pory nawet jak wpiszesz "ą" czy "ć" to system wysyłając wiadomość zmieni je na "a" i "c". Wiadomościach wysłanych nadal będą wyglądać na litery z ogonkami, ale odbiorca otrzyma je bez nich.


Dzien dobry, 

Rowniez szukam mozliwosci obejscia automatycznej zamiany w mms, mam z tym okropne problemy, gdyz nie wszyscy moi odbiorcy odbieraja mmsy 😞

Piersze pytanie: jak usunac polskie znaki w galaxy note 5? Powyzszy opis nie dziala nie widze takiej opcji w menu wiadomosci. Byloby to pomocne przy dyktowaniu wiadomosci, wtedy wskakuja polskie znaki i zamiana w mms jest jeszcze szybsza niestety.

Drugie pytanie dotyczy alternatywnej aplikacji, ktora pozwoli ominac ten problem. Ale chodzi o aplikacje maksymalnie prosta, nie obciazajaca system, nie potrzebuje zadnych bajerow, kiedys mialem go sms , zalamka, za duzo wszystkiego...

Pozdrawiam

Marek Wilkirski 

 

0 Like
Szewcu72
MegaStar
Opcje
Ogonki usuniesz ustawiając tryb wprowadzania na Alfabet GSM. Co do zmiany smsa na MMSa, włącz ostrzeżenia i niestety już sam będziesz musiał pilnować długości wiadomości i wysyłać je "pojedynczo".

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Wilkirski
Apprentice
Opcje

Szewcu72 napisali:
Ogonki usuniesz ustawiając tryb wprowadzania na Alfabet GSM. Co do zmiany smsa na MMSa, włącz ostrzeżenia i niestety już sam będziesz musiał pilnować długości wiadomości i wysyłać je "pojedynczo".

Szewcu72, dzieki za odpowiedz, niestety u mnie w Note5 w ustawieniach wiadomosci nie ma takiej opcji 😞 mam android 7.0 i uzywam producenckiej aplikacji do wiadomosci.

Pozdrawiam

Wilkirski

0 Like
Szewcu72
MegaStar
Opcje
Ja tylko piszę o stockowych aplikacjach, w wersji androida 7.0.
Wchodzisz w ustawienia wiadomości, następnie w więcej ustawień, dalej SMS - tu masz Tryb wprowadzania, W MMS masz Ustaw ograniczenia.
To raczej musisz mieć w stockowej aplikacji :winking-face:

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Wilkirski
Apprentice
Opcje

Niestety 😞 

Nie ma tam opcji, ktore opisujesz. 

Menu wiadomosci, dalej sprawdzaw wsystkie opcje, nie ma trybu wprowadzania, sprawdzalem kilka razy. No trudno. Sprawdze jak dziala Textra.

Pozdrawiam


Szewcu72 napisali:
Ja tylko piszę o stockowych aplikacjach, w wersji androida 7.0.
Wchodzisz w ustawienia wiadomości, następnie w więcej ustawień, dalej SMS - tu masz Tryb wprowadzania, W MMS masz Ustaw ograniczenia.
To raczej musisz mieć w stockowej aplikacji :winking-face:

 

0 Like
Szewcu72
MegaStar
Opcje

Musisz mieć te ustawienia. Są one we wszystkich fabrycznych aplikacjach. Sprawdź jeszcze raz.1.png

 

2.png

 

3.png

 

4.png

 


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Wilkirski
Apprentice
Opcje

Ha. Bylem w tych ustawieniach oczywiscie, zrobilem zrzut, no i prosze, tak to wyglada;

Screenshot_20171111-151346.jpg

 

0 Like
Szewcu72
MegaStar
Opcje
Czy używałeś wcześniej jakiejś innej apki do zarządzania wiadomościami?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.