Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

[PORADNIK-CIEKAWOSTKA] Z czego złożony jest nasz telefon.

(Temat utworzony: 11-02-2024 04:07 PM)
350 Wyświetlenia
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje

Witam Państwa! Jako że na co dzień, można powiedzieć, siedzę w telefonach, to przedstawię ten poradnik, a bardziej ciekawostkę dla tej grupy osób, które dalej uważają, że mogło się coś urwać w smartfonie, albo z ciekawości chcą sobie zobaczyć, co się kryje w ich urządzeniu.

Pacjent to S20+, ale przeważnie każdy Samsung zbudowany jest bardzo podobnie. To, co widzi większość z Państwa, to:

Wyświetlacz

 
image
Tylna klapka
image
I to wszystko, co możemy zobaczyć. Ale jeśli smartfon trafia do mnie, czy na autoryzowany serwis, to już technicy widzą trochę więcej:

Nasz wyświetlacz, ale z innej strony 
 
image
Całe serce naszego telefonu, czyli płytę główną 
image
Złącze ładowania z mikrofonem
image
Aparat przedni i aparat tylny. W większości nowych Samsungów aparaty wpinane są pojedynczo
image
 
 
OleksiiA_0-1707727690862.png
I swego rodzaju taśmy, przyciski, głośniki i antena NFC 
image
image
 
 
image
I żeby to wszystko działało, musi być jeszcze bateria
image
Oczywiście to wszystko ma swoje miejsce, jest porządnie ulokowane, skręcone lub przyklejone, jak np: bateria i tylna klapka. Dlatego jeszcze raz podkreślam, nie ma żadnej możliwości, by coś w naszym smartfonie się urwało beż naszej ingerencji.

To taki poradnik-ciekawostka dla osób, którzy nigdy nie widzieli, jak wygląda takie urządzenie od środka. Pozdrawiam.
10 Odpowiedzi
stanko
Hotshot
Opcje
super wykład.👍
Jak na taki niewielki gabarytowo sorzęt to dużo tej elektroniki .
Z perspektywy czasu podziwiam ten świat precyzyjnej techniki w mikro wydaniu!
Oberschlesier71
Pioneer
Opcje
Trochę się zmieniło od czasów, kiedy jako nastolatek oglądałem, cały obśliniony, komputer Robotron i IBM XT w biurze ojca 😄
patyczak
Big Cheese
Opcje
Faktycznie ciekawa informacja, bo nie widziałem nigdy telefonu od środka. Dziękuję 👍💪
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Witam. Dziękuję za opinię. Dokładnie zmieniło bardzo dużo w tej dziedzinie.
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Witam. Dziękuję za opinię. Tak teraz można powiedzieć, że jest to porządny komputer w mini wydaniu. Kto by to kiedyś pomyślał?
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Witam. Cieszę się że poradnik się podoba🙂 Trochę tych elementów jest do składania, a już tym bardziej do przykręcania.
FG_Test23
Black Belt 
Opcje
Poradnik przydatny i teoretycznie tosty i można byłoby się pokusić o stwierdzenie, że przecież wszyscy to wiedzą, ale jak się później spojrzę na pytania co grzechocze w telefonie, to nagle nie jest to takie oczywiste 😅.

Ogólnie smartfony od środka są dla mnie czymś bardzo ciekawym i lubię sobie spojrzeć jak JerryRigEverything je rozbiera.

Ciekaw tylko jestem czy smartfony, które były już kiedyś naprawiane tracą gwarancję wodoszczelności? Na filmiku serwisu "włóż do ryżu" prowadzący powiedział, że taki gwarancji się już nie daje, ponieważ tam jest dużo uszczelek, ale przecież jak smartfon jest sklejony, to chyba nie trzeba zaraz zdejmować tych elementów?
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@_Technik_  Bardzo ciekawe :smiling-face:


_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Witam. Dziękuję za opinię. Przy każdej naprawie telefonu wymieniane są wszystkie uszczelki, oraz telefon przechodzi test szczelności.