Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opóźnione powiadomienia

(Temat utworzony: 01-10-2018 09:11 PM)
11668 Wyświetlenia
ekstraway
Explorer
Opcje

Witam!

 

Zauważyłem, że kiedy Galaxy S9 jest w stanie  uśpienia powiadomienia o nowej wiadomości SMS, gmail i inne przychodzą ze znacznym opóźnieniem.  Ciekawe jest to, że zaraz po wygaszeniu ekranu powiadomienie przychodzi natychmiast, ale jesli tel. pozostaje uśpiony kilka minut, powiadomienia nie pojawiają się od razu. Często zdarza się, że po wybudzeniu tel. przychodzi wszystko hurtowo. Dodam, że tryb oszczędzania energii jest wyłączony, oszczędzanie danych wyłączone, optymalizacja baterii dla aplikacji z których chcę otrzymywać powiadomienia  - wyłączona (ustawienia>aplikacje>dostęp specjalny>optym. użycia baterii). 

Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją?

89 Odpowiedzi
AgnieszkaG
Expert
Opcje

@RobaloAmigo Warto wykonać wipe cache partition i repair apps przez tryb recovery, zgodnie z instrukcją: 

[Poradnik] [Android 11 One UI 3] Jak wejść w tryb recovery menu

RobaloAmigo
Explorer
Opcje

Odpowiadam sam sobie, 3 lata później. Aktualnie Fold 4 i problem wciąż występuje. Wszystkie, naprawdę wszystkie ustawienia dotyczące oszczędzania energii mam wyłączone, nie używam też już trybu Nie przeszkadzać. Czyszczenia, resety pomagają na chwilę.

0 Like
kaziu101010
Journeyman
Opcje
Witam. Posiadam  Galaxy s20Fe 5G.
Mam problem z powiadomieniami z aplikacji np snapchat podczas korzystania z pakietu danych komórkowych. Podczas WiFi powiadomienia pojawiają się natychmiast, a przy pakiecie bywa że od razu ale częściej pojawia się po 10-20minutach. Mimo, że wiadomości dochodzą, bo przy wejściu do aplikacji pokazuje że jest nowa wiadomość. Czy można zmienić cos w ustawieniach, aby to usprawnić?
0 Like
PatrykF
Expert
Opcje

@kaziu101010 Sprawdź czy nie masz włączonego oszczędzania danych.

Ustawienia > Połączenia > Wykorzystanie danych > Oszczędzanie danych (powinno być wyłączone). W zasadzie tylko ta jedna opcja może odpowiadać za takie działanie aplikacji na danych komórkowych.

mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@kaziu101010, jeżeli korzystasz z oszczędzania danych, o czym napisał @PatrykF, to możesz w ustawieniach aplikacji włączyć żeby korzystała z danych pomimo włączonego oszczędzania. Aby to zrobić przejdź kolejno do: Ustawienia > Aplikacje > nazwa aplikacji > Sieć komórkowa > Zezw. na uż. danych przy wł. Oszcz. danych.


kaziu101010
Journeyman
Opcje
Oszczędzanie mam wyłączone
0 Like
kaziu101010
Journeyman
Opcje
O to chodziło, pomogło. Dzięki wielkie :smiling-face:
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@kaziu101010, proszę bardzo. W razie dodatkowych pytań lub wątpliwości pisz śmiało.


kaziu101010
Journeyman
Opcje
Jednak nie jest tak kolorowo jak myślałem. Sama zmiana ustawień aplikacji nie pomogła. Teraz wyłączyłem ograniczenia danych w tle Wszystkich aplikacji i jest okej. Działa jak przy WiFi. Pytanie tylko, która aplikacja/proces za to odpowiada.. Bo może wystarczyłoby włączyć jedną z tych opcji
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@kaziu101010, ciężko będzie wskazać konkretną aplikację lub proces. Jeżeli uda Ci się namierzyć winowajcę to koniecznie daj znać.