Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opóźnione powiadomienia

(Temat utworzony: 01-10-2018 09:11 PM)
11669 Wyświetlenia
ekstraway
Explorer
Opcje

Witam!

 

Zauważyłem, że kiedy Galaxy S9 jest w stanie  uśpienia powiadomienia o nowej wiadomości SMS, gmail i inne przychodzą ze znacznym opóźnieniem.  Ciekawe jest to, że zaraz po wygaszeniu ekranu powiadomienie przychodzi natychmiast, ale jesli tel. pozostaje uśpiony kilka minut, powiadomienia nie pojawiają się od razu. Często zdarza się, że po wybudzeniu tel. przychodzi wszystko hurtowo. Dodam, że tryb oszczędzania energii jest wyłączony, oszczędzanie danych wyłączone, optymalizacja baterii dla aplikacji z których chcę otrzymywać powiadomienia  - wyłączona (ustawienia>aplikacje>dostęp specjalny>optym. użycia baterii). 

Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją?

89 Odpowiedzi
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Mam tak, gdy kończy się czas dla trybu nie przeszkadzać. O 6 rano wtedy dostaję powiadomienia, że jednak w nocy coś działo. To akurat mi nie przeszkadza. W ciągu dnia nie zauważyłem.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
ekstraway
Explorer
Opcje

Czy używasz dwóch kart SIM, czy jednej? Ja używam dwóch.

Spróbuj wysłać sobie wiadomość SMS lub e-mail i zerknij na tel. kiedy otrzymasz powiadmienie. U mnie opóźnienia wynoszą od 2 min do nawet 30 w zależności ile czasu tel. znajduje się w stanie uśpienia.

0 Like
toster_
Student
Opcje

Witam,
Mam ten sam problem z powiadomieniami na Samsungu S8. Od kiedy wygaszę telefon i wsadzę np. do kieszeni, powiadomienia przychodzą prawidłowo w czasie rzeczywistym, natomiast po ok.4 minutach "blokują się", (nie ma wibracji, dźwięku), dopiero po paru minutach (albo jesli odblokuję wczesniej telefon) przychodzą grupowo w ogromnej ilości, wraz z dźwiękiem. Próbowałem już chyba wszystkiego: kombinowania z reinstalowaniem aplikacji, czyszczeniem pamięci cache, aktualizacją oprogramowania do najnowszej wersji (8.0.0), wyłączeniem zarządzania baterią, oraz konfigurowaniem powiadomieniami z poziomu ustawień telefonu. Sieć komórkową mam cały czas włączoną jak i opcje "zezwól na użycie danych w tle", natomiast oszczędzanie danych wyłączone. Czy mógłbym liczyć na pomoc?

 
Niektóre aplikacje posiadają w powiadomieniach opcje "Ważność" (Pilne, Wysoka, Średnia, Niska), natomiast niektóre tej szczegółowej kategorii nie posiadają... Czy to może być problemem? Znalazłeś już może przyczyne i rozwiązanie tego problemu, bo ewidentnie nie jest to kewstia "Nie przeszkadzać"?
0 Like
ekstraway
Explorer
Opcje

Witam,

Nie znalazłem rozwiązania tego problemu, ale chyba wiem dlaczego tak się dzieje. Co ciekawe występuje to także w przypadku powiadomień SMS w aplikacji "wiadomości". Czasem SMS od razu się nie pojawia. Dowiedziałem się, że jest to kwestia tego, że Oreo wprowadził mnóstwo optymalizacji tła, o wiele bardziej agresywny tryb Doze (nie da się go prosto wyłączyć). Dotyczy to wszystkich aplikacji i w rezultacie podczas "głębokiego" uśpienia tel. powiadomienia nie przychodzą natychmiast. Zrobiłem test, który to potwierdził. Powiadomienia przychodzą natychmiast:

1. W trybie awaryjnym

2. Podczas ładowania tel.

Czasem innym powodem może być także jakaś aplikacja, która blokuje powiadomienia, ale akurat odisntalowałem wszystkie, przywróciłem ust. fabryczne i problem dalej występuje.

Reasumując, nic można z tym zrobić i jedynym rozwiązaniem będzie to, że Samsung poprawi to w kolejnej aktualizacji Androida, na co oczywiście liczę :winking-face:

 

Pozdr

0 Like
AdrianGsH
Explorer
Opcje

Witam

Widzę że problem jest już od jakiegoś czasu a widocznie ja go nie zauważyłem. Mam tak samo jak wyżej opisane czyli telefon gdy leży nie używany powiadomienia przychodzą z ogromnym opóźnieniem albo gdy podświetlę ekran. Rzecz dzieje się na Note 9 którego kupiłem w przedsprzedaży czyli już sporo czasu. Telefon przywrócony do ustawień fabrycznych jak polecił to zrobić Samsung na Twitterze i nadal jest to samo a widzę że rozwiązania nadal nie ma. Jeżeli tak dalej będzie na 9.0 tak widocznie trzeba przesiąść się na iPhona żeby telefon który pracuje w firmie przysyłał powiadomienia na czas. Szkoda że tak fajny telefon ma taką wadę i nie tylko on bo rzecz dzieje się też na telefonach Note 8 i S7 którzy mają moi znajomi. Brakuje jeszcze tylko że budzik będzie ustawiony na 7 rano a zadzwoni o 9 bo mu się powiadomienie uśpi...

0 Like
showmeyour__
Voyager
Opcje

@AdrianGsH myślę, że warto przesłać raport dziennika systemowego do działu deweloperskiego Samsung, żeby przyjrzeli się sprawie. Łap instrukcję krok po kroku:

Samsung Members > Wsparcie > Wyślij opinię > Raporty o błędach > [Wybór kategorii] > Zaznaczamy opcję ‘Wyślij dane raportu systemu’ i szczegółowo opisujemy symptom. Raport powinien być wysłany do 5 minut od wystąpienia błędu, czyli zaraz po odebraniu opóźnionego powiadomienia. Najlepiej by było, jakbyś przesłał go po WiFi. Odpowiedź dostaniesz również w Members :smiling-face: 

AdrianGsH
Explorer
Opcje

Wysłane mam nadzieję że to pomoże i z czasem zostanie naprawione :smiling-face:

0 Like
ekstraway
Explorer
Opcje

To nic nie da. Przerabiałem to. Odp. Samsung będzie taka, czy w trybie bezpiecznym powiadomienia przychodzą od razu? W trybie bezpiecznym wszystko jest OK. Więc zasugerują, żeby w wejść w Ustawienia -> Aplikacje -> trzy kropki -> Dostęp specjalny -> Dostęp do powiadomień, odznaczyć tutaj wszystkie aplikacje, które moga blokować opóźnienia. Czasem jakaś nieznana aplikacja faktycznie blokuje, ale nie w naszym przypadku. Testowałem to i odznaczyłem wszystkie i problem dalej występuje, bo jest związany z optymalizacją baterii w Oreo. Po prostu system tylko co jakiś czas sprawdza czy są nowe powiadomienia, im telefon dłużej uśpiony, tym rzadsza częstotliwość sprawdzania. Zresztą problem opisywany jest na wielu forach.

 

Po prostu Samsung musi to poprawić. Podobno w nowym Android Pie dalej jest to samo. Czy ktoś uczestniczy w testach i ma wersję beta Androida Pie? Mógłby sprawdzić kwestię powiadomień? Wtedy to zgłosić i niech poprawią w wersji oficjalnej.

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Sugeruję, aby to samo pytanie zadać w wątku poświęconym aktualizacji Android Pie beta. Na pewno szybciej uzyskasz tam odpowiedź.