Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Galaxy S8 i Android 10

(Temat utworzony: 21-01-2020 09:22 PM)
362 Wyświetlenia
Numernabis
Pathfinder
Opcje

Witam.

Przepraszam jeśli temat już gdzieś jest, ale jestem niewidomy, a to forum jest dla takich jak ja naprawdę trudne do ogarnięcia :smiling-face:

Czytam po sieci i są sprzeczne dane, czy Galaxy S8 dostanie Android 10?

Powiem szczerze, że na to liczę bo Android 9 sporo namieszał w opcjach dla niewidomych i to w tą niewłaściwą stronę, zamiast usprawnić to znacznie utrudnił nawigację po telefonie osobom niewidomym, liczę na to, że dziesiątka wprowadzi jakieś usprawnienia, poprawi wprowadzone gafy wraz z dziewiątką.

W wątku o czytniku ekranu w S8 sporo takich właśnie "usprawnień" wymieniłem, miały zostać zgłoszone i mam nadzieję, że tak się stało i że coś z tym fantem zrobiono w dziesiątce, tylko eraz czy ósemka dostanie tą dziesiątkę.

187 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Numernabis Jest jeszcze aplikacja jak Kalendarz Google, ale chyba tak samo działa jak Samsunga.

0 Like
Numernabis
Pathfinder
Opcje
Tak, działa tak samo.
Mam azinstalowany aCallendar, ten działa jak należy, powiadamia o urodzinach, ale ma pewne niedoskonałości jeśli chodzi o odczytywanie przez Voice Assistant, widok miesięczny nie powiadamia mnie o wydarzeniu w danym dniu jak na niego najadę, tygodniowy tak, ale ten z kolei dziwnie jest ułożóny, nie standardowo jak miesięczny tylko jakoś pionowo.
Korzystam z niego bo mam powiadomienia o zaplanowancyh/zsynchronizowanych urodzinach i imieninach oraz rocznicach, po prostu ma opcję w ustawieniach, że te wydarzenia całodzienne również mogą mieć powiadomienia, nie rozumiem takiego podejścia, że te pozycje nie mają możliwości ustawienia powiadomień, to kolejny przykład na egoistyczne podejście samsunga, jeśli nie będę chciał powiadomień nie zaznaczę opcji, ale czy nie jest lepiej mieć możliwość lub jej nie mieć?
To tak jak z tym słowem SPAM w ustawieniach wiadomości SMS, uznali, że jest zbędne, a takich wiadomości bez numeru pcha się coraz więcej, ta opcja umożliwiała ich blokowanie.
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Numernabis  My więcej Ci tu nie pomożemy, zobaczymy, jak podejdzie do tego Samsung.

0 Like
Numernabis
Pathfinder
Opcje
Tak, tak, wiem.
Dobrze, że w ogóle istniejecie i są ludzie chętni wysłuchać i pomóc, a nie od razu banować :), jak to jest na większości for, choć lista tych for ostatnio znacznie się zmniejszyła RODO :face-with-tears-of-joy:
No nic, więcej nie nabijam tutaj postów, czekam na jakieś wieści.
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@adelcia  napisał(a):
ale czemu google nas zmusza zeby kupowac tel co 2 lata?

@adelcia, żaden producent nie zmusza użytkowników do zmiany telefonu co dwa lata. To prawda, że Samsung udostępnia wyłącznie dwie duże aktualizacje systemu, ale po tym czasie telefony nie przestają działać. Ponadto w dalszym ciągu otrzymują poprawki bezpieczeństwa. Jeżeli zależy nam na najnowszych wersjach systemu to nie obędzie się bez zmiany telefonu, ale starsze telefony również funkcjonują prawidłowo i w większości przypadków spełnią w zupełności potrzeby użytkowników.


adelcia
Apprentice
Opcje
jescze napisze o jednej rzeczy, o ktorej chyba tu niepisalam.
jak wypakowalam telefon z pudelka, to jak juz bylo okienko z wyborem jezyka, to wcisnelam i upuscilam razem power + glosnoscgora, no i owszem dzwieky woyce assistenta slysialam, ale to to niegadalo.
i to samo dzieje sie przy przywroceniu do fabrycznych.
dzwieky sa, ale nie ma glosu.
to tes bylo by warte zgloszenia.
0 Like
adelcia
Apprentice
Opcje
a jeszcze jeden szczegol.
to co pisalam, ze przycisza to na poczatku, to sie dzieje na glosniku, ale nasluchawkach sie to niedzieje.
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Samsung jednak nie zaktualizuje starszych flagowców do Androida 10 Samsung Galaxy S8, S8+ oraz Galaxy Note 8

 

0 Like
placekkkk
First Poster
Opcje

Witam.

Czy Wam też po ostatniej aktualizacji (1 grudnia 2019) S8 jakby spowolnił?

Zauważyłem, że przy włączaniu różnych aplikacji telefon przycina się na 5-7 sek.

Czy korzystam z Wifi czy Danych Komórkowych, dzieje się tak samo.

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@placekkkk na modelu S8+, który mam w domu nie zauważyłem takich objawów. Na początek proponuję wipe cache partition.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like