Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Galaxy S8 i Android 10

(Temat utworzony: 06-03-2023 04:31 PM)
857 Wyświetlenia
Numernabis
Pathfinder
Opcje

Witam.

Przepraszam jeśli temat już gdzieś jest, ale jestem niewidomy, a to forum jest dla takich jak ja naprawdę trudne do ogarnięcia :smiling-face:

Czytam po sieci i są sprzeczne dane, czy Galaxy S8 dostanie Android 10?

Powiem szczerze, że na to liczę bo Android 9 sporo namieszał w opcjach dla niewidomych i to w tą niewłaściwą stronę, zamiast usprawnić to znacznie utrudnił nawigację po telefonie osobom niewidomym, liczę na to, że dziesiątka wprowadzi jakieś usprawnienia, poprawi wprowadzone gafy wraz z dziewiątką.

W wątku o czytniku ekranu w S8 sporo takich właśnie "usprawnień" wymieniłem, miały zostać zgłoszone i mam nadzieję, że tak się stało i że coś z tym fantem zrobiono w dziesiątce, tylko eraz czy ósemka dostanie tą dziesiątkę.

187 Odpowiedzi
OleksiiA
Moderator
Moderator
Opcje

@Numernabis, cześć! Sprawdziliśmy, po aktualizacji właśnie tak się zachowuje minutnik w połączeniu z opcją TalkBack, więc nie jest to żaden błąd. Oczywiście odesłałbym Ciebie do ścieżki zgłaszania sugestii z informacją, że wcześniejsza obsługa była wygodniejsza, ale już wielokrotnie z niej korzystałeś, więc jest Tobie doskonale znana.

Ze swojej strony jedynie dodam, żebyś mimo wszystko nie zniechęcał się do zgłaszania tego typu sugestii do firmy Samsung.


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.

Numernabis
Pathfinder
Opcje

Zniechęcony jestem do zgłaszania, bo toczyłem bój w sprawie gestu podgłaśniania Voice Assistanta, który został zlikwidowany wraz z aktualizacją do Androida 9 mimo, że opcjonalnie gest można było wyłączyć jeśli komuś przeszkadzał, batalia trwała prawie dwa lata i w końcu odpuściłem.

Jedna z wielu takich sugesti, żadnej nie udało mi się wyegzekwować.

Nie wiem czym się kierują "projektanci" takich poprawek/aktualizacji, poprawiają coś co jest dobre na rzecz znacznie gorszego, przecież nie trzeba być niewidomym, aby mieć w tym rozeznanie, aby jak w przypadku minutnika zorientować się, że przecież wygoeniej jest najpierw usłyszeć cyfrę, a dopiero potem długi komunikat jak możemy to zmienić, tym bardziej, że wymowa cyfry jest króciutka, a jeak już używamy minutnika to nawet nie słuchamy dalszej części komunikatu bo już wiemy jak to zmienić, a teraz jesteśmy zmuszeni do wysłuchania komunikatu oczekując na podanie cyfry..

 

Nie jestem pewny,właśnie sprawdzam, ale przed aktualizacją zegarek mój na włączonym oszczędzaniu energi wytrzymywał prawie 4 doby bez 2 godzin, teraz po aktualizacji raczej nie ma szans.

Teraz jest 17:00 i o 21 będzie 2 doba i mam 54% bateri, i raczej nie ma  szans żeby mi wytrzymał do piątku do 19:00 czyli aktualizacja pogorszyła i tak marne osiągi bateri

0 Like
Numernabis
Pathfinder
Opcje

Podaję najnowszy dialog, który jest dowodem na to, że zgłaszane treści, albo nie są czytane, albo tak jak pisałem odpowiada na nie automat, bo jak inaczej wytłumaczyć taką odpowiedź jaką otrzymałem na zgłoszenie mojej sugesti:


Treść mojego zgłoszenia:
Witam.
Jestem niewidomy chodzi o Samsung Galaxy SmartWatch 4.
Chciałem zgłosić sugestię, aby dodać możliwość korzystania z przewodnika głosowego przy włączonym trybie tylko zegar, chociaż odczyt godziny, daty i ewentualnie ustawienia alarmu. W trybie tylko zegar znacznie wydłuża się czas pracy na jednym naładowaniu, dla niewidomych to byłoby ogromne udogodnienie.
Pozdrawiam.

W odpowiedzi otrzymałem:
Dzień dobry Panie Jarosławie.
Dziękujemy zgłoszenie, przepraszamy za niedogodności z długim terminem oczekiwania na odpowiedź.
Jeżeli Pana zgłoszenie pozostaje nadal aktualne i sprawa nie została jeszcze rozwiązana zachęcam do skorzystania usługi zdalnego wsparcia, która pozwoli szybko zidentyfikować przyczynę problemu orazgo usunąć. Konsultant nie będzie miał dostępu do prywatnych danych....
Przed kontaktem bardzo proszę o instalację programu Smart Tutor...
W celu otrzyania takiego wsparcia proszę o kontakt z infolinią....

0 Like
OleksiiA
Moderator
Moderator
Opcje

@Numernabis, a tak teraz pomyślałem, czy na pewno zgłaszasz te sugestie jako sugestie, czy jako błąd? Bo ścieżka jest bardzo podobna, zwłaszcza pierwsze kroki, a różnica może być taka, że dostajesz tego typu "nieodpowiednią" odpowiedź.


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.

Numernabis
Pathfinder
Opcje

Witam.

Przede wszystkim Samsung Members dla niewidomych stał się znacznie mniej przyjazny, mniej czytelny więc mogło dojść do pomyłki, ale jeśli nawet to konsultant czytający moją sugestię powinien w odpowiedzi napisać mi, że to nie ten dział, że sugestie zgłaszamy tu i tu, a nie odpisywać mi, abym się połączył zdalnie w celu rozwiązania mojego problemu jeśli dotychczas nie został rozwiązany, oczywiście jeśli to człowiek czytał, a nie automat, a wiadomo, że googlowski silnik sztucznej inteligencji jest naprawdę dobry, potrafi nawt umówić wizytę u fryzjera, niestety nie sprawdza się w życiu codzinnym, a zwłaszcza w takich sytuacjach jak opisana. Nie to jednak jest najistotniejsze, najistotniejszy jest fakt, że jednak pierwsza moja aktualizacja SmartWatch 4 spowodowała znaczne pogorszenie się wydajności bateri, a cieszyłem się, że wytrzymuje mi prawie 4 doby kiedy znajomemu który ma nieco dłużej 2,5 doby, ale On aktualizował, a ja wcześniej nie bo w trybie oszczędzania energi aktualizacje są wyłączone jak się okazało, niepotrzebnie przełączałem w tyb standardowy i aktualizowałem bo się te pokazały.

 

Przed aktualizacją przy włączonym trybie oszczędzania energi zegare, trzymał mi na jednym naladowaniu jak pisałem 4 doby bez dwóch godzin. Odłączałem od ładowania o godzinie 21:00 i w czwartej dobie o godzinie 19:00 było jeszcze 2% bateri, sprawdzanie godziny, parę razy się bawiłem ustawianiem alarmu i nawet przeprowadziłem dwie rozmowy około dziesięciominutowe przez zegarek, po aktualizacji nie prowadziłem żadnych rozmów przez zegarek, jeden raz ustawiłem alarm i odłączając o godzinie 21:00 w czwartej dobie zegarek się rozładował, wyłączył się o godzinie 14:50 czyli 6 gdodzin krócej trzymał, co najmniej 6 godzin, bo przed aktualizacją na dwie godziny przed upływem pełnych czterech dób było jeszcze 2% bateri, teraz na 6 godzin przed upływem pełnych czterech dób zegarek się wyłączył i jak pisałem nie rozmawiałem przez zegarek.
Tak, że niestety po aktualizacji znacznie pogorszyła się wydajność bateri, skrócił się czas pracy na jednym naładowaniu o co najmniej 6 godzin.

0 Like
Numernabis
Pathfinder
Opcje

Dzień dobry.
Tym razem piszę właściwie w imieniu mojej znajomej bardzo słabo widzącej.
Zmieniła telefon i kupiła sobie Samsung Galaxy S20 i są problemy, w sumie 2.
Trudno mi jest Jej pomóc bo nie jest techniczna i boi się cokolwiek tam wyłączać i włączać, zupełnie inaczej gdybym miał go w ręce z włączonym TalkBAckiem, próbowaliśmy włączyć, ale nie gadałi trudno było go wyłączyć i druga próba już nie nastąpiła, ale do rzeczy.
Jak w tym telefonie ustawić dźwięk dla przychodzących wiadomości SMS?
W ustawieniach dźwięku przypisujemy globalny dźwięk dla powiadomień, ale chcemy ustawić osobny dla SMS.
W Galaxy S8 otwieram apkę wiadomości i tu w ustawieniach mam powiadomienia i mogę sobie wybrać z dostępnej listy lub z karty pamięci czy wbudowanej pamięci, niestety w S20 w tej samej apce w powiadomieniach jest tylko pole zaznaczone zezwalaj na dźwięk i nie ma opcji wyboru.
W którymś tam miejscu było wybierz dźwięk, ale to pozwala jedynie na pobranie dźwięku z interneu, a nie o to chodzi.
Może mógłby ktoś podać mi pełną ścieżkę gdzie trzeba wejść, aby taki dźwięk ustawić.
Android 13

Druga sprawa to w ustawieniach dostępności można włączyć powiększenie i gestem trzech palcy można to powiększenie włączyć, domyślnie jest to powiększony pełny ekran i trzeba palcami ekran przesuwać, aby pmieć podgląd do innych elementów, ale coś robi i czasami Jej się przełącza na lupkę, że tylko fragment, taki kwadracik ruchomy powiększa elementy znajdujące się pod tym kwadratem, jak powrócić, aby cały ekran się powiększał, wówczas jest taka pomarańczowa obwódka dookoła całego ekranu.

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Numernabis, odnośnie dźwięku wiadomości SMS. Przejdź kolejno do: Ustawienia > Powiadomienia > Powiadomienia aplikacji > Wiadomości > Kategorie powiadomień > Nowe wiadomości > Dźwięk. Ścieżka do ustawień pochodzi z telefonu z systemem Android 13 z nakładką One UI 5.1.


Rozwiązanie
PatrykF
Expert
Opcje

@Numernabis Kiedy uruchomisz normalnie powiększenie, na dole ekranu masz taką ikonkę po prawej stronie z dwoma strzałkami skierowanymi od siebie. Jeżeli wciśniesz tę ikonę, to zmieni Ci się wyświetlanie powiększenia do formy kwadracika. Teraz ikonka ta zmieni też wygląd na dwie strzałki skierowane do siebie - kiedy je wciśniesz, powiększenie znowu będzie na cały ekran.

Jeżeli nie widzisz tej ikonki, dotnij jednokrotnie ekranu i się pojawi. W trybie z kwadracikiem będziesz miał jeszcze dwie dodatkowe ikonki - kłódki do blokowania położenia tego kwadracika i ikonka kwadratu z czterema kropkami do zmiany rozmiaru ów pola do powiększania po pociągnięciu skrajów pola (obramówka będzie niebieska).

Numernabis
Pathfinder
Opcje

Powiększenie już rozwiązane, telefonicznie, co do dźwięku to dopiero jutro w pracy sprawdzimy.

W każdym bądź razie bardzo dziękuję za pomoc.

0 Like
Numernabis
Pathfinder
Opcje

Kurcze, kliknąłem zaakceptuj jako rozwiązanie, mam nadzieję, że wątek nie zostanie przez to zamknięty bo będę miał w późniejszym okresie problem z założeniem kolejnego wątku żeby poprosić o pomoc w razie potrzeby.

0 Like