Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Galaxy S8 i Android 10

(Temat utworzony: 26-12-2019 02:19 PM)
12830 Wyświetlenia
Numernabis
Pathfinder
Opcje

Witam.

Przepraszam jeśli temat już gdzieś jest, ale jestem niewidomy, a to forum jest dla takich jak ja naprawdę trudne do ogarnięcia :smiling-face:

Czytam po sieci i są sprzeczne dane, czy Galaxy S8 dostanie Android 10?

Powiem szczerze, że na to liczę bo Android 9 sporo namieszał w opcjach dla niewidomych i to w tą niewłaściwą stronę, zamiast usprawnić to znacznie utrudnił nawigację po telefonie osobom niewidomym, liczę na to, że dziesiątka wprowadzi jakieś usprawnienia, poprawi wprowadzone gafy wraz z dziewiątką.

W wątku o czytniku ekranu w S8 sporo takich właśnie "usprawnień" wymieniłem, miały zostać zgłoszone i mam nadzieję, że tak się stało i że coś z tym fantem zrobiono w dziesiątce, tylko eraz czy ósemka dostanie tą dziesiątkę.

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
PatrykF
Expert
Opcje

@Numernabis Kiedy uruchomisz normalnie powiększenie, na dole ekranu masz taką ikonkę po prawej stronie z dwoma strzałkami skierowanymi od siebie. Jeżeli wciśniesz tę ikonę, to zmieni Ci się wyświetlanie powiększenia do formy kwadracika. Teraz ikonka ta zmieni też wygląd na dwie strzałki skierowane do siebie - kiedy je wciśniesz, powiększenie znowu będzie na cały ekran.

Jeżeli nie widzisz tej ikonki, dotnij jednokrotnie ekranu i się pojawi. W trybie z kwadracikiem będziesz miał jeszcze dwie dodatkowe ikonki - kłódki do blokowania położenia tego kwadracika i ikonka kwadratu z czterema kropkami do zmiany rozmiaru ów pola do powiększania po pociągnięciu skrajów pola (obramówka będzie niebieska).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

187 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Numernabis  Ten telefon nie otrzyma Androida 10 https://eu.community.samsung.com/t5/Telefony-i-smartfony/Harmonogram-aktualizacji-Android-10-z-One-U...

Już miałeś dwie duże aktualizacje do Oreo i Pie

mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Numernabis, Samsung udostępnia wyłącznie dwie duże aktualizacje systemu dla telefonów. Model Galaxy S8 otrzymał już dwie takie aktualizacje: Android Oreo oraz Android Pie. Tak jak napisał @vdsl2 Twój telefon nie otrzyma już kolejnych aktualizacji systemu a jedynie poprawki bezpieczeństwa.


Numernabis
Pathfinder
Opcje

Tak znam zasadę aktualizacji i dotychczas tak było, że telefon otrzymuje dwie duże aktualizacje, atutaj piszą co innego:

https://antyweb.pl/samsung-galaxy-s8-android-10/

Co do aktualizacji zabezpieczeń, kilka dni temu otrzymałem aktualizację ponad 600 MB, stąd moje pytanie.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Numernabis  Ale nie jest na liście Samsung Members aktualizacja z dnia 24.12.2019 

https://www.tablety.pl/android/2019-11-29/samsung-galaxy-s8-note-8-android-10-one-ui-2-0/

Screenshot_20191226-192800_Samsung Members.jpgScreenshot_20191226-192824_Samsung Members.jpg

mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Numernabis, to była jedynie plotka. Autor artykułu pod koniec wspomniał, że należy poczekać na oficjalną zapowiedź ze strony firmy Samsung. Taka zapowiedź nie nadeszła a lista urządzeń, które otrzymają nową wersję systemu jest już znana - zobacz powyższy wpis od @vdsl2.


Numernabis
Pathfinder
Opcje

Tak, tak, czytałem.

To co podane też czytałem, ale nadal nie jest to finalna lista.

Nie żebym się tu wykłócał, podejrzewam, ze faktycznie będzie tak jak piszecie inie dostanę dziesiątki na ten model, szkoda, że samsung tak działa, to zniechęca ludzi do kupowania modeli topowych, sporo drożze od niższej półki, a aktualizacji tyle samo co w najtańszych modelach, pod tym względem iPhone przewyższa Samsunga choć tego pierwszego nie trawię.

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Numernabis, daty aktualizacji oraz lista modeli może jeszcze ulec zmianie, ale nie podejrzewam żeby Samsung zdecydował się na dodanie Galaxy S8. Dodam, że większość producentów telefonów z systemem Android stosuje taką samą politykę aktualizacji dla flagowych modeli tzn. dwie duże aktualizacje systemu. Uważam również, że telefonu nie kupujemy przede wszystkim dla aktualizacji a skupiamy się na funkcjach, które są dostępne tu i teraz a nie na tych, które być może zostaną wprowadzone w przyszłości wraz z kolejną aktualizacją systemu.


Numernabis
Pathfinder
Opcje

Tak, jasne, że kupujemy dla funkcjonalności aktualnie dostępnych w telefonie, ale jak w przypadku Samsunga Galaxy S8 właśnie tak było, ale aktualizacja do androida 9 uszczupliła jego możliwości, jego funkcjonalność dla osób niewidomych, zresztą nie tylko dla niewidomych, były opcje, które zniknęły wraz z aktualizacją, opcje rzekomo zbędne, ale przecież nikt nikogo nie zmusza do ich sosowania, ale pewna część ludzi jednak korzysta, a teraz wraz z nadejściem 9ki już nie może.

Sama funkcjonalność telefonu dla niewidomego wraz z 9ką pogorszyła się.

To raz, a da to jesdnak kupując telefon funkcjonalny cieszymy się jego funkcjonalnością, sprawnością działania i bezpieczeństwem, jednak po dwóch aktualizacjach jego pezpieczeństwo staje się znacznie mniejsze bo przestają przychodzić poprawki zabezpieczeń i jak w przypadku tańszych modeli jestem w stanie to zrozumieć to w przypadku topowych drogich już nie, jeśli chcemy czuć się w iarę bezpiecznie zmuszeni jesteśmy do zakupu nowego modelu, co w przypadku niewidomych nie jest już takie proste jak u widzących.

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Numernabis, nie jestem w stanie ocenić funkcjonalności telefonu pod kątem opcji dla niewidomych i w tym wypadku przyjmuję Twoje spostrzeżenia. Zgodzę się również co do tego, że część rzadko używanych funkcji została usunięta, ale w zamian otrzymaliśmy nową nakładkę wizualną One UI, która wprowadziła szereg nowych rozwiązań i usprawnień. Zwróć uwagę, że aktualizacje bezpieczeństwa będą w dalszym ciągu udostępniane dla starszych modeli jednak w dłuższych odstępach czasowych. Informacje o aktualizacjach bezpieczeństwa znajdziesz na tej stronie. Na ten moment modele Galaxy S8 znajdują się w kategorii smartfonów, które będą otrzymywać łatki bezpieczeństwa co miesiąc, ale podejrzewam, że w niedługim czasie zostaną przesunięte do kategorii kwartalnych aktualizacji.