Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Galaxy S7 po aktualizacji do 8.0 OREO czuwanie sieci/cell standby jak naprawić? Zużycie baterii.

(Temat utworzony: 23-07-2018 11:01 AM)
1779 Wyświetlenia
gaweu
First Poster
Opcje

Dzień dobry, zaktualizowałem android nougat do oreo i mam problem z czuwaniem sieci/battery standby. Otóż znajduje się to na 1 pozycji jeśli chodzi o zużycie bateri. Przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych nie odniosło skutku.

Jestem rozczarowany, telefon dużo lepiej działa na oreo, ale to czuwanie sieci to jakaś kpina.

 

Co mam zrobić w tej sytuacji? Oddawać telefon do serwisu?

Proszę o pomoc.

0 Like
59 Odpowiedzi
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Anonymous User nie używaj imienia tego boga na oficjalnym forum. 

Widocznie mało żarliwie się do niego modliłeś, że Cię nie wysłuchał. Złóż całopalną ofuarę. :winking-face:


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Damian K
Hotshot
Opcje

@Anonymous User 

A ja Ci powiem, że z tego co wiem developerzy znają problem i pracują nad poprawką. Bądź cierpliwy.

I na przyszłość proszę, żebyś używał wyszukiwarki na forum, wcale nie tak daleko znajduje się taki sam temat, w którym Twój post powinien się znaleźć. Scalę Twój temat z tamtym, żeby zachować porządek. :winking-face:


Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
0 Like
LeszekJ
Voyager
Opcje

Żeby złożyć całopalną ofiarę to trzeba mieć Note-a;)

0 Like
Joakim
Explorer
Opcje

Czy coś już wiadomo odnośnie do tej poprawki? Bo tydzień temu zakupiłem S7 edge, a czuwanie sieci komórkowej zużywa mi 42% baterii... To jest jakiś żart.

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

Niestety, terminy i informacje na temat przyszłych aktualizacji nie są udostępniane.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Mesho
Explorer
Opcje

Na angielskim forum leci mocna gównoburza (i słusznie). Samsung zamiast zatrzymać aktualizację i rozprzestrzenianie się tej zarazy dalej udaje że wszystko jest w porządku a ilość wk***wionych użytkowników tylko przybywa. Jedyne co da się na tą chwilę polecić, to wrócić do Nougata (priv jak coś). 

0 Like
Dziadek_Staszek
Explorer
Opcje

Jest nieoficjalne rozwiązanie problemu. Wrganie modemu i booloadeara z wesji firmware na hong kong (u mnie sie sprawdziło, tylko urządzenie wariuje i uważa że telefon jest zrootowany, oczywiście nie ma nabitej flagi). Nie mniej jednak nie po to płacimy ileś kasy za urządzenie premium żebym się musiał bawić w takie rzeczy...

0 Like
Joakim
Explorer
Opcje

Dokładnie, wybrałem Samsunga, a nie jakąś chińszczyznę, dlatego że liczyłem na poważne traktowanie, a tutaj takie coś... Jak rozumiem, powrót do Nougata wiązałby się z utratą gwarancji? 😕

0 Like
Dziadek_Staszek
Explorer
Opcje

Nie do końca z utratą gwarancji. Jak masz oficjalne oprogramowanie to nie nabijesz flagi. Da się sie zrobić downgrade tak, że nie ma śladów:-) sam odsyłałem telefon z powodu wypalenia ekranu i nie było problemu.

0 Like
balsam_tf
Journeyman
Opcje

Witam, kupiłem w sobotę Galaxy S7, no i nieszczęsliwie dokonałem aktualizacji, nie wiedziałem że coś takiego się dzieje, czy mamy jakieś informacje, czy Samsung pracuje nad tym problemem, czuwanie sieci, pożera baterię 😞 nie znam się na tyle na wygrywaniu softów itd, i nie wiem co moge zrobić żeby wrócić stary system czy wgrać np Nugata, czy serwis samusnga może to zrobić, nie chce stracić gwarancji 😞

0 Like