Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Debrandowanie, a gwarancja i rękojmia

(Temat utworzony: 11-01-2020 09:56 AM)
473 Wyświetlenia
Qalix
Student
Opcje

Witam,

Jakoś w marcu debrandowałem telefon S8+. Został on kupiony w Orange. Wgrałem oryginalne oprogramowanie Samsunga. Jak sytuacja wygląda z gwarancją i rękojmią? Niestety nadszedł moment, że telefon muszę oddać na gwarancję, bądź też skorzystać z rękojmi u operatora. Czy z ROM'em XEO (czyli nie oznaczeniem orange) nadal przysługuje mi rękojmia? I czy wgrywając samemu ROM XEO, a nie przez serwis Samsunga, nadal przysługuje mi gwarancja? Dodam, że po wgraniu oprogramowania telefon działał dobrze, a wada przez którą muszę go oddać do serwisu leży raczej w sprzęcie, a nie w oprogramowaniu.

0 Like
69 Odpowiedzi
Szopen
Pioneer
Opcje

@vdsl2  napisał(a):

@Szopen  Jest taka możliwość, że mogą się przyczepić. A z jakiej sieci masz ten telefon ?



Telefon ma brand Playa. No nic zostaje mi liczyć na szczęście że przed oddaniem do serwisu uda się wgrać oprogramowanie Play z powrotem. Telefon ma już XEO, udało mi się to wczoraj w miarę sprawnie samemu zrobić 😁

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Szopen Mam nadzieje, że wiesz, co to jest bootloader

0 Like
Szopen
Pioneer
Opcje

@vdsl2  napisał(a):

@Szopen Mam nadzieje, że wiesz, co to jest bootloader


Taki BIOS tyle że na telefonie? 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Szopen  Masz, teraz wgrany taki soft N975FXXS1BSLD wiec nie ma już możliwości wgranie niższej wersji N975FXXU1BSL7. Jak nie będzie, dostepna taka sama wersja dla PLAY "N975FXXS1BSLD"to masz spory problem.

0 Like
Szopen
Pioneer
Opcje
Wgrałem soft Country/Carrier
Date
Poland
2020-01-05
Version
PDA
10
N975FXXS1BSLD
CSC
N975FOXM1BSL7

Ogólnie pytałem kilku osób o to jak się serwisy na wgranie oryginalnego softu zapatrują i wszyscy mówili, że to nie przekręca licznika więc nie powinno być problemu. Telefon jest nowy i zakładam że nie będzie z nim problemów. Zachowam wzmożoną ostrożność na wszelki wypadek 😁
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Szopen, daj znać czy telefon będzie pobierał bez problemu kolejne aktualizacje oprogramowania przeznaczone dla wariantu XEO. Po debrandingu rozumiem, że masz wariant XEO/XEO,XEO/PRT?


0 Like
Szopen
Pioneer
Opcje

@mirudo24  napisał(a):

@Szopen, daj znać czy telefon będzie pobierał bez problemu kolejne aktualizacje oprogramowania przeznaczone dla wariantu XEO. Po debrandingu rozumiem, że masz wariant XEO/XEO,XEO/PRT?


Jasne. Jak tylko coś się pojawi to dam znać 😉 Mam nadzieję, że się pojawi 😂😂😂SmartSelect_20200111-113333_Settings.jpg

 

vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Szopen  Nie do końca wyszedł, Ci pełny debranding musisz przełożyć kartę SIM do drugiego slotu.

 

0 Like
Szopen
Pioneer
Opcje

@vdsl2  napisał(a):

@Szopen  Nie do końca wyszedł, Ci pełny debranding musisz przełożyć kartę SIM do drugiego slotu.

 


O kurde, dzięki :smiling-face: A możesz wytłumaczyć co to zmieni? Podczas pracy telefonu można czy wyłączyć i włączyć? 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Szopen  Przełóż, kartę SIM do drugiego slotu wyłącz i włącz telefon 

Note.PNG

Tak powinno, być jak na zdjęciu OPV jest to Orange a u ciebie PRT.