Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z ładowaniem/wyświetlaczem Samsung m31s

(Temat utworzony: 24-08-2021 10:54 PM)
1029 Wyświetlenia
MaciejWyb
First Poster
Opcje

Mam pytanie czy ktoś miał problem z ładowaniem tego telefonu. I jak została rozpatrzona gwarancja. Opiszę pokrótce mój problem. 

Telefon kupiłem w lipcu poprzez internet w Euro AGD. W lipcu zepsuł się mi po raz pierwszy telefon. Zaczął się przegrzewać i pojawił się problem z jego ładowaniem (telefon albo przestawał się ładować albo czas do pełnego ładowania gwałtownie się wydłużał). Telefon oddałem do naprawy w ramach gwarancji pod koniec lipca lub na początku sierpnia. Stwierdzono że uszkodzone było złącze ładowania, które naprawiono i oddano mi telefon w dniu 7 sierpnia 2021 roku w godzinach porannych. Wieczorem tego dnia wgrałem do telefonu pliki które zapisałem na komputerze przed naprawą. Telefon podłączyłem na koniec do ładowania i tak zostawiłem na noc. Rano w telefonie nie działał już wyświetlacz. Telefon po naprawie działał ok. 24 godzin. i pojawiła się w nim usterka inna niż wcześniej. Telefon do tego samego serwisu oddaje po dwóch dniach od jego otrzymania i czekam na naprawę (nr naprawy 4248182397 - nie wiem czemu serwis w dokumencie nie wpisał usterki z którą przyszedłem tylko powielił stare zapisy pewnie ze starego dokumentu). Serwis po ok. 10 dniach odmawia naprawy twierdząc ze uszkodzenie stwierdzone w telefonie jest mechaniczne (odmowa następuje po korespondencji z Samsungiem). Za naprawę miałem płacić sam ok. 580 zł. W serwisie pokazano mi zdjęcie złącza które rzekomo miało być wyrwane z mocowania. Abym ja coś takiego mógł dokonać musiałbym rozebrać samodzielnie telefon albo walić nim np. o ścianę. widoczne byłyby efekty choćby zniszczonej obudowy lub wyświetlacza. Poinformowano, że to złącze jest wspólne dla ładowania i wyświetlania obrazu. Ja w telefon nie ingerowałem zarówno przed pierwszą jak i drugą naprawą. Zresztą serwisie poinformowano mnie że oni wiedza ze telefon nie był rozbierany poza serwisem. Po informacji z serwisu skojarzyłem pewne fakty. Skoro telefon przegrzewał się i wystąpił problem z ładowaniem przed pierwsza naprawą to złącze które rzekomo jest wyrwane (a jest wspólne dla wyświetlacza) musiało ulec uszkodzeniu już przed pierwszą naprawą gwarancyjną (dlaczego serwis tego nie zauważył nie wiem ale pewnie fotografują cały telefon). Skoro serwis miał telefon u siebie to jak nie zauważono że usterka dotyczy innego elementu i naprawiano za pierwszym razem inną rzecz tego nie wiem. Ja z tym telefonem po naprawie nic nie robiłem i miałem go sprawy ok. 24h. Aktualnie stan rzeczy jest taki, że po dwóch wizytach w serwisie telefon nie naddaje się użytku. Wcześniej przed pierwszą naprawą jeszcze od czasu do czasu ładował i mogłem z niego korzystać. Był strach że się nie naładuje ale co jakiś czas ładowanie się jeszcze uruchamiało. Po drugiej wizycie nie działa w nim wyświetlacz z którym nie było wcześniej żadnych problemów ! Serwis poinformował mnie że mam sie do Państwa odwołać bo oni nie mogą nic zrobić choć wiedzą że usterka taka bez ingerencji w telefon nie jest możliwa. Gdzie można takie odwołanie złożyć? Jedyny formularz reklamacyjny jaki znalazłem dot produktów zakupionych bezpośrednio w sklepie Samsung.

Rozumiem gdyby ten telefon popsuł się po dwóch latach, ale użytkuje go pół roku. Ja uważam że element uszkodzony obecnie albo był wadliwy od początku (pierwsza naprawa wskazuje że z takim uszkodzeniem telefon funkcjonował przez 24 godziny i jakoś działał) albo wcześniejsze przegrzewanie się telefonu spowodowało uszkodzenie tego elementu i jego dalszą degradację. Ja przed pierwszą naprawą mogłem jeszcze korzystać z telefonu, a po drugiej wizycie w serwisie już nie. Może gdzieś zawinił serwis i nie chce się do tego przyznać, wspierając mnie duchowo i mówiąc aby się odwołał bo według nich mam szansę na pozytywne załatwienie sporu. Może podczas wymiany taśm uszkodzono złącza w moim telefonie i to słowne wsparcie ma mi tylko zamydlić obraz sytuacji.

Mam kilka pytań:

Czy ktoś miał podobny problem z ładowaniem telefonu (brak lub zanik ładowania/ wydłużanie się ładowania nawet do 12h) ?

Gdzie można odwołać się od decyzji serwisu o odmowie naprawy gwarancyjnej?

0 Like
2 Odpowiedzi
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Niestety na forum również nie będziemy w stanie rozwiązać tego problemu. Dostępne formy kontaktu z firmą Samsung znajdziesz w poniższym odnośniku. Dodatkowo możesz skontaktować się z firmą Samsung z poziomu aplikacji Samsung Members. Aby to zrobić uruchom aplikację, kliknij w biały plus na niebieskim tle i wybierz preferowaną formę kontaktu. Możesz również ponownie skontaktować się z punktem serwisowym dokładnie opisując zaistniałą sytuację.

https://www.samsung.com/pl/support/contact/


tedi17
Pioneer
Opcje
Piękna odyseja....Ale opublikować by jako powieść....może
0 Like