Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Ram Plus

(Temat utworzony: 4 tygodni(e) temu)
166 Wyświetlenia
Matti13
Pioneer
Opcje
Witam, chciałbym się dowiedzieć na jakiej zasadzie ma działać dodatkowa, wirtualna pamięć RAM Plus. Wczoraj zrobiłem aktualizację do Galaxy A52 i zauważyłem tą nowość. Z informacji w ustawieniach pamięci RAM jest informacja, że pamięć ta będzie korzystała z pamięci wewnętrznej. I tu zastanawia mnie, czy to spowoduje pomniejszenie dostępnej pamięci na pliki albo czy ta pamięć wewnętrzna będzie wykorzystywana w razie potrzeby. Pytanie też, czy ta wirtualna pamięć "już działa" czy uruchamiana jest po wykorzystaniu limitu fizycznego RAMu. Nie mam tu pewności.
172 Odpowiedzi
AdamZF
Voyager
Opcje
Mam inne zdanie w tym temacie. Wersja 256 GB posiada najszybszą w tym momencie pamięć w wersji UFS 4.0. Jeśli nie szkoda Ci 8 GB, a chcesz przechowywać więcej/dłużej otwarte aplikacji w tle, to możesz ustawić max. Oczywiście nie jest to wymagane, gdyż S23 bardzo szybko otwiera aplikacje z "zimnego" startu.
Fresh_mints75
Journeyman
Opcje

Witam,mam Samsunga M52 5G. Pamięć 6 GB ale za to snapdragon 7... Miałem włączone na ram plus 4 GB to jakoś chodził ale z ciekawości wyłączyłem to ram to internet w Chrome śmiga że hej.

0 Like
Adimako
Navigator
Opcje
Czy dobre jest zwiększanie ramu wirulnego ?
0 Like
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Witam. Nie ma takiej potrzeby by zwiększać RAM PLUS A bardziej polecam wyłączyć jeśli mamy taką możliwość, lub zmniejszyć do minimum.
Adimako
Navigator
Opcje
A to dlaczego ?
0 Like
patyczak
Big Cheese
Opcje
Dlatego, że aby uruchomić pamięć wirtualną, pracuje nad tym i pamięć fizyczna RAM i procesor. Włączysz coś, co będzie obciążać jedno i drugie.
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Bo tak jak wspomnial kolega @patyczak Pamięć RAM zabiera fizyczną pamięć, więc włączanie takiej pamięci przy dobrym telefonie jest zbędne.
Adimako
Navigator
Opcje
Dobra dzięki za info
0 Like
Umbertumber
Explorer
Opcje
Witam. Z góry przepraszam jeżeli ten post jest po złą kategorią, ale nic innego mi nie pasowało. Przychodzę z zapytaniem, czy ram plus szkodzi urządzeniu. Na internecie przeczytałem że przez tą funkcję telefon może spowalniać, i przy okazji skraca żywotność dysku. Czy to prawda, i czy tą funkcję opłaca się włączać? Mam telefon S20 fe 5G z 6gb, a ram plus mam wyłączony od około roku i nie zauważyłem żadnych zamuleń ani niewyjaśnionych ścinek.
0 Like
theguildsman
Helping Hand
Opcje
Zgadzam się z tą opinią. RAM plus jest dużo wolniejszy w porównaniu z dedykowaną pamięcią operacyjną. Dodatkowo UFS nie jest zaprojektowane do ciągłego odczytu i zapisu jak RAM. Może to powodować szybsze zużycie. Wg mnie lepiej to wyłączyć.