Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Samsung healt nie liczy kilometrów

(Temat utworzony: 25-09-2019 05:26 PM)
9778 Wyświetlenia
Aguata123
Apprentice
Opcje

Witam, od kilku dni Samsung health nie liczy mi kilometrów podczas jazdy na rolkach. Wyświetla się mapka bez podziału na km, czas i spalone kalorie. Dodam, że przy treningu Chód kilometry są normalnie liczone. Co robić? Nie chcę stracić zapisanych danych treningów np reinstalując aplikację.

0 Like
33 Odpowiedzi
Rozwiązanie
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Aguata123, Wykonaj wskazówki opisane w tym temacie:

Rozwiązywanie najczęstszych problemów z aplikacjami

 

Danych treningów, kroków, itd. nie stracisz jeżeli wykonasz kopię zapasową. Możesz zrobić to na dwa sposoby:

 

1.Samsung Health --> 3 kreski w lewym górnym rogu --> Ustawienia (ikona koła zębatego) --> Konto Samsung account --> Synchronizuj teraz

 

st.jpg

 

2.Podłącz telefon do komputera i uruchom program SmartSwitch --> Więcej --> Preferencje --> Wykonaj kopię zapasową elementów --> upewnij się, że pozycja S Health jest zaznaczona i zapisz ustawienia

 

health.PNG

 

Następnie wykonujesz kopie zapasową klikając Archiwizuj urządzenie

 

au.PNG


Aguata123
Apprentice
Opcje

@kamil40013, dziękuje za odpowiedź, odinstalowanie aktualizacji pomogło, dane zachowane :smiling-face:

VuYeK
Journeyman
Opcje

@Aguata123  napisał(a):

@kamil40013, dziękuje za odpowiedź, odinstalowanie aktualizacji pomogło, dane zachowane :smiling-face:



Mam dokładnie ten sam problem. W jaki dokładnie sposób udało Ci się rozwiązać? U mnie odinstalowanie i ponowne zainstalowanie nie pomaga. Jak można odinstalować Aktualizację aplikacji?

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@VuYeK spróbuj przed odinstalowaniem aplikacji wyczyścić jej dane i pamięć, tak aby nic nie zostało w pamięci telefonu.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
VuYeK
Journeyman
Opcje

@Szewcu72  napisał(a):

@VuYeK spróbuj przed odinstalowaniem aplikacji wyczyścić jej dane i pamięć, tak aby nic nie zostało w pamięci telefonu.


Tak teraz zrobiłem, nawet wyczyściłem cache z poziomu bootloadera ale nic to nie pomaga, dalej to samo, chód/bieganie liczy, jazda na rolkach/wrotkach nie liczy dystansu pomimo że mapę rysuje poprawnie.

0 Like
Aguata123
Apprentice
Opcje

Ja odinstalowałam aktualuzacje i pozostałam przy starej wersji aplikacji bo po zainstalowaniu aktualizaji historia się powtòrzyła. Niestety aplikacja sie aktualizuje samoczynnie i problem powraca. Czy ktoś wie jak wyłączyć aktualuzacje? A wyczyszczenie pamięci aplikacji nie usunie danych treningów? No i jak to się robi? :thinking-face:

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Aguata123 aplikacja powinna zapisać sobie dane w chmurze, jej czyszczenie nie powinno mieć na to wpływu. Uruchamiając ją po czyszczeniu powinna zassać dane z konta. Co do blokady aktualizacji, trzeba wyłączyć autoaktualizację przez sklep google.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
VuYeK
Journeyman
Opcje

@Aguata123 @Szewcu72 Powiedz mi w jaki sposób się odinstalowuje samą aktualizację, bo nie bardzo mam pojęcie jak to zrobić. Mogę jedynie usunąć dane aplikacji albo odinstalować ją całkowicie, natomiast jak wrócić do poprzedniej wersji to nie mam pojęcia jak to zrobiłaś ;<

0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Aguata123  napisał(a):

Ja odinstalowałam aktualuzacje i pozostałam przy starej wersji aplikacji bo po zainstalowaniu aktualizaji historia się powtòrzyła. Niestety aplikacja sie aktualizuje samoczynnie i problem powraca. Czy ktoś wie jak wyłączyć aktualuzacje? A wyczyszczenie pamięci aplikacji nie usunie danych treningów? No i jak to się robi? :thinking-face:


W Sklepie Google Play:

 

1.jpg

 

W Galaxy Store:

 

3 kropki --> Ustawienia --> Automatyczne aktualizowanie aplikacji

 

2.jpg

 


@VuYeK  napisał(a):

@Aguata123 @Szewcu72 Powiedz mi w jaki sposób się odinstalowuje samą aktualizację, bo nie bardzo mam pojęcie jak to zrobić. Mogę jedynie usunąć dane aplikacji albo odinstalować ją całkowicie, natomiast jak wrócić do poprzedniej wersji to nie mam pojęcia jak to zrobiłaś ;<


To czy można odinstalować aktualizację, zależy od tego czy Samsung Health jest zainstalowany jako aplikacja systemowa. Niektóre telefony miały ją jako systemową, a niektóre nie. W tym drugim przypadku nie można usunąć aktualizacji aplikacji, tylko całą aplikację. Musimy dowiedzieć sie jaką wersję posiada @Aguata123 po odinstalowaniu aktualizacji i wtedy zainstalujesz sobie właśnie tą wersję.