Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Samsung healt nie liczy kilometrów

(Temat utworzony: 23-09-2019 09:40 AM)
11096 Wyświetlenia
Aguata123
Apprentice
Opcje

Witam, od kilku dni Samsung health nie liczy mi kilometrów podczas jazdy na rolkach. Wyświetla się mapka bez podziału na km, czas i spalone kalorie. Dodam, że przy treningu Chód kilometry są normalnie liczone. Co robić? Nie chcę stracić zapisanych danych treningów np reinstalując aplikację.

0 Like
Przejdź do rozwiązania
Aguata123
Apprentice
Opcje

Moja wersja fabryczna Samsung health jest taka: 5.15.2.007 Jak odinstalowałam aktualuzacje nie mogę sprawdzić bo nie mam już tej opcji, a dla mnie takie wynalazki to czarna magia wogóle... Wydaje mi się, że Ustawienia -> Aplikacje -> Samsung health i tam w rogu były 3 kropki i jedyne co się wyświetlało to Odinstaluj aktualuzacje. Mam tel Samsung A5 2017 i ta aplikacja była w telefonie od początku.

0 Like
VuYeK
Journeyman
Opcje

Wersja 6.6.0.029 jest ostatnią wersją w której zliczanie dystansu działa poprawnie. Sprawdziłem dodatkowo najnowszą wersję na całkiem innym telefonie (OnePlus 6) i występuje identyczny problem więc jest to ewidentnie bug w aplikacji.

Samsung musi to naprawić i wypuścić stosowną aktualizację. Nie chcę mieć cały czas wyłączonej aktualizacji dla SHealth

0 Like
PaulinaŁ
Pioneer
Opcje

Cześć @VuYeK,

 

Jeśli widzisz, że działanie aplikacji po aktualizacji jest niewłaściwe, najlepiej przesłać raport o błędach z poziomu Samsung Members. Dobrze od razu dołączyć logi systemowe. Tutaj masz link do instrukcji, jak to zrobić: https://eu.community.samsung.com/t5/Aplikacje-mobilne-i-us%C5%82ugi/PORADNIK-Jak-zg%C5%82osi%C4%87-b...

 

W kwestii odinstalowania aktualizacji, @Aguata123  podała Ci właściwą ścieżkę. Gdyby nie pomogła, pozostaje zgłosić raport i z nadzieją czekać na szybką poprawkę w nowej aktualizacji. :winking-face:

 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like! :smiling-face:

 

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
VuYeK
Journeyman
Opcje

Sprawdzał ktoś nową wersję z października? Zostało coś poprawione?

0 Like
EwaK
Hotshot
Opcje

@VuYeK jak widać po forum, wszystko jest ok :smiling-face: Sprawdź sam i daj znać jak u Ciebie :face-with-tears-of-joy:

0 Like
VuYeK
Journeyman
Opcje

@EwaK  napisał(a):

@VuYeK jak widać po forum, wszystko jest ok :smiling-face: Sprawdź sam i daj znać jak u Ciebie :face-with-tears-of-joy:



Byłoby widać po forum jakby ktoś napisał "Hej, zainstalowałem nową wersję i teraz działa" a nie jak nikt nic nie pisze, jeżeli nikt nie pisze to w domyśle nic się nie zmieniło. Nie wiem skąd takie bezsensowne rozumowanie 😜

0 Like
EwaK
Hotshot
Opcje

@VuYeK forum jest po, to żeby dzielić się doświadczeniami i uzyskiwać porady techniczne. Jeżeli nikt nie pisze, że ma problemy, to raczej ich nie ma :Interpretacja zależna od interpretującego. Sprawdź najlepiej sam i powiedz jak u Ciebie działa. Będziemy wtedy mieć pewność jak jest faktycznie :smiling-face:

0 Like
Rafał9K
Apprentice
Opcje
Popsuło sie coś 15 sierpnia i do tej pory jest problem.
Anonymous User
Nie dotyczy
Opcje
Chodzi Ci o aplikacje Samsung Health?
Zbigolek
Samsung Members Star ★
Opcje
Odsyłam do wątku, w którym znajdziesz rozwiązanie:
https://eu.community.samsung.com/t5/aplikacje-i-us%C5%82ugi/samsung-healt-nie-liczy-kilometr%C3%B3w/...


SAMSUNG MEMBERS
Jeśli Ci pomogłem, kliknij LIKE i ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE
0 Like