Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

samsung galaxy s9+ brak możliwości wysyłania MMS o dużej pojemności

(Temat utworzony: 10-12-2018 08:38 PM)
15203 Wyświetlenia
Darek67
First Poster
Opcje

posiadak galaxy s9+. niestety niemogę wysłać mmsow (zrobionych zdjec z aparatu). natomiast mmsy o małej pojemności urzadzenie wysyła. nie wiem cojest. jakby by brakowało konewtorowania do małej objetości przez telefon. prosze o pomoc.

0 Like
59 Odpowiedzi
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Darek67 spróbuj wyczyścić pamięć i dane aplikacji.

I jeszcze pytanie. Jaki komunikat otrzymujesz przy nieudanej próbie wysłania lub dodania zdjęcia?


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Darek67
First Poster
Opcje

siec nie obsluguje formatu mms taki mam komunikat. jestem w Play i zaistalowałem aktualne konfiguracje przeslane od operatora. android 8.00.

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Darek67 A do tej pory korzystałeś z MMSów? Wymieniałeś może kartę SIM? Kontaktowałeś się w tej sprawie z operatorem?

Raczej wina będzie po jego stronie, np. brak aktywacji usługi. To nie wina telefonu, bo u innych działa i nie ma z tym problemu,


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Darek67
First Poster
Opcje

gdy zainstaluje inny program sms to wtedy duże mmsa zdjecia przechodzą.

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

To wyczyść pamięć i dane aplikacji wiadomości. I przyponownej konfiguracji uważnie czytaj na co wyrażasz zgody.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Piollo
Explorer
Opcje

Mam dokładnie ten sam problem!
- sieć Play

- Samsung S9+

- wielokrotna konfiguracja, resetowanie ustawień, rekonfiguracja, zmiana ustawień we wszystkich możliwych kombinacjach

- obrazki i dźwięki o małej wadze - wychodzą

- pliki o wyższej wadze - błąd wysyłania - nie da się wysłać!

0 Like
EwaK
Hotshot
Opcje

@Piollo aplikacje do sms masz standardowa czy własną? Kontaktowałeś się z operatorem sieci?

0 Like
Piollo
Explorer
Opcje

1. Aplikacja do wiadomości, która ma problem, to jest ta wbudowana w Androida na telefonie (standardowa). Konfiguracja telefonu jest OK, bo MMS potrafi być wysłany i odebrany, ale nie może być zbyt duży. Włożyłem kartę nju i MMS-y wysyłają się bez problemu (nawet nie musiałem nic konfigurować, telefon sam wszystko zmienił pod sieć orange). Wysłałem wiadomość do siebie i sprawdziłem ile waży. Okazuje się, że ponad 400 kB, a podobno Play ma ograniczenie do 300 kB!? Może to było dobre kiedyś, a aplikacja do wysłania MMS-ów nie kompresuje załączników do takiej wielkości, aby nie przekraczać 300 kB? Na to wychodzi! Zrobiłem też test i włączyłem raporty doręczenia. Wysłanie tego samego zdjęcia, która przechodziło z nju do nju, do sieci Play powoduje wysłanie MMS-a przez telefon bez problemu, ale po chwili otrzymuje się zwrotną informację (raport doręczenia), że MMS nie może być dostarczony. Jest to prawdopodobnie odpowiedź z serwera Play. Nie ma błędy wysyłania. Gdy włoży się kartę Play nie można nawet wysłać takiego zdjęcia - po prostu jest błąd wysyłania. Konfiguracja telefonu jest na 100% prawidłowa. Winą prawdopodnie są dwie rzeczy:

- aplikacja nie kompresuje odpowiednio wiadomości MMS

- sieć Play ma zbyt niskie wartości ciężkości jednej wiadomości MMS

 

2. Nie, nie kontaktowałem się jeszcze z siecą, bo wiem co mi odpowiedzą. Podobny problem miałem już z innym modelem telefonu (Huawei - problem jest znany i nierozwiązany https://www.google.pl/search?q=site:forumplay.pl+Huawei+problem+z+wysyłaniem+MMS). Mam zamiar iść do salonu i poprosić o Samsunga S9+, aby mi pokazali, jak wysła MMS-y :winking-face:

0 Like
Piollo
Explorer
Opcje
Acha... dodam... nie ma problemu z wysłaniem MMS-a, gdy wysyłam np. przez Signal-a.
0 Like