Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Cash Back s8

(Temat utworzony: 26-11-2018 07:26 PM)
570 Wyświetlenia
MarciNoo
Apprentice
Opcje
0 Like
120 Odpowiedzi
jolagra
First Poster
Opcje

Dziękuję za pomoc. Udało się w innym bankomacie :smiling-face:

0 Like
shiawase
Journeyman
Opcje

Hej

Czy ktoś już otrzymał kod na wypłatę gotówki w programie cashback edycja listopadowa ??

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@shiawaseA kiedy aktywowałeś kod ? Czy czytałeś dokładnie regulamin ? I jeszcze po co zakładałeś dwa takie same tematy ?

0 Like
shiawase
Journeyman
Opcje

Jak mam aktywować kod skoro go nie mam.

Nie zakładałem dwóch przy pisaniu odrazu 2 dokładnie takie same.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Ale pytasz się o kod ? czy PIN który otrzymujesz na aders e-mail. 

https://www.samsung.com/pl/campaign/smartfony/premia/

0 Like
shiawase
Journeyman
Opcje

O kupon który ma się pojawić w korzyściach 

0 Like
showmeyour__
Voyager
Opcje

@shiawase

Kupon pojawia się PO upływie 14 dni od momentu aktywacji telefonu z polską kartą SIM i logowania do aplikacji Members. Jeżeli spełniłeś te warunki oraz zaznaczyłeś zgody marketingowe w aplikacji, to kupon zostanie udostępniony w zakładce Korzyści.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

A kiedy się zarejestrowałeś w  Samsung Mambers ? A poza tym masz wszystko napisane w regulaminie który Ci wsześniej podałem 

1. W Promocji mogą wziąć udział Klienci, którzy:
a) w okresie od dnia 12 listopada 2018 r., godz. 00:01 do dnia 18 listopada 2018 r., godz. 23:59 dokonali zakupu Urządzenia (data dokonania zakupu Urządzenia - decyduje data i godzina wysłania zamówienia na serwer sklepu internetowego Partnera Handlowego lub dokonania zakupu w sklepie stacjonarnym Partnera Handlowego), oraz 
b) w okresie od dnia 12 listopada 2018 r, godz. 00:01 do dnia 22 listopada 2018 roku, godz. 23:59:59 aktywowali Urządzenie; przez aktywację Urządzenia należy rozumieć uruchomienie Urządzenia z aktywną kartą SIM polskiego Operatora, na czas co najmniej 5 minut i zaakceptowanie postanowień umowy licencyjnej użytkownika końcowego (EULA),

0 Like
shiawase
Journeyman
Opcje

No to już powinien być a echo. Stąd moje pytanie czekać czy pisać. Tak kupiony w pierwszy dzień promocji 

Nie rejestrowałem się bo miałem już w members konto 

0 Like
showmeyour__
Voyager
Opcje

@shiawase

Sprawdź: Members > Menu boczne > Ustawienia > Powiadomienia > Materiały marketingowe (muszą być włączone).

 

Jeżeli zgoda jest, minęło ponad 17 dni, a kodu nadal brak, to pisz do administratora promocji na samsungpremia@oexebusiness.com. Opisz sprawę, zrób zrzuty ekranu zakładki Korzyści (brak kuponu), dołącz zdjęcie dowodu zakupu, IMEI sprzętu i adres mailowy konta Samsung.