Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Galaxy Buds - aktualizacja oprogramowania z poziomu komputera

(Temat utworzony: 21-03-2019 10:18 PM)
9131 Wyświetlenia
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

Jak poinformował nas w tym temacie: Galaxy Buds - godny następca Gear Icon X :smiling-face: kolega @mirudo24, Samsung na swoich stronach udostępnił narzędzie do aktualizacji oprogramowania słuchawek Galaxy Buds z pominięciem aplikacji mobilnej do ich obsługi, a zainstalowanej na smartfonie.

Galaxy BudsGalaxy Buds

Nie mam jeszcze informacji, jak słuchawki zachowują się połączeniu z telefonami innych producentów, ale właśnie w takich przypadkach może być pomocny Galaxy Buds Manager – bo tak nazywa się to małe narzędzie do aktualizacji Pączuszków z poziomu komputera. Program dostępny jest zarówno dla systemu Windows 7/8 / 8,1 / 10 (32-bitowego, 64-bitowego), jak i dla Mac OS 10.8. Ważne jednak jest aby komputer obsługiwał łączność Bluetooth. Bo tylko w tym trybie połączymy się z naszymi słuchawkami.

Ja w tym wątku postaram się spolszczyć proces instalacji, łączenia i wyszukiwania aktualizacji oprogramowania dla Galaxy Buds.

Jak zawsze w takim przypadku, zaczynamy od pobrania interesującej nas wersji oprogramowania. A te dostępne są na polskiej stronie wsparcia dla słuchawek SM-R170, skąd możemy pobrać dodatkowo polską instrukcję obsługi słuchawek w formacie PDF.

 

 

instalator.PNG

 

 

 

Po pobraniu uruchamiamy instalator.

 

Rozpoczynamy proces instalacji, który dostępny jest w języku polskim.

 

1.PNG

 

Po zapoznaniu się z umową licencyjną, akceptujemy ją, aby móc kliknąć na przycisk Dalej >.


2.PNG

 

Rusza proces instalacji a my czekamy na jego zakończenie.

 

4.PNG

 

Po zakończonej instalacji pojawi się nam taki ekran.

 

5.PNG

 

skrót.PNG

 

W tym momencie, przy zaznaczonym oknie Uruchom możemy uruchomić program Galaxy Buds Manager klikając w Zakończ. Gdy jednak nie chcemy tego uczynić, odptaszamy zgodę, program możemy w późniejszym czasie uruchomić z poziomu skrótu.

 

Po uruchomieniu programu pojawia się nam pierwsze okno.

 

połącz.gif

 

Zgodnie z komunikatem otwieramy doka i klikamy na połącz. Pojawia się okno łączenia.

 

8.PNG

 

Czekamy, czekamy i boom.

 

9.PNG

 

Program wyrzuca komunikat problemie z połączeniem oraz podpowiada co należy zrobić.

Podpowiem Wam, że aby tego uniknąć, wystarczy na czas łączenia z programem, w telefonie wyłączyć bluetootha. Jak wiecie po otwarciu wieczka, słuchawki automatycznie łączą się z telefonem i stąd powyższy problem.

 

Gdy już to przejdziemy i słuchawki połączą się z programem pojawi się takie okno.

 

10.PNG

 

W oknie widzimy stan naładowania słuchawek, aktualną wersję oprogramowania słuchawek oraz przycisk sprawdzania aktualizacji. Gdy w niego klikniemy rozpoczyna się proces wyszukiwania.

 

11.PNG

 

Ponieważ swoje słuchawki zaktualizowałem z poziomu telefonu, aplikacja nic nowszego nie wyszukuje.

 

12.PNG

 

I tu zadanie dla osób, które nie aktualizowały swoich słuchawek. Gdy będziecie ja aktualizować z poziomu programu, zróbcie screeny i wstawcie je do tematu.

Teraz zwrócę jeszcze uwagę na mały odnośnik na dole okna – „Informacje o programie komputerowym”. To dzięki niemu mamy możliwość poznać wersję naszego programu i aktualizacji samego Galaxy Buds Manager.

 

Okno aktualizacji wygląda tak.

 

13.PNG

 

Gdy klikniemy w Aktualizuj, program poszuka aktualizacji dla samego siebie. Sprawdziłem i na chwilę obecną nie ma nic nowszego.

 

14.PNG

 

I to wszystko.

Dajcie znać co myślicie o takim sposobie aktualizacji i czy będziecie z niego korzystać?


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
46 Odpowiedzi
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Musisz ręcznie sprawdzić dostępność aktualizacji w aplikacji Galaxy Buds Manager.


ALEKSANDER2137
First Poster
Opcje

Od paru dni próbuje zaktualizować moje buds 2 bo zacząłem zauważać że dziwnie się zachowują czasami potrafią przerywać co sekundę lub przekazywać dźwięk niesynchronicznie (jedna dużo większe opóźnienie niż druga) jednak jak próbuje je zaktualizować to proces aktualizacji zatrzymuje się na kopiowaniu aktualizacji. widziałem że ktoś miał podobny problem ale w moim przypadku reset nic nie dał i w przeciwieństwie do drugiego postu nie wyświetla mi się żadna wiadomość. Nie wiem czy to kwestia oprogramowania czy może mechanicznego uszkodzenia słuchawek choć raczej to pierwsze bo nie kojarzę żeby kiedyś mi spadły. 

ALEKSANDER2137_0-1710350582626.png

 

0 Like
Selixo
Troubleshooter
Opcje
Wyczyścić dane aplikacji wearable i sparuj słuchawki z nią słuchawki ponownie.
0 Like
ALEKSANDER2137
First Poster
Opcje

niestety nic to nie dało nadal jest ten sam problem. 

 

0 Like
ALEKSANDER2137
First Poster
Opcje

przy okazji jeszcze jedno pytanie - ile czasu aktualizacja powinna się kopiować ? czekam już z 5 minut i nadal nic ale może po prostu to zajmuje więcej czasu ?

 

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@ALEKSANDER2137  Cześć

Aktualizacje próbujesz zrobić na komputerze czy telefonie?


0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@ALEKSANDER2137, Przed chwilą zainstalowałem tę aktualizację na moich Buds2 i nie napotkałem problemów. Całość trwała niecałe 5 minut. Spróbuj przeprowadzić aktualizację z innego telefonu. W trakcie pobierania i kopiowania aktualizacji nie pozwól na wygaszenie się ekranu telefonu.


0 Like