Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Galaxy buds pro i discord problem

(Temat utworzony: 13-06-2022 08:38 PM)
436 Wyświetlenia
DevAsA
Apprentice
Opcje
Witam mam problem z słuchawkami podczas rozmów przez discord. Jeśli rozpocznie rozmowę z włączonymi słuchawkami to nie ma problemu, lecz jeśli będę chciał podczas rozmowy połączyć je to aplikacja nie wykrywa. Zauważyłem za to że jeśli słuchawki będę miał wyciągnięte z ładowarki/pudełka i będzie ono otwarte a następnie wyłączę bluetooth i włączę to dalej nie działa w discordzie. Ale jeśli będzie ładowarka/pudełko zamknięte i wyłączę, a następnie włączę to aplikacja zadziała. Z innymi słuchawkami które nie mają ladowarki/pudełka z komunikacją bluetooth to aplikacja discord normalnie wykrywa. Próbowałem zmienić AVRCP na inne wersje niż fabryczne 1.5 i nie pomogło. W aplikacji discord też zmieniałem OpenSL ES to jedynie dało mi funkcie wyboru głośnika głównego lub głośnika do rozmów telefonicznego. Jest to ewidentnie wina oprogramowania samych słuchawek, a dokładniej ładowarki/pudełka I może samych słuchawek (bardziej myślę że stacją ładująca jest wykrywana od razu jako słuchawki lecz nie mają komunikacji dźwiękowej przez to aplikacja discord się gubi).
Też zauważyłem że jeśli podczas rozmowy otworze bardzo szybko ładowarkę/pudełko, następnie wyciągnę słuchawki i zamknę zanim oni się połączyć z telefonem to po chwili słuchawki same się połącza i aplikacja discord podczas rozmowy wykryje prawidłowo. Też napisałem do twórcy Discorda, a tu zastanawiam się gdzie to w odpowiednim miejscu zgłosić?
0 Like
6 Odpowiedzi
Mighn
Big Cheese
Opcje
Pudełko na słuchawki nie ma modułu bluetooth, łączy się z telefonem przez słuchawki. Jak jest zamknięte nie ma żadnej komunikacji z telefonem i telefon go nie widzi. Dopiero po otwarciu pudełka wykrywa słuchawki, które informują o swoim stanie i o poziomie baterii pudełka, gdy je wyjmiesz z powrotem pudełko dla smartfona przestaje istnieć. Natomiast same słuchawki w pełni aktywują się dopiero po poprawnym założeniu (lub odpowiednim chwyceniu palcami, tak żeby zakryć czujniki ).
U mnie diecord działa z buds pro bez większych problemów, chociaż czasem faktycznie miewa problemy z ogarnięciem słuchawek jeśli założę je już w trakcie rozmowy, ale na rugim zestawie (telefon i słuchawki Huawei) dzieje się dokładnie tak samo...
0 Like
DevAsA
Apprentice
Opcje
Więc w tym wypadku myślę że jeśli widzi słuchawki w pudełku lub że jest jedna słuchawka w pudełku to discord stwierdza brak połączenia audio, i nie aktualizuje ponownie kiedy chociaż jedna lub obie są poza pudełkiem w formie zamkniętej. Więc o to pytanie wina po stronie oprogramowania samsunga czy w discord nie została dodana odpowiednia funkcja która występuje w akcesoriach od Samsunga
0 Like
OleksiiA
Moderator
Moderator
Opcje

@DevAsA, jak dobrze Cię zrozumiałem, to coś podobnego miałem/mam z Buds Live i YouTube, a może i każdą inną aplikacją. Jeśli Bluetooth mam włączony i coś oglądam na głośnikach, a następnie chcę kontynuować na słuchawkach, otworzę etui i nie wyciągnę/włożę od razu słuchwek do uszu, a one już się sparują z telefonem, to YT nadal będzie kontynuował odtwarzanie, ale nie będzie dźwięku ani z głośników, ani przez słuchawki (nawet jak nie masz ich założonych, to jak jest cicho dookoła, da się usłyszeć, czy coś gra).


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.

0 Like
DevAsA
Apprentice
Opcje
Zauważyłem że jeśli wyłączy się opcję "wykrywanie słuchawki w uchu" to normalnie działa. Ale jest to pół środek wykonawczy... tracimy z opcji pausowania, energooszczędności itp
0 Like
OleksiiA
Moderator
Moderator
Opcje

@DevAsA, ja widzę tu tylko jedno rozwiązanie, możesz zgłosić błąd do inżynierów w ten sposób, zbadają sprawę: https://eu.community.samsung.com/t5/aplikacje-i-us%C5%82ugi/poradnik-jak-zg%C5%82osi%C4%87-b%C5%82%C...


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.

0 Like
DevAsA
Apprentice
Opcje
Ooo serdecznie dziękuję po pracy postaram się bardzo dokładnie opisać sytuacje w zgłoszeniu