Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Gear S3 nie informuje o połączeniu

(Temat utworzony: 17-10-2017 09:03 PM)
8538 Wyświetlenia
cralt
Journeyman
Opcje

Witam.

Od ok. 2-3 tygodni mój zegarek nie chce mnie informować o połączeniu. Bardzo ta funkcja była mi pomocna, bez wyciągania telefonu z kieszeni wiem kto dzwoni. Jest połączenie, zegarek martwy, po zakończeniu połączenia przychodzi na zegarek powiadomienie o nieodebranym połączeniu.

Sprawdziłem już wiele razy wszelkie opcje w aplikacji Samsung Gear i w telefonie. Niestety nie kojarzę momentu, kiedy to się zaczęło. Chyba też alarm z telefonu nie pojawia mi się w zegarku. Reszta powiadomień śmiga.

 

Pls, help.

0 Like
24 Odpowiedzi
MarekZ
Voyager
Opcje

Cześc @cralt

Musisz opisac sprawę dokładniej, jaki masz model telefonu, jaką wersję oprogramowana (wpisz w menu Telefon kod *#1234#). Napisz też dokładnie jaki to model zegarka.

Dopiero mając takie informacje będziemy w stanie pomyśleć co się może dziać.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!
0 Like
cralt
Journeyman
Opcje

Model: SM-G935F

AP: G935FXXU1DQIG

CP: G935FXXU1DQIB

CSC: G935FOPV1DQI1

 

Aplikacja: Samsung Gear 2.2.17091261

Gear S Plugin: 2.2.0317091261

Zegarek Samsung Gear S3 Frontier SM-R760

Wersja Tizen 2.3.2.3

Wersja oprogramowania R760XXU2BQC5

 

Symptomy chyba w miarę dokładnie opisałem...

 

Pozdrawiam.

0 Like
MarekZ
Voyager
Opcje

Dzięki za informację.

Taki problem nie powinien występować, gdyż i Galaxy S7 i Gear S3 są ze sobą w pełni kompatybilne.

W pierwszej kolejności upewnij się, czy w Gear Managerze są włączone powiadomienia. Możne je wyłączyć w całości lub selektrywnie dla poszczególnych funkcji i programów.

Jeżeli powiadomienia dla aplikacji Telefon są włączone a mimo to zegarek nie powiadamia o tym, może to sugerować jakiś błąd. W takim przypadku powinno być wystarczające przywrócenie ustawień fabrycznych zegarka i ponowne sparowanie go z telefonem. Funkcja jest w menu Ustawienia w zegarku.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!
0 Like
cralt
Journeyman
Opcje

No właśnie jak w Powiadomieniach nazywa się funkcja odpowiedzialna za to przekazywanie... bo widzę "Połączenia nieodebrane" ale samego "Połaczenia " nie ma... Próbowałem z włączonymi wszystkimi powiadomieniami i bez zmian.

Z resetem telefonu się wstrzymuję bo albo nie ma na to czasu, albo szkoda mi statystyk, bo raz już je częściowo utraciłem... ale pewnie będę musiał to zrobić ostatecznie.

 

Pozdrawiam.

0 Like
ftomas69
First Poster
Opcje

Podpinam się pod temat mam od kilku dni ten sam problem pomiędzy S3 Frontier a S7 Edge , dzoniący telefon nie przekazuje mi jak zwykle informacji o połączeniu na zegarek , mam tylko powiadomienie o tym że była nieodebrana rozmowa, reset całkowity zegarka nie pomógł wszystko jest w telefonie jak było ...co robić ??!!

0 Like
cralt
Journeyman
Opcje

Dzisiaj zrobiłem reset zegarka, sparowałem ponownie z telefonem i problem nadal występuje.

Nie wiem, może to problem aplikacji Gear S w telefonie, ale czy odinstalowanie jej i zainstalowanie ponownie pomoże? Była domyślnie zainstalowana od nowości w telefonie i przeżyła kilka aktualizacji... chciał nie chciał powiadomienia o połączeniu w zegarku czy możliwość odebrania w nim takiego połączenia była przeze mnie wykorzystywana i bardzo ważna... przy wyborze smart urządzenia na rękę to jedna z ważniejszych chyba funkcjionalności, a na pewno za tą cenę.

 

Pozdrawiam.

0 Like
MarekZ
Voyager
Opcje

Przeinstalowanie aplikacji Gear na pewno nie zaszkodzi dla pewności.

Przywrócenie ustawień fabrycznych zegarka i telefonu to najpoważniejsze działania jakie można wykonać w tych urządzeniach.

Jeżeli chcesz mieć 100% pewności, po której stronie jest problem, to dobrze było by sparować zegarek z innym telefonem i telefon z innym zegarkiem. Często w sklepach ze sprzętem AGD-RTV można skorzystać z uprzejmości sprzedawcy i spróbować czegoś takiego.

Alternatywą pozostaje już tylko przekazanie sprzętu do serwisu. Spis punktu autoryzowanych serwisów na terenie całego kraju oraz informacje o przesyłce kurierem są na tych stronach:
http://www.ccsonline.pl
http://www.ctdipolska.pl


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!
0 Like
dekufilu
First Poster
Opcje

Witam, 

U mnie również od ponad dwóch tygodni występuje ten sam problem we współpracy Gear S3 i Galaxy S8+. Otrzymuję powiadomienia o nieodebranych połączeniach. Powiadomienia z innych aplikacji przychodzą wg ustawień. 

Bardzo zależy mi na rozwiązaniu tego problemu. 

0 Like
soullesstrance
Pathfinder
Opcje

podlaczam sie do problemu od wczoraj po aktualizacji oprogramowania (chyba aplikacji) ten sam problem nie informuje o polaczeniu przychodzacym na zegarku, pokazuje tylko nieodebrane. Mozna rozpoczac polaczenie z zegarka, ale nie mozna zakonczyc z zegarka. Samsung S7 Edge. Wszystko dziala na S5 i A5 2017

 

EDIT: ZNALAZLEM ROZWIAZANIE CALKIEM PRZYPADKOWO PONIEWAZ JUZ CHCIALEM PRZYWRACAC TELEFON DO USTAWIEN FABRYCZNYCH, ALE POSTANOWIŁEM NAJPIERW WYZEROWAĆ USTAWIENIA (W  OPCJACH RESETOWANIE) TELEFON SIE ZRESTARTOWAŁ, POWIĄZANIE OD NOWA ZEGARKA I DZIAŁA

0 Like