Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Tizen 4 dla modeli Gear S3 i Gear Sport

(Temat utworzony: 26-03-2019 03:58 PM)
411 Wyświetlenia
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

Jak zapewne zuważyliście, w niektórych tematach i postach na forum pojawiły się szczątkowe informacje o nadchodzącej aktualizacji modeli Gear S3 i Gear Sport do Tizen 4. 

Pragnę potwierdzić ten fakt. Jest już wersja 4.0.0.2 Tizena dla powyższych modeli. Pierwsza wersja softu ma oznaczenie

R760XXU2DSA1. Aby nie być gołosłownym poniżej zamieszczam screenshoty z mojego Frontiera.tizen_4.png

 Na chwilę obecną mogę powiedzieć tylko, że zmieniły się niektóre animacje, wyładniały :winking-face: ta od ładowania też. Niestety na chwilę obecną Asystent Bixby nie jest jeszcze dostępny.

Z tych rzeczy, które udało się mi na szybko zaobserwować to szybsze parowanie urządzeń. To odnosi się oczywiście do telefonów Samsunga, bo tylko na takich mam możliwość sprawdzenia. Przywracanie ustawień z kopii zapasowej, o ile taką posiadać, również trwa bardzo szybko.

 

W ustawieniach tarcz w zegarku pojawiła się dodatkowa funkcja "Dzwonek na godzinę". Sygnalizacja co godzinę dźwiękiem i wibracją. Takie przypomnienie o upływającym czasie. :winking-face:

 

W Dźwięk i wibracja pojawił się "Tryb kinowy".

 

W ustawieniach Wyświetlanie pojawiła się opcja "Wyświetlaj ostatnią aplikację" - pozwala ustawić czas tego wyświetlania na 20 sek. 2 min. lub 1 godz.

 

W Zaawansowanych "Dwukrotne naciśniecie klawisza ekranu startowego" - pozwala aktywować wybraną funkcję lub aplikację. Kolejna funkcja to "Tryb Dobranoc" coś w rodzaju automatycznego trybu "Nie przeszkadzać". Zegarek wykrywa nasz sen, wyłącza wszystkie alerty z wyłączeniem alarmów. "Przechwytywanie" - możliwość włączenia lub wyłączenia wykonywania screenshotów.

 

Pojawiła się zakładka Konto jako oddzielne menu w ustawieniach.

 

W Dostępność/Widoczność pojawiły się "Voice Assistant", "Zegar wibracyjny".

 

I to chyba na tyle, co na szybko zauważyłem. Oczywiście gdy napisałem o czymś co już było, to przepraszam.eSami wiecie, że jak się raz a dobrze skonfiguruje urządzenia i ustawi do swoich wymagań i potrzeb, to później się do niego nie zagląda. :face-with-tears-of-joy:

 

Wraz z nadchodzącą aktualizacją zegarków pojawiła się również aktualizacja aplikacji do ich obsługi, czyli Galaxy Wearable. Poniżej kilka screenów z nowego wyglądu.ustawienia.png

 

ustawienia+.png

 

widgety.png

 Ogólnie mam troszkę problem z czasem, na sprawdzenie wszystkiego 😞

Ale gdyby coś Was interesowało piszcie. Postaram się sprawdzić. 


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
105 Odpowiedzi
Janusz12345
Explorer
Opcje

Tak, firmware. Nie mam już pomysłu co oprócz powrotu do v. 3 mógłbym jeszcze zrobić? Czytałem kilka opinii że też po aktualizacji do v.4 czas pracy baterii skrócił się do 1,5 dnia. Nie wiem od czego może to zależeć że niektórym się skrócił a innym nawet wydłużył do 4 dni ?

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Janusz12345 z tymi 4 dniami to bym nie przesadzał, no chyba, że ktoś używa jak typowego zegarka. :smiling-face-with-sunglasses::winking-face:

Ale nawet na T4 powinien dobić przynajmniej do 2,5 dnia.

 

 

Screenshot_20190324-182957_Gear S PlugIn.jpg

 

Co do obrazów samego tizena, to nie są one udostępniane tak jak inne softy. 😞

Ale możemy porozmawiać na privie.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Janusz12345  napisał(a):

Po aktualizacji bateria gear sport max  1 d 7 g zrobiłem reset zegarka odinstalowałem wszystkie apki na telefonie i zainstalowałem ponownie próbowałem różne wersje gear s i nic. Gdzie mógłbym znaleźć obraz T3 dla gear sport? Z góry dzięki za każdą pomoc !


Wstrzymaj się jeszcze z ponownym wgraniem oprogramowania. Reset zegarka robiłeś w postaci ponownego uruchomienia czy ustawień fabrycznych ? Jeżeli przywracałeś ustawienia fabryczne, to robiłeś to przez ustawienia czy tryb rebooting ? Ta druga metoda jest lepsza.


0 Like
Janusz12345
Explorer
Opcje

Robiłem przez ustawienia spróbuje zrobić tą drugą metodą jeszcze. Czy wersja wear na tel. może mieć znaczenie?

0 Like
Damian K
Hotshot
Opcje

@Janusz12345 

 

Sama aplikacja Samsung Wearable nie powinna mieć większego wpływu na zużycie energii.


Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
0 Like
Janusz12345
Explorer
Opcje

Po zrobieniu recovery i ponownym zainstalowaniu apki na tel. teraz bateria trzyma 1,75 dnia to dalej bardzo mało przed aktualizacją miałem około 3 dni, nie działa wifi za każdym razem muszę usuwać hasło i ponownie wprowadzać żeby się zalogował 😞 nie działa na żadne sposoby wysokościomierz! Próbować jeszcze raz wgrać ver. 4 albo 3? Czy oddać do naprawy? Jest jakiś punkt serwisowy na Śląsku?

0 Like
Paszczak
Student
Opcje
U mnie działa nawet dłużej na baterii. Punkt masz w galerii katowickiej wejście od 3 maja
0 Like
Janusz12345
Explorer
Opcje

Jakiej wersji gear s używasz? Z czego korzystasz na codzień i ile wytrzymuje bateria? Ja mam sporta a Ty? Masz problem z niedziałającym wysokościomierzem? Albo z logowaniem przez wifi? Dzięki za info o serwisie! To jest punkt Samsunga czy jakiś partner serwisowy?

0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Janusz12345  napisał(a):

Jest jakiś punkt serwisowy na Śląsku?


Tak jak napisał kolega wcześniej. Samsung Premium Service Plaza na ul. 3 Maja 30 w Katowicach.

 


@Janusz12345  napisał(a):

 Dzięki za info o serwisie! To jest punkt Samsunga czy jakiś partner serwisowy?


Na tej stronie znajdziesz informację na temat tego serwisu:

https://galeriakatowicka.eu/zakupy/samsung/

 


Samsung Premium Service Plaza jest jednym z najbardziej nowoczesnych centrów serwisowych tej firmy na terenie Europy. Operatorem punktu serwisowego jest międzynarodowa firma SPB Services.

 


0 Like
Paszczak
Student
Opcje
Mam sport i nie mam żadnego z twoich problemów.więc serwis Ci to pewnie wymieni
0 Like