Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Tizen 4 dla modeli Gear S3 i Gear Sport

(Temat utworzony: 25-03-2019 08:22 PM)
298 Wyświetlenia
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

Jak zapewne zuważyliście, w niektórych tematach i postach na forum pojawiły się szczątkowe informacje o nadchodzącej aktualizacji modeli Gear S3 i Gear Sport do Tizen 4. 

Pragnę potwierdzić ten fakt. Jest już wersja 4.0.0.2 Tizena dla powyższych modeli. Pierwsza wersja softu ma oznaczenie

R760XXU2DSA1. Aby nie być gołosłownym poniżej zamieszczam screenshoty z mojego Frontiera.tizen_4.png

 Na chwilę obecną mogę powiedzieć tylko, że zmieniły się niektóre animacje, wyładniały :winking-face: ta od ładowania też. Niestety na chwilę obecną Asystent Bixby nie jest jeszcze dostępny.

Z tych rzeczy, które udało się mi na szybko zaobserwować to szybsze parowanie urządzeń. To odnosi się oczywiście do telefonów Samsunga, bo tylko na takich mam możliwość sprawdzenia. Przywracanie ustawień z kopii zapasowej, o ile taką posiadać, również trwa bardzo szybko.

 

W ustawieniach tarcz w zegarku pojawiła się dodatkowa funkcja "Dzwonek na godzinę". Sygnalizacja co godzinę dźwiękiem i wibracją. Takie przypomnienie o upływającym czasie. :winking-face:

 

W Dźwięk i wibracja pojawił się "Tryb kinowy".

 

W ustawieniach Wyświetlanie pojawiła się opcja "Wyświetlaj ostatnią aplikację" - pozwala ustawić czas tego wyświetlania na 20 sek. 2 min. lub 1 godz.

 

W Zaawansowanych "Dwukrotne naciśniecie klawisza ekranu startowego" - pozwala aktywować wybraną funkcję lub aplikację. Kolejna funkcja to "Tryb Dobranoc" coś w rodzaju automatycznego trybu "Nie przeszkadzać". Zegarek wykrywa nasz sen, wyłącza wszystkie alerty z wyłączeniem alarmów. "Przechwytywanie" - możliwość włączenia lub wyłączenia wykonywania screenshotów.

 

Pojawiła się zakładka Konto jako oddzielne menu w ustawieniach.

 

W Dostępność/Widoczność pojawiły się "Voice Assistant", "Zegar wibracyjny".

 

I to chyba na tyle, co na szybko zauważyłem. Oczywiście gdy napisałem o czymś co już było, to przepraszam.eSami wiecie, że jak się raz a dobrze skonfiguruje urządzenia i ustawi do swoich wymagań i potrzeb, to później się do niego nie zagląda. :face-with-tears-of-joy:

 

Wraz z nadchodzącą aktualizacją zegarków pojawiła się również aktualizacja aplikacji do ich obsługi, czyli Galaxy Wearable. Poniżej kilka screenów z nowego wyglądu.ustawienia.png

 

ustawienia+.png

 

widgety.png

 Ogólnie mam troszkę problem z czasem, na sprawdzenie wszystkiego 😞

Ale gdyby coś Was interesowało piszcie. Postaram się sprawdzić. 


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
105 Odpowiedzi
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Golota, super, że podzieliłeś się rozwiązaniem tego problemu. Twoja wskazówka będzie z pewnością pomocna dla pozostałych forumowiczów. Zachęcam do dalszej dyskusji na forum :winking-face:


0 Like
Przemo3
Student
Opcje

Szewcu, jak możesz to podaj mi ścieżkę po kolei gdzie mam to sprawdzić i jak klikać, bo może coś źle robię....

Sprawdzałem już to wcześniej. Wchodzę w tą aplikację (zegarek sparowany),

zakładka: o zegarku,

później zaktualizuj oprogramowanie zegraka

i tam mam dwie zakładki:

Zaktualizuj teraz (i tutaj nie mogę nic kliknąć, tylko mam informację : Data ostatniego sprawdzenia: 28.08.2018, użyj sieci Wi-Fi, aby uniknąć dodatkowych opłat)

i Aktualizuj automatycznie (ta opcjajest włączona)

Nie wiem, co i gdzie jeszcze mam posprawdzać 😞

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Przemo3 o tę dokładnie ścieżkę mi chodziło. Przypomnij, z jakim telefonem masz sparowany zegarek?

 


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Przemo3 sprawdziłem i ostatnia aktualizacja pojawiła się na początku marca.

T4.PNG

Być może, tak jak to bywa przypadku wielu aktualizacji, dosyłana jest partiami i trzeba nieco poczekać. 

Nie mam tego modelu, ani nikogo ze znajomych, aby sprawdzić jak to wygląda w praktyce. 😞


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Przemo3
Student
Opcje
Szewcu72
Mój tel to chyba nie za często spotykany model... Mam Honora 8 (dual SIM)
0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Przemo3 z uwagi na sparowanie zegarka z urządzeniem innym Samsung trzeba  poczekać,  aż zegarek sam się zaktualizuje.

Proponuję pozostawić w nim aktywne wifi do czasu pobrania i zaktualizowania oprogramowania.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Janusz12345
Explorer
Opcje

Po aktualizacji bateria gear sport max  1 d 7 g zrobiłem reset zegarka odinstalowałem wszystkie apki na telefonie i zainstalowałem ponownie próbowałem różne wersje gear s i nic. Gdzie mógłbym znaleźć obraz T3 dla gear sport? Z góry dzięki za każdą pomoc !

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Janusz12345  O jaki obraz T3? czy pytasz się o firmware ?

0 Like
pablo77
Apprentice
Opcje

To dziwne, bo w moim gear sport czas pracy po aktualizacji się poprawił. 

0 Like
Faith_l
Pathfinder
Opcje

U mnie też czas pracy dłuższy. Gear Sport. 

0 Like