Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

GEAR SPORT - problem z GPS po Pauza/Wznów

(Temat utworzony: 18-06-2019 09:01 AM)
268 Wyświetlenia
ponny89
Apprentice
Opcje

Witam,

 

Posiadam zegarek GEAR SPORT już kilka miesięcy i od początku użytkowania występuje z nim następujący problem.

Podczas dowolnego treningu z pomiarem gps/lokalizacji po użycio opcji PAUZA, a następnie kontunuowanie traningu (WZNÓW) zegarek nie łączy się ponownie z GPS -  w wyniki czego nie jest kontunuowany pomiar dystansu i lokalizacji. Każdy taki trening można wyrzucić do kosza, ponieważ dystans jest błędny natomiast pomiar czasu działa dobrze.

Zegarek bez problemu łaczy się z GPS przy starcie każdego treningu. Sprawdziłem że w sytuacji kiedy zatrzymałem trening i po wznowieniu treningu nie działał GPS to jeśli zakończe ten trening i od razu uruchomię nowy trening pomiar GPS dla nowego treningu rozpoczyna się bez problemów ( z tego samego miejsa).

Jeśli chodzi o opcje zatrzymania treningu to nie ma znaczenia czy zatrzymanie trwało 10 sec czy kilka-kilkanaście minut - problem zawsze występuje.

Problem występuje zarówno w aplikacji Endomondo jak i SHealth ( dla obu aplikacji objawia się w taki sam sposób)

 

Jeśli chodzi o moje działania w celu usunięcia problemu to:

- wielokrotnie resetowałem zegarek i przywracałem ustawienia fabryczne

- wielokrotne instalowanie odinstalowanie aplikacji endomondo

- zegarek był zwrócony do serwisu z opisanym problemem - wymioniono płytę głowną 

- aktualna wersja oprogramowania Tizen 4.0.0.4, poprzednia wersja Tizen 3.x.x.x.

 

Żadne z powyżych działań nie przyniosło rozwiązania.

 

Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie sugestie.

 

Pozdrawiam,

 

0 Like
1 Odpowiedz
PawełN
Navigator
Opcje

Cześć @ponny89 ,

 

Najlepiej jak wyślesz raport błędów z aplikacji.

Skorzystaj z tej instrukcji zaraz po wystąpieniu błędu (max 5 minut):
Aplikacja Galaxy Wearable > 3 pionowe kropki w prawym górnym rogu > Kontakt > Raport błędów > Zaznacz "Wyślij raport systemu", opisz błąd i kliknij "Wyślij" w lewym górnym rogu.

Co więcej, jeżeli będziesz miał odpowiedź, to proszę, podziel się nią z naszym forum. Dzięki temu pomożesz nam i pozostałym użytkownikom. :)


Pomogłem? Zaakceptuj jako rozwiązanie.

„Musimy nauczyć się uzyskiwać potrzebną nam energię bez zużywania surowców.“ Nikola Tesla