Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Tizen 4 dla modeli Gear S3 i Gear Sport

(Temat utworzony: 22-01-2019 09:55 PM)
5279 Wyświetlenia
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

Jak zapewne zuważyliście, w niektórych tematach i postach na forum pojawiły się szczątkowe informacje o nadchodzącej aktualizacji modeli Gear S3 i Gear Sport do Tizen 4. 

Pragnę potwierdzić ten fakt. Jest już wersja 4.0.0.2 Tizena dla powyższych modeli. Pierwsza wersja softu ma oznaczenie

R760XXU2DSA1. Aby nie być gołosłownym poniżej zamieszczam screenshoty z mojego Frontiera.tizen_4.png

 Na chwilę obecną mogę powiedzieć tylko, że zmieniły się niektóre animacje, wyładniały :winking-face: ta od ładowania też. Niestety na chwilę obecną Asystent Bixby nie jest jeszcze dostępny.

Z tych rzeczy, które udało się mi na szybko zaobserwować to szybsze parowanie urządzeń. To odnosi się oczywiście do telefonów Samsunga, bo tylko na takich mam możliwość sprawdzenia. Przywracanie ustawień z kopii zapasowej, o ile taką posiadać, również trwa bardzo szybko.

 

W ustawieniach tarcz w zegarku pojawiła się dodatkowa funkcja "Dzwonek na godzinę". Sygnalizacja co godzinę dźwiękiem i wibracją. Takie przypomnienie o upływającym czasie. :winking-face:

 

W Dźwięk i wibracja pojawił się "Tryb kinowy".

 

W ustawieniach Wyświetlanie pojawiła się opcja "Wyświetlaj ostatnią aplikację" - pozwala ustawić czas tego wyświetlania na 20 sek. 2 min. lub 1 godz.

 

W Zaawansowanych "Dwukrotne naciśniecie klawisza ekranu startowego" - pozwala aktywować wybraną funkcję lub aplikację. Kolejna funkcja to "Tryb Dobranoc" coś w rodzaju automatycznego trybu "Nie przeszkadzać". Zegarek wykrywa nasz sen, wyłącza wszystkie alerty z wyłączeniem alarmów. "Przechwytywanie" - możliwość włączenia lub wyłączenia wykonywania screenshotów.

 

Pojawiła się zakładka Konto jako oddzielne menu w ustawieniach.

 

W Dostępność/Widoczność pojawiły się "Voice Assistant", "Zegar wibracyjny".

 

I to chyba na tyle, co na szybko zauważyłem. Oczywiście gdy napisałem o czymś co już było, to przepraszam.eSami wiecie, że jak się raz a dobrze skonfiguruje urządzenia i ustawi do swoich wymagań i potrzeb, to później się do niego nie zagląda. :face-with-tears-of-joy:

 

Wraz z nadchodzącą aktualizacją zegarków pojawiła się również aktualizacja aplikacji do ich obsługi, czyli Galaxy Wearable. Poniżej kilka screenów z nowego wyglądu.ustawienia.png

 

ustawienia+.png

 

widgety.png

 Ogólnie mam troszkę problem z czasem, na sprawdzenie wszystkiego 😞

Ale gdyby coś Was interesowało piszcie. Postaram się sprawdzić. 


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
105 Odpowiedzi
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@pablo77 to oficjalne forum i takich porad niestety nie można tu udzielać. Ale w sieci na pewno znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie. :smiling-face-with-sunglasses::winking-face:


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Paszczak
Student
Opcje

Dokładnie..dobrze zadaj pytanie po angielsku w Google;)

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

Bo zgladacie również do tego tematu, więc podsyłam linka do informacji i wyglądu nowego One UI.

Aktualizacja One UI dla Galaxy Watch, Gear S3 oraz Gear Sport

 


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
pablo77
Apprentice
Opcje

Kwestia aktualizacji  urządzeń w zależności od kraju do jest porażka. Miałem iphone, mam maca i takich rzeczy apple nie robi. Samsung traktuje Polskę jak kraj 3 świata. 

Wciąż nie ma aktualizacji gear sport.

Ludzie w samsung polska- ogarnijcie się.  UE to jednolity rynek usług, zastanawiam się czy takie działanie nie narusza prawa UE? Użytkownik z Niemiec czy Francji dostaje wcześniej usługę niż użytkownik w Polsce

0 Like
Faith_l
Pathfinder
Opcje

Nie tylko Samsung tak traktuje Polskę... 

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@pablo77, Samsung udostępnia aktualizacje etapami dla kolejnych krajów i wariantów urządzeń. To prawda, że nie otrzymujemy aktualizacji jako pierwsi, ale i tak pojawia się u nas znacznie szybciej niż w innych krajach. Wymieniłeś zaledwie dwa kraje a kolejka jest znacznie dłuższa.


0 Like
pablo77
Apprentice
Opcje

Jesteśmy w UE. Zapłaciłem za produkt 1300 zł, pewnie więcej niż Niemiec.  Mogę oczekiwać tej samej jakości usług, bo jestem obywatelem UE.  Vide sprawa chemii z Niemiec,  że niby wyższej jakosci, co już zostało unormowane rozporządzeniem, które zabrania takich praktyk.

Poza tym, aktualizacja zegarka to nie aktualizacja smartfonu, te wersje poza językiem niczym się nie różnią. 

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@pablo77, zachęcam do zgłoszenia sugestii do firmy Samsung za pomocą aplikacji Samsung Members.


0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@pablo77 soft to nie chemia gospodarcza 😎 musisz wiedzieć, że aktualizacja, to kwestia dosłania updatu na milony egzemplarzy urządzeń na całym świecie.

W tym kontekście, bardzo dobrym rozwiązaniem jest dostarczanie go partiami a nie walka przeciążonymi serwerami, czy powolnym pobieraniem się plików.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Martro2
First Poster
Opcje

Ja jeszcze nie mam aktualizacji do geara s3 frontiera,co jest???

0 Like