Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Android 7.0 Nougat - Wasze wrażenia?

(Temat utworzony: 22-06-2017 07:23 PM)
2101 Wyświetlenia
MateuszN
Pioneer
Opcje

androidnougat.png

 

W ostatnich dniach pojawiła się długo wyczekiwana aktualizacja Android do wersji 7.0 (Nougat) dla urządzeń Samsung. Standardowo jest udostępniana użytkownikom partiami (w pierwszej kolejności trafi na smartfony serii Galaxy S7/S7 edge). Osobiście zauważyłem dużą poprawę w działaniu baterii, większą płynność funkcjonowania aplikacji i bardzo przyjemny dla oka design.

 

A jakie są Wasze odczucia z użytkowania nowego systemu? :robotvery-happy:


Dzięki, że jesteś z nami! Jeśli odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij kudo!
JB007
First Poster
Opcje

Ogólne wrażenia dobre. Trohę się trzeba przyzwyczaić. Na moim SG Tab S2 (SM-T715) po aktualizacji przestał łaczyć z Internetem. Na SIM dotychczas używanym nie działało, natomiast jak włożyłez z telefonu to działało. SIM z tableta działoło poprawnie w telefonie :O. Nikt nic nie wiedział, ale po ściągnięciu od operatora (Plus GSM) konfiguracji wszystko ruszyło. Zniknął Smart Manager, a był bardzo przydatny (nie miałem czasu dokładnie poszukać, może jest coś nowego).

0 Like
pablo_9
Journeyman
Opcje

Ogólnie zmiany w systemie na plus ale u mnie pojawił się bardzo poważny problem a mianowicie w momencie gdy uruchamiam AOD ekran nie wygasza się całkowicie jest cały czas podświetlony (kolorystycznie określiłbym to na brąz). Ten problem występuje tylko na AOD. Miałem nadzieję, że ostatnia aktualizacja, która wyszła tydzień temu to poprawi ale niestety nie (oczywiście reset do ustawień fabrycznych też nie pomaga). Co o tym sądzicie ?!

20170505_200634.jpg

0 Like
KonradN
Voyager
Opcje
@pablo_9, w tej sytuacji zapraszam Cię do serwisu. Na miejscu technik zadecyduje o tym w jaki sposób naprawić urządzenie. Spis punktów autoryzowanych serwisów na terenie całego kraju znajdziesz na poniższych stronach internetowych:

http://www.ccsonline.pl
http://www.ctdipolska.pl

Na stronach tych można również pozyskać informacje na temat darmowej wysyłki kurierem urządzenia do jednego z centrów serwisowych pod Warszawą w ramach gwarancji.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!
Ayartaa
First Poster
Opcje

Znowu mam problem z tym Androidem... najchętniej wróciłabym do starej wersji. Mianowicie chodzi o to, że teraz nie mogę wykonywać połączeń. Po aktualizacji mi się tak dzieje. Kiedy klikam słuchawkę, jest wbieranie numeru przez mniej niż sekundę i od razu wyskakuje mi ekran zakończonego połączenia z napisem "Rozłączono".

Dopiero po resecie działa. Ale po jednym połączeniu znowu przestaje. Muszę teraz przed każdym połączeniem specjalnie, każdorazowo resetować telefon, bo inaczej mogę zapomnieć o pogadaniu z kimś. Co śmieszniejsze, z połączeniami przychodzącymi i smsami nie ma problemu.

0 Like
mattimac
Pathfinder
Opcje

To s7 czy s7 edge? Jeśli s7 zrób factory reset po najnowszym updacie - mi pomogło. Masz wersje z brandowaniem któregoś operatora? Czasami oni dadzą ciała.

0 Like
Ayartaa
First Poster
Opcje

S6 Edge. Bez branda. Nie robiłam resetu do ustawień fabrycznych, bo mam na tym telefonie mnóstwo informacji i terminów w kalendarzu nawet na półtora roku do przodu itd, wszystko się usunie... 

0 Like
mattimac
Pathfinder
Opcje

Przekopiuj wydarzenia hurtowo do kalendarza np. na koncie google w chmurze.  To samo z kontaktami. Sms backup/restore umie zrobić backup smsów. Resztę rzeczy można wypchać do chmury lub na kartę pamięci.

0 Like
Władek
First Poster
Opcje
Zobacz czy nie masz w ustawieniach połączeń ukrywanie Twojego numeru.
0 Like
pablo_9
Journeyman
Opcje

Telefon pojechał do serwisu ale wcześniejsza usterka z AOD nie była decydująca, w zeszłym tygodniu pojawiła się zielona kreska na prawej krawędzi i wtedy zdecydowałem się odesłać telefon do serwisu (CCS).

Wymieniono wyświetlacz.20170701_072849.jpg

0 Like
rybkawanda
First Poster
Opcje

Witam,

Kilka dni temu na moim Samsungu Galaxy A5 (2016) zainstalowałam aktualizację systemu do 7.0 i jestem bardzo niezadowolona z powodu funkcjonalności, możliwości personalizacji oraz  wyglądu zarówno ekranów głównych jak i menu aplikacji. Ekrany glowne z pustymi polami na wstawienie skrótów do aplikacji, stała gotowość do edycji (przycisk  widoczny na ekranie) oraz brak mozliwosci edycji menu aplikacji. W nowym systemie zabraklo miejsca na Widgety?

Prosze o odpowiedz, czy to problem tylko mojego telefonu czy tak po prostu wyglada nowa wersja?

Pozdrawiam 

Screenshot_20170707-195504.png

 

 

Screenshot_20170707-195509.png

 

 

Screenshot_20170707-195534.png

 

 

0 Like