Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Android 7.0 Nougat - Wasze wrażenia?

(Temat utworzony: 01-03-2017 11:23 AM)
7976 Wyświetlenia
MateuszN
Pioneer
Opcje

androidnougat.png

 

W ostatnich dniach pojawiła się długo wyczekiwana aktualizacja Android do wersji 7.0 (Nougat) dla urządzeń Samsung. Standardowo jest udostępniana użytkownikom partiami (w pierwszej kolejności trafi na smartfony serii Galaxy S7/S7 edge). Osobiście zauważyłem dużą poprawę w działaniu baterii, większą płynność funkcjonowania aplikacji i bardzo przyjemny dla oka design.

 

A jakie są Wasze odczucia z użytkowania nowego systemu? :robotvery-happy:


Dzięki, że jesteś z nami! Jeśli odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij kudo!
Władek
First Poster
Opcje

Cześć wszystkim. Mam pytanie, gdzie zniknęła przydatna dla mnie opcja, która wyświetlała w pasku powiadomień podłączone urządzenia bluetooth? Pozwalała też na szybką zmianę źródła dźwięku. 

 

Przykładowy zrzut ekranu jaki znalazłem w necie. 

https://betanews.com/wp-content/uploads/2016/11/Samsung-Galaxy-S7-Android-7.0-Nougat-quick-settings-...

 

Chodzi o ten pasek na samym dole. 

0 Like
KonradN
Voyager
Opcje
Cześć @Władek, aby taki pasek się pojawił konieczne jest podłączenie do telefonu urządzenia bluetooth, koniecznie musi być to urządzenie odtwarzające audio. Dopiero po tym widoczny będzie na pasku powiadomień głośnik, po kliknięciu którego wyświetli się wybór urządzeń audio.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!
0 Like
Władek
First Poster
Opcje
Cześć, problem w moim przypadku jest taki, że cały czas mam właśnie podłączone.
Zegarek Gear S3 a czasami dodatkowo słuchawki jako drugie urządzenie. Oczywiście w opcjach są ustawione do połączeń audio i multimediów.
Miałem tą opcję od dawna, ale nagle zniknęła. Po ostatniej aktualizacji opcja nadal jest ukryta.
0 Like
Ayartaa
First Poster
Opcje

Ja mam problem, bo po pierwsze  ie mam dostępu do UI Turner, a po drugie pojawia mi się na pasku stanu ikona słuchawki z takim jakby wi-fi. Strasznie mnie to wkurza, bo nie wiem, co to jest, dlaczego nagle się pojawiło i jak się tego pozbyć.

0 Like
KonradN
Voyager
Opcje

@Władek
Opisane działanie urządzenia nie jest poprawne i nie powinno występować. Przyczyną może być błąd oprogramowania. W takim przypadku zalecam wykonać kopię danych zapisanych w urządzeniu. Dane można skopiować na komputer z pośrednictwem programu Smart Switch PC.

Program ten możesz pobrać ze strony firmy Samsung, adres podaję poniżej:

http://www.samsung.com/global/download/smartswitchwin/

Dane zapisane w karcie SIM i SD są bezpieczne. Następnie przywróć ustawienia fabryczne urządzenia, funkcja ta znajduje się tutaj:

USTAWIENIA > ZARZĄDZANIE OGÓLNE > WYZERUJ > USTAWIENIA FABRYCZNE



Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!
0 Like
KonradN
Voyager
Opcje
Czołem @Ayartaa
Jeśli możesz to wrzuć zdjęcie opisanej przez CIebie ikony, pomoże to w rozwiązaniu problemu.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!
0 Like
Ayartaa
First Poster
Opcje

Screenshot_20170518-094215.png

 

 

Hej, ikonka zniknęła (?), ale w jej miejsce pojawiła się ta VoLTE.

Widnieje nawet, jak dane komórkowe są wyłączone.

Czy jest w ogóle jakaś możliwość dostosowania ikon, które pokazują się na tym pasku?

0 Like
Władek
First Poster
Opcje
Tak bardzo chcialem tego uniknąć. To już byłby drugi wipe telefonu od premiery... Klasa premium, nie ma co :smiling-face:
Szkoda mi czasu na to, więc na razie dam radę bez tego.
Może jeszcze ktoś znajdzie jakieś rozwiązanie.
Szkoda, że po ostatniej aktualizacji nie naprawilo się.
0 Like
KonradN
Voyager
Opcje
@Ayartaa, opisana przez Ciebie ikona to WiFi Calling. Jeżeli chodzi o ten "plusik w kółku" to jest to oszczędzanie transferu, można je włączyć tutaj: USTAWIENIA > POŁĄCZENIA > LICZNIK DANYCH > OSZCZĘDZANIE TRANSFERU. Co do możliwości personalizacji, jedyna możliwość to wyłączenie funkcji odpowiadającej za ikonę. Jest to pasek stanu, ma dostarczać informacje o tym co aktualnie włączone jest w urządzeniu :smiling-face:


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!
0 Like
mattimac
Pathfinder
Opcje

Nie dziala opcja emisja do youtube z aparatu - po poprawnym zalogowaniu w tej funkcji wyswietla sie nasz kanal i komunikat ze ta funkcjonalnosc jest juz wlaczona.

 

Frustrujace jest to ze brakuje w wielu miejscach wyswietlonej opcji "kopiuj" po zaznaczeniu tekstu.

 

Brakuje dobrej i powszechnej wszedzie wczesniej w androidzie 6 funkcji "uzyj numeru" , "kopiuj numer". Obecnie ciezko to zrobic z wielu miejsc w dialerze, kontaktach, szczegolach historii polaczen.