Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Wersja Android dla S8 — nie wykrywa czytnika kart tacho

(Temat utworzony: 10-11-2022 08:52 PM)
486 Wyświetlenia
Piotr1118
Journeyman
Opcje

Uszanowanko.

Mam S8 od 2,5 roku. Ori z salonu. Wiem czemu taki hebel skoro 2 lata temu już były 20tki?

Ano temu, że nie jestem gadżeciarz i tel mam tylko do połączeń i podstawowych aplikacji plomagających mi w życiu, np. banki itp.

Od zabawy, grania i streamingu mam laptopa:)

Tyle o mnie, teraz problem.

Kupiłem czytnik kart. Strocte pod Androida. Kupiłem z polecenia, kolega ma identyczny od jakiegoś czasu, podłączyłem go, zczytałem kartę i zakupiłem swój, ta sama firma, wygląd, opis, funkcje itd.

Ale tego mój S8 nie widzi po podłączeniu. Przetestowaliśmy z kumplem wszystkie możliwości podłączenia, zamieniliśmy się czytnikami, adapterami itd. itp. Jego moj S8 widzi, a mojego nie, podczas gdy u niego oba są widoczne.

Jedyną ròżnicę znaleźliśmy w wersji androida.

On w swoim A90 ma 12.0 a ja 9.0. Być może chip w "dzisiejszym"  czytniku jest ciut nowszej generacji i potrzeba lepszego Androida by go obsłużył?

Sęk w tym, jak uaktualnić androida dla S8 z 9.0 na wyższą, skoro fon pokazuje że jest aktualna, a na rynku są już starsze/wyższe wersje.

Czy mogę coś z tym zrobić?

Dzięki za sugestie.

Pozdrawiam.

 

0 Like

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
W99
Samsung Members Star ★★
Opcje
Witam, nie ma możliwości aktualizacji tego modelu do nowszej wersji.

Pytanie: czy inne czytniki działają z tym urządzeniem?

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 Odpowiedzi
Rozwiązanie
W99
Samsung Members Star ★★
Opcje
Witam, nie ma możliwości aktualizacji tego modelu do nowszej wersji.

Pytanie: czy inne czytniki działają z tym urządzeniem?
Piotr1118
Journeyman
Opcje

No trudno kurcze.

Nie mam pojęcia, kupiłem tylko 1. Jak wrócę do domu, sprawdze w 10+ żony, może tam zatrybi, a jak nie to kumpel się zaoferował, że się po prostu wymienimy, skoro u niego są widoczne obydwa.

0 Like
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Witam. Mozna prosić jakąś nazwę/model tego czytnika?
Piotr1118
Journeyman
Opcje

Screenshot_20221110-210925_Amazon Shopping.jpg

 coś takiego. Nie wspomniałem wcześniej, że to czytnik karty tacho, ale w sumie to niczego nie zmienia, skoro urzadzenie go nie widzi.

Pozdrawiam.

0 Like
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Pana czytnik bezproblemu powinien współpracować z Pana telefonem, jest nawet na liście telefonów kompatybilnych z tym czytnikiem. Wersja Androida dla aplikacji pod to urządzenie to minimum 5.0. Tu problem nie leży w wersji Androida w Pana telefonie, a w komunikacji urządzenia, a dokładnie złącza USB- C możliwe że jest lekko już wypracowane i nie wszystkie urządzenia będą się chciały połączyć.Screenshot_20221111_050422_Chrome.jpg
Piotr1118
Journeyman
Opcje

Rozumiem, a zarazem nie rozumiem.

Jakim cudem zatem przy kilkunastu próbach podłączenia go w różnych konfiguracjach, z wymienianymi adapterami przejściowymi z Mini na C, nigdy nie widział mojego czytnika, za to widział czytnik kolegi. Dodatkowo, u kolegi mój był widzialny za każdym razem.

Jak wspomniałem, sprawdziliśmy wszystkie możliwe ustawienia, żeby były takie same, "zezwolenia", właściwości poszczególnych funkcji oferowanych przrz telefony itd.

Wszystko było to samo, w moim lampka czytnika nawrt nie mrugnęła, u niego oba od razu ruszyły.

Jak wspomniałem, żona ma 10+ z wersją 12.0, sprawdzę jutro u niej, w razie "W" on sam zaoferował, że najzwyczajniej się wymienimy czytnikami.

Dziwne to wszystko.

Dam znać jutro:)

Pozdrawiam.

0 Like
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Nie wiem jak tu Panu to wytłumaczyć w technicznym tego znaczeniu, ale właśnie złącza micro miały tego typu nieraz problemy, wystarczyło że złącze w telefonie było już trochę wyrobione i na jednym przewodzie komunikacja była na drugim już nie. Szkoda ze w czytniku nie ma już USB-C tylko jeszcze działa to na Micro. To proszę dać znać jak będzie działał z telefonem Pana żony? Pozdrawiam.
Lotek
Journeyman
Opcje
Mam taką sytuacje. Dotyczy Note 20 Ultra i Galaxy Tab S7 oba na Androidzie 12. Korzystam z drona DJI i na wakacjach chcąc poprzenosić różnego rodzaju materiały zaważyłem że na tablecie działa zarówno czytnik kart jak i pendrive. Zaś w Note 20 Ultra wykrywany jest tylko pendrive. Zacząłem korzystać z Quick Share więc temat odpuściłem, ale fakt jest irytujący.20221111_104415_1000001751_1668159906.jpg
0 Like
Piotr1118
Journeyman
Opcje

20221113_143640.jpg

 czołgiem grupa.

No i zgłupiałem totalnie.

U żony na v12.0 działa i o dziwo, na starej S6 z androidem v7.0 TEŻ DZIAŁA.

Ok, ktoś wyżej wspomniał, że być może któraś scieżka w moim gnieździe C może być nieco wadliwa już i nie odczyta, dlaczego zatem do diabła czyta czytnik kumpla, od strzała?????

Wychodzi na to że sama wersja 9.0 ma jakieś "ale"  odnośnie stricte czegoś, bo to że 6 letni telefon z wersją jeszcze niższą niż S8, a który nie był podłączany do żadnej sieci internetowej w ciągu ostatnich conajmniej 3 lat, go widzi, obala nawet moją teorię o nowszym software'ze chipa czytnika.

P.S. gniazdo czyszczone IPA99.9% + sprężone powietrze (2x)

Rynce opadywujo normalnie🤔

0 Like