Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Telewizor nie może połączyć się z internetem

(Temat utworzony: 18-12-2018 11:57 PM)
62804 Wyświetlenia
MateuszE
First Poster
Opcje

Witam,

W tym tygodniu zakupiłem telewior  SAMSUNG Model: UE40K5572SU. Na chwilę obecną każda próba połaczenia się z siecią WiFi nie dochodzi do skutku(Telewizor widzi sieć, ale nie może się z nią połączyć). Próbowałem rozwiązać problem poprzez przywrócenie ustawień fabrycznych - niestety nie przyniosło to żadnego rezultatu. Ponadto w pierwszy dzień użytkowania łączył się on bez problemu z siecią. Proszę o jakieś sugestie jak rozwiązac ten problem

 

Pozdrawiam

143 Odpowiedzi
kmm191
First Poster
Opcje

@vdsl2  napisał(a):

@kmm191Zaktulizuj firmware routera jak masz starszy on rozwiązuje problem z szyfrowaniem tu moze być problem.



Czy aktualizacja spowoduje zmiany dla innych urządzeń? Pytam bo router byl montowany przez firme,ja go nie instalowałam. Z routera tez wychodzi sygnał do dekodera tv a więc nie chce dodatkowo uszkodzić sygnału tv. Dodatkowo próbowałam połączyć sie z hotspotem z tel(nie korzystajac z wifi domowego) i jest to samo,tv widzi siec ale polaczyc sie nie moze,wskazuje blad. Moze w ustawieniach tv trzeba cos dodatkowo zmienic? 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@kmm191  Jak się boisz to zaktulizuj firmware TV to najnowasza wer 1250.5  Jak nie pomoże będzie trzeba wezwać serwis tel 22 607 93 33

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@kmm191Jeszcze jedna opcja odłącz od prądu TV na około 10 min może coś pomoże.

0 Like
kmm191
First Poster
Opcje

@vdsl2  napisał(a):

@kmm191Jeszcze jedna opcja odłącz od prądu TV na około 10 min może coś pomoże.


Dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Okazało się, że problem był z routerem uplink. Serwisanci sieci męczyli sie przez ponad godzinę aż w końcu okazało się,że trzeba wgrać nowy soft. Dowiedziałam się,że korzystają z nowych routerow i nie wszystko jeszcze o nich wiedzą. 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@kmm191Jednak miałem racje że problem jest po stronie routera. A jaki wgrali firmware ?

0 Like
shabiniak
Student
Opcje

Witam,

 

też mam taki problem, że telewizor nie łączy się z internetem od 2 dni..... próbowałem zmienić sieć, zmienić punkt dostępu zresetować ustawienia smart i niestety nic nie pomogło. . . proszę więc o pomoc ;( 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@shabiniakA jaki dokładny model TV i tez marka/model routera ?

shabiniak
Student
Opcje

cześć,

 

jeżeli chodzi o router to tl-wr845N TP LINK

a telewizor  UE49K5600

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@shabiniakCzy firmware w TV masz taki  wer 1231 a jeśli chodzi o router to jak masz ustawionie kanał na automatyczny czy ręczny na przykład 6 lu 11 ? Coś ta marka TP-link słabo wspiera swoje sprzęty i trzeba wgrać nie oficjalny soft.

0 Like
shabiniak
Student
Opcje
firmware w tv 1231.

a w TP LINKU nic nie zmieniałem - chodziło normalnie, telefony, konsola wszystko chodzi.
0 Like