Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

SAMSUNG: UE49MU7002 - problem z internetem

(Temat utworzony: 24-04-2018 07:23 AM)
2626 Wyświetlenia
descartes
First Poster
Opcje

Witam,

Mam problem:

telewizor: SAMSUNG: UE49MU7002 

dostawca usługi internetowej: UPC POLSKA

 

Internet w telewizorze działa z WiFi, nie działa przy kablu. UPC ma włączone DHCP (zamawiałem nawet servis) wszystko wygląda na to, że jest ok po stronie UPC - ten telewizor to jedyny sprzęt w domu, który nie działa po kablu - w zakresie internetu.

 

Telewizor przy próbie połączenia wyrzuca: (zdjęcie)20180416_205240.jpg

Proszę o pomoc - PILNĄ. 

0 Like
36 Odpowiedzi
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
A sprawdzałeś na innych urządzeniach podpiętych po kablu, czy mają przydzielane zmienne IP?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
descartes
First Poster
Opcje

Tak sprawdziłem. PC mają również zmienne IP - w ustawieniu karty sieciowej - wszystkie opcje są ustawione na Automatyczne: uzyskanie IPv4 oraz uzyskanie DNS.

 

Po próbie wpisania ręcznie:

IP / Maski Podsieci / Bramy / Serwera DNS - w dalszym ciagu jest ten sam problem. 

 

Jedyna różnica jest w tym, że telewizor połączył się z MODEMEM (1 raz na 20 razy) - jednak modem nie łączy się z Internetem (mimo, że na wifi wszystko jest ok).

0 Like
LeszekJ
Voyager
Opcje

Strzel mu chociaż reset z pilota (jeśli smart). Przy włączonym TV trzymaj przycisk on/off aż TV się zresetuje i wyświetli logo startowe.

0 Like
descartes
First Poster
Opcje

Wykonany został:

1. restart TV

2. restart MODEMU

3. Twardy reset TV

4. aktualizacja oprogramowania TV

5. ....

 

W dalszym ciągu jest ten sam problem TV łączy się przez WiFi - nie łączy się kompletnie przez KABEL ethernet.

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Zadzwoń na infolinię, poproś o zdalną diagnostykę. Być może doszło do uszkodzenia karty sieciowej.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Aro17
Voyager
Opcje

Hej,

Nic więcej nie wymyślisz. Wg mnie masz uszkodzoną kartę sieciową, tka jak też pisał Szewcu72, skoro inne sprzęty działają, WiFi także, a po kablu nic tylko *****

0 Like
LeszekJ
Voyager
Opcje

Rozumiemy, że kabelek ethernetowy zmieniłeś na sprawdzony lub ten problematyczny sprawdziłeś w działaniu z innym sprzętem...

0 Like
Th3LOQ
Pioneer
Opcje
Może to coś pomoże, miałem podobny problem i dopiero jak zakupiłem nowy kabel ethernetowy cat.6 SFTP zadziałało.
descartes
First Poster
Opcje

Niestety żadna z odpowiedzi i rozwiązań nie pomogła. Kupiłem TV za 4k zł i niestety nie mogę bo podłączyć kablem do Internetu... 

0 Like