Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

SAMSUNG: UE49MU7002 - problem z internetem

(Temat utworzony: 16-04-2018 08:56 PM)
3595 Wyświetlenia
descartes
First Poster
Opcje

Witam,

Mam problem:

telewizor: SAMSUNG: UE49MU7002 

dostawca usługi internetowej: UPC POLSKA

 

Internet w telewizorze działa z WiFi, nie działa przy kablu. UPC ma włączone DHCP (zamawiałem nawet servis) wszystko wygląda na to, że jest ok po stronie UPC - ten telewizor to jedyny sprzęt w domu, który nie działa po kablu - w zakresie internetu.

 

Telewizor przy próbie połączenia wyrzuca: (zdjęcie)20180416_205240.jpg

Proszę o pomoc - PILNĄ. 

0 Like
36 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@ryspek  Routery takie jak TP-LINK czy D-LINK słabo są wpierane i są z nimi problem nie tylko z TV ale innymi urządzeniami. Ale po wgraniu nieoficjalnego softu działa bez problemu.

ryspek
Apprentice
Opcje

Ostatecznie to błąd w oprogramowaniu TV Samsung - UE55KS7000, o którym serwis Samsung nie wie.
Po włączeniu prądu pierwszy raz, TV pobiera adres IP z DHCP np. 192.168.0.60
W kolejnym włączeniu jednak nie korzysta z tego IP lecz używa nazwy Localhost, co myli router D-LINK-DIR825, jakby oprogramowanie chciało łączyć się same ze sobą IP = 127.0.0.1
Błąd TV Samsung - UE55KS7000 usuwa przydzielenie w konfiguracji LAN: IP do adresu MAC TV.
NP. TV Samsung 5C:49:7D:08:00:A5 -> 192.168.0.60

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@ryspek  schrieb:

Ostatecznie to błąd w oprogramowaniu TV Samsung - UE55KS7000, o którym serwis Samsung nie wie.
Po włączeniu prądu pierwszy raz, TV pobiera adres IP z DHCP np. 192.168.0.60
W kolejnym włączeniu jednak nie korzysta z tego IP lecz używa nazwy Localhost, co myli router D-LINK-DIR825, jakby oprogramowanie chciało łączyć się same ze sobą IP = 127.0.0.1
Błąd TV Samsung - UE55KS7000 usuwa przydzielenie w konfiguracji LAN: IP do adresu MAC TV.
NP. TV Samsung 5C:49:7D:08:00:A5 -> 192.168.0.60


To co napisałeś to raczej nie błąd po stronie FW w TV.

W każdym routerze jest  nazwa Localhost po LAN więc nie wiem do czego dążysz?

descartes
First Poster
Opcje
100% jest to błąd samsunga. Wydaje mi się ze obecny jest dalej również w telewizorach typu Q60.

W mojej ocenie powinna być rekompensata za fakt braku możliwości podłączenia telewizora do internetu przez utp kabel tylko przez WiFi... 😕
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@descartes O jakim modelu piszesz typu Q60?

ryspek
Apprentice
Opcje

Pisałem w kółko, model TV Samsung - UE55KS7000, nie działał Internet dla części aplikacji, zarówno na WiFi jak i kablu z routerem router D-LINK-DIR825. 

0 Like
ryspek
Apprentice
Opcje

Do niczego nie dążę, podaje bezinteresownie rozwiązanie mojego problemu, do wykorzystania lub zignorowania. Nie będę dalej prowadził tej dyskusji, bo już nie jestem zainteresowany pomocą i komentarzami. Pozdrawiam. 

0 Like