Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Aktualizacja oprogramowania przez USB

(Temat utworzony: 30-08-2018 08:03 PM)
210127 Wyświetlenia
StaszekM
Helping Hand
Opcje

Cześć, 

 

W związku z dużą ilością zapytań odnośnie aktualizacji oprogramowania, postanowiliśmy przygotować prezentację video, która wskazuje jak pobrać plik aktualizacji na systemie Windows. Zachęcamy do oglądania!

 

Dodatkowo pod video znajdziecie instrukcję krok po kroku jak przeprowadzić aktualizację na systemie Windows, jak również jak skorzystać z pliku akutalizacji korzystając z innego systemu operacyjnego.

 

 

Instrukcja krok po kroku dla sytemu Windows:

1. Wejdź na stronę: http://www.samsung.pl/

2. W prawym górnym rogu, używając lupy wprowadź kod modelu swojego TV (Model Code) i wybierz "Podręcznik użytkowania":

 

1.jpg

 

3. Jeśli korzystasz z sytemu Windows, wybierz plik z dopiskiem "All Windows", a pobierzesz plik o rozszerzeniu .exe

 

2.jpg

 

4. Pobierz Upgrade File (USB type).

5. Kliknij x2 plik .exe co spowoduje wypakowanie plików.

6. Skopiuj lub przenieś folder na pendrive, jednak nie umieszczaj go w innych podfolderach. Jeśli umieścisz folder operogramowania w innych folderze na dysku USB, telewizor go nie znajdzie.

7. Podłącz PenDrive do TV.

8. Z menu telewizora wybierz:
Pomoc techniczna > Aktualizacja oprogramowania > Aktualizuj teraz

Tv zapyta czy wyszukać aktualizację na nośniku USB, wybieramy “Tak”

 

Proces aktualizacji z użyciem systemu operacyjnego innego niż Windows, lub gdy korzystamy z pliku "All OS" na systemie Windows:

1. Wejdź na stronę: http://www.samsung.pl/

2. W prawym górnym rogu, używając lupy wprowadź kod modelu swojego TV (Model Code) i wybierz "Podręcznik użytkowania".

3. Wybierz plik z dopiskiem "All OS".3.jpg

4. Pobrana paczka będzie miała rozszerzenie .zip

5. Wypakuj archiwum

6. Skopiuj lub przenieś wypakowany plik aktualizacji z rozszerzeniem .msd bezpośrednio na dysk pendrive bez użycia folderów.

7. Podłącz PenDrive do TV.

8. Z menu telewizora wybierz:
Pomoc techniczna > Aktualizacja oprogramowania > Aktualizuj teraz

Tv zapyta czy wyszukać aktualizację na nośniku USB, wybieramy “Tak”

 

241 Odpowiedzi
StaszekM
Helping Hand
Opcje

Cześć 

 

Gilletter55
Explorer
Opcje

Czy pobierał ktoś najnowszą aktualizację 1240.7 ?

Pobrałem, nagrywam na pendriva ale niestety TV jej nie wykrywa

 

0 Like
StaszekM
Helping Hand
Opcje

Cześć 

 

0 Like
Gilletter55
Explorer
Opcje

Wszystko zrobione tak jak na filmiku i nie wykrywa, wcześniejsze aktualizacje działały bez problemu, tylko z tą jest problem

0 Like
Gilletter55
Explorer
Opcje

Aktualnie mam wersję 1240 a chcę zaktualizować do 1240.7 czyli najnowszej i TV nie wykrywa, po sprawdzeniu przez Tv pendriva wyświetla komunikat, że nie ma nowszych aktualizacji, więc coś z tą aktualizacją 1240.7 musi być nie tak.

Nie pierwszy raz aktualizuję więc nagrywam tak jak należy i nic .... 😕

0 Like
StaszekM
Helping Hand
Opcje

Cześć 

 

0 Like
Rozwiązanie
Gilletter55
Explorer
Opcje
A to spoko, dzięki za info :winking-face: Nie wiedziałem, że to to samo, bo tamta była z czerwca a ta z sierpnia :smiling-face:
0 Like
tesedo
First Poster
Opcje

Witam

 

Mam tv ue65nu8072 wer. oprgromowania 1103 na stronie znalazłem aktualizacje 1134.

 

Hmm kurde to po co jest "automatyczna aktualizacja" która nie wykrywa nowego softu ?

 

Pytam z ciekawości bo to trochę dziwne.

 

Pozdrawiam

0 Like
xarkon
First Poster
Opcje

Hej,

 

Posiadam tv UE40H6400 i mam taki problem, że tv strasznie zamula. Po włączeniu działa dobrze przez około 2minuty a potem przestaje reagować na polecenia w normalnym trybie, tzn po nacisnięciu jakiegokolwiek przycisku trzeba czekać kilka sekund na reakcje, np. naciskam "menu" i czekam 30 sec aż się pojawi menu na ekranie. Czasem trwa to tak długo, że porządany ekran zdąży zniknąć zanim się dobrze pojawi - widzę wówczas tylko mignięcie po pewnym czasie, jakby coś wyskoczyło i od razu się wyłączyło. Co ciekawe nawet wyłączenie tv zajmuje kilka sekund. Natomiast obraz i dźwięk z jakiegokolwiek źródła działa bez zarzutu. Efekty przypomina zawalony RAM po brzegi i każdy nowy proces czeka w kolejce do wykonania.

 

Dokładnie taki sam problem miałem około 3 miesięcy temu, jednak wtedy natkąłem się na ten temat i zainstalowałem najnowsze oprogramowanie z 2880 na 2890 i problem jak ręką odjął. Wydawało mnie się wtedy, że TV nie radzi sobie z pobraniem tak dużego pliku i stąd te opóźnienia. Jednakże teraz nie ma nowszej wersji oprogramowania, a problem wrócił, i co gorsza nie wiem jak mu zaradzić.

 

Z góry powiem, że reset do ustawień fabrycznych nie pomaga. Czase, po resecie jest dobrze przez 5 minut, a czasem podczas ustawień wstępnych potrafi zacząć się zacinać.

 

Próbowałem też bez konfigurowania sieci WIFI/LAN, podejrzewając, że ściaganie czegoś w tle może go zamulać, ale efekt pozostaje taki sam.

 

Jakieś pomysły ?

0 Like
GrzegorzC
Explorer
Opcje
Cześć xarkon
Zadzwoń na infolinie, ktoś z obsługi połączy się z twoim tv i przeprowadzi diagnostykę.
A jak nic nie wykażę niech ci zrobią reset serwisowy.
Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like! :smiling-face:

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
0 Like