Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Aktualizacja oprogramowania przez USB

(Temat utworzony: 20-02-2018 01:16 PM)
261103 Wyświetlenia
StaszekM
Helping Hand
Opcje

Cześć, 

 

W związku z dużą ilością zapytań odnośnie aktualizacji oprogramowania, postanowiliśmy przygotować prezentację video, która wskazuje jak pobrać plik aktualizacji na systemie Windows. Zachęcamy do oglądania!

 

Dodatkowo pod video znajdziecie instrukcję krok po kroku jak przeprowadzić aktualizację na systemie Windows, jak również jak skorzystać z pliku akutalizacji korzystając z innego systemu operacyjnego.

 

 

Instrukcja krok po kroku dla sytemu Windows:

1. Wejdź na stronę: http://www.samsung.pl/

2. W prawym górnym rogu, używając lupy wprowadź kod modelu swojego TV (Model Code) i wybierz "Podręcznik użytkowania":

 

1.jpg

 

3. Jeśli korzystasz z sytemu Windows, wybierz plik z dopiskiem "All Windows", a pobierzesz plik o rozszerzeniu .exe

 

2.jpg

 

4. Pobierz Upgrade File (USB type).

5. Kliknij x2 plik .exe co spowoduje wypakowanie plików.

6. Skopiuj lub przenieś folder na pendrive, jednak nie umieszczaj go w innych podfolderach. Jeśli umieścisz folder operogramowania w innych folderze na dysku USB, telewizor go nie znajdzie.

7. Podłącz PenDrive do TV.

8. Z menu telewizora wybierz:
Pomoc techniczna > Aktualizacja oprogramowania > Aktualizuj teraz

Tv zapyta czy wyszukać aktualizację na nośniku USB, wybieramy “Tak”

 

Proces aktualizacji z użyciem systemu operacyjnego innego niż Windows, lub gdy korzystamy z pliku "All OS" na systemie Windows:

1. Wejdź na stronę: http://www.samsung.pl/

2. W prawym górnym rogu, używając lupy wprowadź kod modelu swojego TV (Model Code) i wybierz "Podręcznik użytkowania".

3. Wybierz plik z dopiskiem "All OS".3.jpg

4. Pobrana paczka będzie miała rozszerzenie .zip

5. Wypakuj archiwum

6. Skopiuj lub przenieś wypakowany plik aktualizacji z rozszerzeniem .msd bezpośrednio na dysk pendrive bez użycia folderów.

7. Podłącz PenDrive do TV.

8. Z menu telewizora wybierz:
Pomoc techniczna > Aktualizacja oprogramowania > Aktualizuj teraz

Tv zapyta czy wyszukać aktualizację na nośniku USB, wybieramy “Tak”

 

Przejdź do rozwiązania
241 Odpowiedzi
piobed88
Apprentice
Opcje

Witam tydzien temu zakupiłem tv UE55NU7672U i mam problem po przez złącze USB nie mogę odtwarzać zwykłych filmów avi w kodeku Divx/xvid. 

Jakaś porada ??

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@piobed88Według instrukcji od strony 151 ten TV nie obsługuje wspmnianych rzeczy. 

0 Like
piobed88
Apprentice
Opcje

To jest śmieszne ze w takiej klasie telewizorów nie można odtworzyć jednych z najpopularniejszych plików.
Chyba trzeba zwrócić tv do sklepu i wybrać konkurencyjny !!  Samsung strzał w kolano 

wolen1
First Poster
Opcje

Posiadam tv Samsung UE32C6500. Aktualnie mam wgrany sterownik 2010/05/28_001013.
Próbowałem rozwiązać problem na 3 sposoby:

1. Pendrive

Zgrałem sterowniki ze strony Samsunga, przekopiowałem na pusty pendrive, rozpakowałem na nim, podłączyłem do TV i pojawia się komunikat, że nie widzi sterowników L

2. Internet

Podłączyłem TV pod internet, zrobiłem test łącza (wychodzi ok), przechodzę do kategorii "Aktualizacja oprogramowania" i wyskakuje komunikat"Błąd podłączenia, kod błędów 606: nieprawidłowy parametr, Najnowsze oprogramowanie nie jest jeszcze dostępne". Znów porażka.

3. Powrót do ustawień fabrycznych

Pomyślałem, że to pomoże, bo będzie przynajmniej jak było. TV się zresetował, ustawiłem wszystko, ale kodeki są te, co wgrałem (???). Nie wiem, jak to możliwe.

Tak więc działałem na 3 sposoby i żaden nie przyniósł rezultatów.

Jak naprawić oprogramowanie, żebym znów mógł oglądać pliki video z pendrive’a?

 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@wolen1Dla twojego TV na stronie jest taki firmware wer T-VALDEUC-3018.1 o jakich piszesz sterownikach ?

0 Like
wolen1
First Poster
Opcje

Ja mam oprogramowanie wgrane z 2010 roku  a jest aktualizacja z 2013 roku. Wiem, że jest takie i chcałem na takie zmieic ale nie wyszukuje Aktualizacji z pendrive tak i jak z netu.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@wolen1A jak rozpakowujesz ? Czy tak jak na filmie? Z netu Ci się nie zaktulizuje

https://eu.community.samsung.com/t5/Sprz%C4%99t-Audiowizualny/Aktualizacja-oprogramowania-przez-USB/...

 

0 Like
wolen1
First Poster
Opcje

Jak bym nie robił tak jak tutaj to bym nie pisał. Ale robie jak na filmikach i jeszcze kilka razypodanymi w necie i nic.

0 Like
Damian K
Hotshot
Opcje

@StaszekM 

 

Co myślisz o tej sytuacji którą opisał @wolen1? Jest na to jakaś rada?


Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
0 Like
StaszekM
Helping Hand
Opcje

Cześć @wolen1

 

Napisz proszę czy formatujesz pendrive przed rozpakowaniem pliku ?

0 Like