Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Debrandowanie, a gwarancja i rękojmia

(Temat utworzony: 03-10-2018 05:03 PM)
7464 Wyświetlenia
Qalix
Student
Opcje

Witam,

Jakoś w marcu debrandowałem telefon S8+. Został on kupiony w Orange. Wgrałem oryginalne oprogramowanie Samsunga. Jak sytuacja wygląda z gwarancją i rękojmią? Niestety nadszedł moment, że telefon muszę oddać na gwarancję, bądź też skorzystać z rękojmi u operatora. Czy z ROM'em XEO (czyli nie oznaczeniem orange) nadal przysługuje mi rękojmia? I czy wgrywając samemu ROM XEO, a nie przez serwis Samsunga, nadal przysługuje mi gwarancja? Dodam, że po wgraniu oprogramowania telefon działał dobrze, a wada przez którą muszę go oddać do serwisu leży raczej w sprzęcie, a nie w oprogramowaniu.

0 Like
69 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

A gdzie chcesz oddać telefon do Orange czy serwisu Samsunga ? Samo wgranie innego softu nie przez serwis to tracisz gwarancje 

0 Like
Qalix
Student
Opcje

Do orange .

0 Like
Qalix
Student
Opcje
I jeszcze jedno, co w przypadku, gdy wgram ten sam ROM od orange, który wcześniej debrandowałem?
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Czy na gwrawaracji czy rejkoimi telefon zostanie i tak wysłany do serwisu więc widać gołym okiem że jest inny soft.

0 Like
Qalix
Student
Opcje
No dobrze, a gdy wgram ROM od orange? Wtedy nie będzie widać gołym okiem.
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

W serwisie są wykonywane testy telefonu a dokładnie systemu jak coś zostanie wykryte mogą ciebie obiążyć kosztami. 

0 Like
Qalix
Student
Opcje
Wykryte coś, to znaczy? Coś co nie zawiera oryginalne oprogramowanie samsunga?
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Wszystko będzie widoczne w logach podczas testu systemu nikt Ci nie zdradzi tajemnicy. Można było wgrać (XEO) to przez serwis wcześniej miał byś wpis w gwarancji.

0 Like
Qalix
Student
Opcje
Czyli na pewno zostanie to sprawdzone, tak?
0 Like