Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak poprawnie połaczyć Soundbar z TV

(Temat utworzony: 03-05-2019 02:24 PM)
69290 Wyświetlenia
StaszekM
Helping Hand
Opcje

Cześć,

 

Po zakupie nowego telewizora i włączeniu aplikacji YouTube zastanawiacie się co zrobić, aby dźwięk był mocniejszy i lepszej jakości. W pierwszej chwili na myśl przychodzi kino domowe, ja jednak chciałbym zaproponować Wam zestaw soundbar z głośnikiem niskotonowym.

 

001.jpg

 

Zestaw szczególnie dobrze sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach, gdzie rozmieszczenie poszczególnych głośników kina domowego jest utrudnione.

 

Jak już mamy kompletny zestaw przychodzi czas na połączenie urządzeń.

 

Przykłady możliwych połączeń przestawię na podstawie telewizora QLED i soundbara serii N.

 

Istnieje kilka możliwych połączeń:

  • Połączenie bezprzewodowe
  • Połączenie kablowe realizowane za pomocą kabla optycznego lub HDMI

Połączenie kablem przez złącze optyczne:

Zacznę od prostego połączenia kablowego przez złącze optyczne. Należy zaopatrzyć się w kabel optyczny, znajdziecie taki w dobrych sklepach z elektroniką :). Kabel z jednej strony podłączamy do telewizora do złącza “optical out” z drugiej strony łączymy ze złączem “optical in” w soundbarze.

 

002.jpg

 

Dodatkowo ustawiamy:

  1. W soudbarze ustawiamy zródło D.IN
  2. W telewizorze w ustawieniach dźwięku / wyjście dźwięku ustawiamy “wyjście audio/optyczne”

 

Połączenie kablem przez złącze HDMI:

Następne równie proste połączenie za pomocą złącza HDMI. Odpowiedni kabel zazwyczaj znajdziemy w zestawie z soundbarem, jednak czasem musimy się w niego doposażyć w sklepie z elektroniką. Od strony telewizora kabel podłączamy do złącza “hdmi arc”, od strony soundbara wybieramy złącze “hdmi out arc”.

 

003.jpg

 

Dodatkowo ustawiamy:

  1. W soundbarze ustawiamy źródło hdmi.
  2. W telewizorze w ustawieniach dźwięku / wyjście dźwięku ustawiamy “Wyjście odbiornik hdmi”.

 

Połączenie bezprzewodowe Bluetooth:

Ostatnia metoda bezprzewodowa, najbardziej popularna, która zapewnia możliwość cieszenia się dźwiękiem bez obawy o plączące się kable.

 

004.jpg005.jpg

 

Konfigurację połączenia bezprzewodowego rozpoczynamy od naciśnięcia przycisku 006.jpg na pilocie zdalnego sterowania, lub przycisku 007.jpg na listwie. Następnie należy wybrać opcję BT.

 

Jeśli z listwą Soundbar nie będzie połączone żadne urządzenie Bluetooth, komunikat „BT” zmieni się na „BT READY”. Po pojawieniu się komunikatu „BT READY” należy nacisnąć i przytrzymać przycisk 007.jpg na panelu górnym listwy Soundbar przez ponad 5 sekund w celu wyświetlenia komunikatu „BT PAIRING”.

 

W telewizorze w ustawieniach dźwięku / wyjście dźwięku ustawiamy wyjście “lista głośników bluetooth”.

 

Z listy wyświetlanej na ekranie telewizora wybieramy ustawienie „[AV] Samsung Soundbar Nxxx”. Dostępny system Soundbar będzie wskazany na liście urządzeń Bluetooth telewizora wraz z komunikatem „Połącz” lub „Sparowano”.

 

Aby połączyć się z systemem Soundbar, należy wybrać komunikat i nawiązać połączenie. Od teraz można odtwarzać dźwięk z telewizora na systemie Soundbar.

 

Ważna sprawa, która pojawia się dosyć często przy połączeniu bezprzewodowym BT. Jeśli wcześniej mieliście podłączony soundbar do innego telewizora warto zresetować połączenie BT z poziomu listwy. W tym celu należy na listwie przytrzymać przycisk 007.jpg przez 5 sekund (na pilocie przycisk 006.jpg lub przycisk play/pause) do pojawienia się komunikatu  „BT PAIRING”.

 

 

Wszystkie połączenia, które opisałem wyżej możecie śmiało wykonać w domowym zaciszu. Warto też czasami zerknąć do instrukcji obsługi, gdzie znajdziecie dodatkowe informacje na temat łączenia telewizora z systemami audio.

 

W razie pytań, piszcie śmiało :smiling-face:

 

 

174 Odpowiedzi
krystian0606
Apprentice
Opcje

Witam  posiadam tv ue65nu7670 wersja oprogramowania t-ktm2deuc-1260.8, bt-s oraz soundbar m 4500 m-series.  Do wczoraj glosniki włączyły  sie samoczynne po włączeniu tv i gdy tv wyłączyłem listwa wyliczanka się też. Teraz za każdym razem przy starcie muszę wchodzić w ustawienia dźwięku i ręcznie wybierać listę i się  z nią  łączyć... irytujące. Tv z automatu wybiera glosniki wbudowane, a nie z 

 

A nie z listy. Jak to ustawić żeby automatycznie tv wybierał listwa jak wcześniej?
 
0 Like
RadekK
Hotshot
Opcje

Cześć @krystian0606,

Nasi eksperci z działu RTV z pewnością będą wiedzieć, co zrobić w tej sytuacji.


@StaszekM@ZuzannaN@MagdaB - dacie radę udzielić instrukcji? :smiling-face:

0 Like
ZuzannaN
Pioneer
Opcje

W jaki sposób masz podłączony Sounbar z telewizorem? Spróbuj zresetować głośnik za pomocą przytrzymania przycisków do regulacji głośności jednocześnie (+/-) wbudowanych w urządzenie. Dodatkowo wykonaj reset telewizora: Ustawienia->Pomoc Techniczna->Diagnostyka->Resetuj. Następnie oba urządzenia odłącz od źródła zasilania na około 15 minut. Po upływie tego czasu uruchom oba urządzenia i połącz ponownie 😊

krystian0606
Apprentice
Opcje
Dziękuję bardzo za pomoc😉 odlaczylem soundbar od prądu i pomogło. Pozdrawiam
Thomaster
Journeyman
Opcje

Witam. Podepnę się pod temat bo od czasu zakupu soundbara mam problem z jego funkcjonowaniem. TV: UE58RU7120K, soundbar HW-K450. Przy pierwszym włączeniu TV bardzo szybko sam rozpoznał obecność soundbara i zaproponował połączenie z TV za pomocą BT na czym mi zależało. Poczytałem wcześniej o tym modelu soundbara więc odrazu ustawiłem opcję Bluetooth Power ON. Przetestowałem - działa. Problem w tym, że bezproblemowe włączanie następuje tylko wtedy gdy ponownie włącze TV w ciągu ok. 5 minut od jego wyłączenia. Wtedy soundbar budzi się automatycznie w trybie TV connect i wszystko działa. Po upływie 10 minut i więcej włączenie TV nie powoduje żadnej reakcji soundbara. Wykonałem aktualizację oprogramowania (rom i ssp), zainicjowałem ponownie soundbar, zresetowałem TV do domyślnych, infolinia zdalnie nawet zrobiła factory reset w TV. Jedyny efekt jest taki, że teraz po włączeniu (po czasie dłuższym niż 10 minut od wyłączenia) soundbar nie włącza sie, ale po chwili na ekranie TV znów pojawia się komunikat "wykryto soundbar" z pytaniem czy połączyć. Po kliknięciu na "połącz" działa OK, oczywiście do czasu wyłączenia na dłużej niż 10 minut - wtedy znowu łączenie od nowa. 
Zakładam, że tak nie powinno to wyglądać. TV i soundbar kupiłem w odstępie kilku dni więc nie mam jak sprawdzić czy wina leży po stronie telewizora czy soundbara. Macie może jakiś pomysł co jeszcze można sprawdzić, zmienić itp? Jeżeli nie to może chociaż jakieś nakierowanie który sprzęt jest winny zaistniałej sytuacji - soundbar czy TV?
Z góry dzięki za pomoc i wszytskie sugestie.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Thomaster  Czy w TV masz już taki firmware wer 1303 a Soundbar wer 1006 ? problem może jeszcze być po stronie TV jest nowy sprzet i trzeba poczekać na nowszy firmware.

Thomaster
Journeyman
Opcje

Tak - soundbar zaktualizowałem do wersji 1006 (nie sprawdzałem jaka była wcześniej). TV ma soft w wersji 1303 - próba aktualizacji online skutkuje komunikatem o braku nowszych aktualizacji - podobnie jak próba aktualizacji softu via USB. 

Jeżeli będę miał możliwość to sprawdzę jeszcze soundbar podłączając go pod jakiś inny TV. 
Wybiegając w przód - co w przypadku gdy po pojawieniu się kolejnej wersji FW do TV problem nie zostanie rozwiązany? Można to gdzieś zgłosić (oprócz infolinii)? Jakies sugestie? Zdecydowałem się na model RU7102 (zamiast tanszego o 1/3 ceny NU7102) właśnie ze względu na BT i naprawdę zależy mi na tym aby to działało.

Dzięki za pomoc.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Thomaster Nie ma innego miejsca do takiego zgłoszenia jak infolinia, Aktualizację pojawiają się z częstotliwością raz na miesiąc czasem co dwa miesiące. Może coś Ci podpowie @StaszekM  @ZuzannaN .

Thomaster
Journeyman
Opcje

Wobec tego nie pozostaje mi chyba nic innego niż uzbroić się w cierpliwość bo infolinia wykorzystała już chyba cały zasób swoich możliwości (włączając diagnostykę i factory reset). 

Jak pojawi się nowsza wersja FW to dam znać czy coś się poprawiło.

Dzięki za pomoc.

 

Krótki update. Przetestowałem soundbar z trochę starszym TV Samsunga (6 seria - UE49K6370SS) i działa poprawnie. Nawet po 6 godzinach włącza się natychmiast po włączeniu TV. To tyle dobrych wiadomości bo mój nowy TV zachowuje się coraz gorzej - po godzinie / dwóch nieaktywności po włączeniu TV rozpoznaje soundbar i pyta czy połączyć, ale gdy TV wyłączony jest 5-6 godzin nie ma już szans na połączenie bez przywrocenia TV do ustawień fabrycznych. Użycie SPDIF'a również odpada i to już nie tyle ze względu na brak mozliwości wyłączenia soundbara razem z TV, ale z powodu braku możliwości regulacji gośności za pomocą pilota od TV. Infolinia zaproponowała wizytę serwisu z której pewnie będę zmuszony skorzystać. Mam tylko nadzieję, że nie zostanę miesiąc bez telewizora. Czy ktoś z Was może podzielić się wiedzą jak taka wizyta wygląda - w sensie czy serwisant przyjeżdża wyposażony w jakieś części zamienne czy tylko po to aby potwierdzić usterkę i zabrać TV do serwisu?