Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Problem z nagrywaniem na dysk zewnętrzny, timeshift, test wydajności urządzenia nie powiódł się.

(Temat utworzony: 21-12-2017 09:52 PM)
16597 Wyświetlenia
maczupiks
Explorer
Opcje

Witam. 

Zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu z funkcją timeshift. 

Sprzęty jakie posiadam:

TV UE55KU6470S

DYSK WD My Passport 500GB (WDBKXH5000ABK-03)

Po podłączeniu dysku do portu USB HDD, i wciśnięciu na pilocie fukcji nagrywania programu w tv (program cyfrowy) wyskakuje komunikat "Podłączone urządzenie USB może nie obsługiwać nagrywania. Czy wykonać test wydajności?". Po kliknięciu "TAK" pojawia się małe okienko z informacją o wykonywanym procesie, po czym wyskakuje komunikat "Test wydajności urządzenia nie powiódł się."

 

Proszę o informację co mogę zrobić w tym przypadku. Około rok temu dysk ten działał bez problemu pod tv LG i funkcja timeshift również. Sformatowalem też dziś dysk na komputerze i nic to nie pomogło. Czy w tv (system tizen) nie ma gdzieś formatowania tego dysku jakby "pod Samsunga"? Nigdzie nie mogę znaleźć takiej fukcji.

 

Pozdrawiam, 

Arkadiusz

0 Like
Przejdź do rozwiązania
maczupiks
Explorer
Opcje

Witam!

 

Zadzwoniłem do Samsunga i niestety niczego się nie dowiedziałem.  Oprócz straconych kilku złotych na połączenie z infolinią straciłem też wszystkie ustawienia telewizora, gdyż Pan konsultant z BOK zalecił przywrócenie ustawień fabrycznych.

 

Dziś wieczorem zacząłem walczyć dalej z tematem. Zainteresowały mnie dziś 2 pliki w dziwacznym formacie (jakieś LOGi), które wygenerował telewizor na dysku po nieudanej próbie testu wydajności. Po otwarciu plików notatnikiem jeden był całkowicie pusty, natomiast drugi zawierał jedynie magiczne "0". Ów "0" zmieniłem na "1", zapisałem, podłączyłem dysk ponownie do TV... nagrywanie działa. Nie było już żadnych zapytań o przeprowadzenie testów wydajności, od razu zaczął nagrywać. Sprawdziłem 2x czy aby na pewno ta metoda była rozwiązaniem.

 

Temat można uznać za zamknięty.

Pozdrawiam.

 

 

Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Super info!!! Pamiętaj na przyszłość, gdyby jeszcze ktoś miał podobny problem, będziesz mu wstanie tu pomóc.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Prawy
First Poster
Opcje

Mam to samo. Dwie pamięci USB sprawne po formacie. Tv wymyśla problemy z testem wydajności sprzętu.  Zmiana z 0 na 1 w notatniku nie pomogła.

 

Już działa. Jesteś geniuszem i zyskałeś fana. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie 😉

 

 

 

0 Like
slonikdendi
Journeyman
Opcje

Witam po przeczytaniu tego postu uczyniłem tak samo ale nie było mozliwości zmienić w notatniku żadnych zapisów.

Obecnie w dalszym ciągu "Test wydajności" nie może byż zweryfikowany poprawnie. Zaznaczam, że wczesniej nie było problemu z dyskiem zewnętrznym 1T. Przywróciłem ustawienia fabryczne i dalej nic. Wkładałem inne dyski i pendrive, bez rezultatu.

Co dalej uczynic może jakaś funkcja jest załączona ale która?

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@slonikdendiA jaki masz dokladny model TV ?

0 Like
slonikdendi
Journeyman
Opcje

SAMSUNG 

Kod modelu: UE49K5672

Wersja oprogramowania: T-HKMFKDEUC-1231.1

Wersja e-Manual: HMFDVBEUK-1.0.8

 

 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@slonikdendiOd kiedy się pojawił się ten problem czy po aktualizacji firmware ?

0 Like
slonikdendi
Journeyman
Opcje

Aktualizację mam automatycznie załączoną więc cięzko mi powiedzieć kiedy się zaktualizował.

Co do zaistniałego problemu to pojawił się od 2 tygodni. Wcześniej jak był taki problem że TimeShift nie można było załączyć to podpiąłem dysk Samsunga pod laptopa i wykasowałem dwa foldery, które zostały nadpisane przez oprogramowanie telewizora i było o.k.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@slonikdendiTo raczej problem po stronie dysku a pendrive są za mało wydajne 

0 Like
slonikdendi
Journeyman
Opcje

Trochę mi to dziwne bo dysk nie jest uszkodzony, skoro są widoczne inne nagrane filmy.

0 Like