Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Problem z nagrywaniem na dysk zewnętrzny, timeshift, test wydajności urządzenia nie powiódł się.

(Temat utworzony: 21-12-2017 09:52 PM)
16683 Wyświetlenia
maczupiks
Explorer
Opcje

Witam. 

Zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu z funkcją timeshift. 

Sprzęty jakie posiadam:

TV UE55KU6470S

DYSK WD My Passport 500GB (WDBKXH5000ABK-03)

Po podłączeniu dysku do portu USB HDD, i wciśnięciu na pilocie fukcji nagrywania programu w tv (program cyfrowy) wyskakuje komunikat "Podłączone urządzenie USB może nie obsługiwać nagrywania. Czy wykonać test wydajności?". Po kliknięciu "TAK" pojawia się małe okienko z informacją o wykonywanym procesie, po czym wyskakuje komunikat "Test wydajności urządzenia nie powiódł się."

 

Proszę o informację co mogę zrobić w tym przypadku. Około rok temu dysk ten działał bez problemu pod tv LG i funkcja timeshift również. Sformatowalem też dziś dysk na komputerze i nic to nie pomogło. Czy w tv (system tizen) nie ma gdzieś formatowania tego dysku jakby "pod Samsunga"? Nigdzie nie mogę znaleźć takiej fukcji.

 

Pozdrawiam, 

Arkadiusz

0 Like

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@slonikdendiTo sformatuj dysk a sam się przekonasz ze funkja zadziała.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

29 Odpowiedzi
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Mam podobny w wersji 300GB i działa poprawnie. Odłączałem i podłączałem wielokrotnie i za każdym razem przechodzi poprawnie test .
Oczywiście podłączasz go do właściwego USB, przeznaczonego dla HDD?
Formatowałeś go w trybie szybkim, czy pełnym, z poziomu eksploratora, czy systemowego zarządzania dyskami?
Sprawdź z innym kablem. W ostateczności zorganizuj inny dysk i sprawdź telewizor.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
maczupiks
Explorer
Opcje

Tak, podłączam do wejścia HDD. 

W trybie szybkim i pełnym NTFS z poziomu eksploratora (moj komputer, wlasciwosci, formatuj). Po co inny kabel? Filmy i zdjęcia odtwarzane z dysku działają bezproblemowo. 

Szewcu72, TV też masz taki jak ja? 

 


 

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Mam Q7F. A sprawdzałeś co się dziej, gdy podłączasz czysty dysk? Z tego co napisałeś wynika, że podłączasz go z zawartością.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
maczupiks
Explorer
Opcje

To chyba świeża maszyna, qled? Najpierw sprawdzałem czysty, sformatowany. Później z wrzuconymi plikami i reakcja tv jest identyczna. Robię teraz pełny format z pozycji zarządzania dyskami, ale obawiam się, że to nic nie da. 

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Telewizor świeżo po zakupie?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
maczupiks
Explorer
Opcje
W kwietniu został zakupiony.
0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Sprawdź jeszcze aktualizację dla tv. Ale na stronie, porównaj wersje softu na stronie z tą w tv.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
maczupiks
Explorer
Opcje

Dzień dobry.

Zaktualizowalem oprogramowanie do tego ze strony (z 1201 na 1208) i niestety bez zmian.
Przed aktualizacją wykonałem jeszcze formatowanie dysku w trybie exFAT i po podlaczeniu do TV wyskoczył komunikat:

"Konieczne jest sformatowanie urządzenia. Aby użyć funkcji nagrywania lub Timeshift, podlączone urządzenie USB musi być dostępne w celu nagrywania. Czy chcesz zmienić format urządz.?"

Oczywiście kliknąłem "Tak", w górnym prawym rogu pojawiło się małe okienko z informacją o formatowaniu dysku, a na koniec to samo okienko co wcześniej, czyli: "Test wydajności urządzenia nie powiódł się".
Następnie po podłączeniu dysku do komputera nadal byl exFAT, więc raczej wcale go nie sformatował.

Jeszcze jakieś pomysły? Już mi ręce opadają..

 

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Być może dysk jest w jakimś stopniu uszkodzony lub za wolny? Trudno gdybać. Żeby wyeliminować wadę w telewizorze, sprawdź, jak masz taką możliwość inny dysk.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like