Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

HBO na QE55Q7FAMT - nie działa

(Temat utworzony: 06-11-2017 05:03 PM)
32371 Wyświetlenia
km_wro
Journeyman
Opcje

Mam serdecznie DOŚĆ.
Kupiłem najlepszy możliwy telewizor Samsunga. Cudo na ścianie. Obraz super.
Ale co mi po tym skoro nie da się oglądać.
Mam telewizję naziemną, nie ma satelitarnej.
Mam pakiet HBO wykupiony w play.
HBOGo działa super na na dwóch komputerach.  Raz wpisany kod i człowiek zapomina o problemach.
W tym pięknym telewizorze jest dostęp do HBO.
TYLKO ŻE - aplikacja HBO w tym telewizorze to jedna wielka porażka.
HBO to jedyny kanał filmowy dla którego warto taki telewizor kupić a skoro nie da sie oglądać HBO to po co taki telewizor.
Kod dostępu miałem początkowo zapisany na kartce obok pilota.. ale kartki już nie ma. Kod trzeb wpisywać codziennie, czasami kilka razy dziennie więc wszyscy w domu znają go na pamięć. Ale zabawa we wpisywanie go pilotem to nie jest coś człowiek ma robić kilka razy dziennie. Myszka poprawnie sparowana z tym telewizorem czasami jest sparowana ale najczęściej nie jest. Część funkcji jest czasem dostępna a przeważnie nie jest.  Komunikat "kod wygasł" potrafi pojawić się w dowolnym momencie.
Ustawienie języka aplikacji języka filmów nic nie daje.  Ustawiam PL a filmy uruchamiają się "ORY"
Żona każe mi ten badziew oddać do sklepu.  Jest albo czarny ekran, albo zawieszenie w trakcie odtwarzania albo nie ma nic.
Durnie, którzy pisali tą aplikacje będą smażyć się w piekle - moja żona rzuciła na nich klątwę po wielokroć. Nie ma dla nich zbawienia.  To, że ja sam mogę po paru minutach za pomocą kilku włączeń/wyłączeń i resetów, uruchomić HBo to nie jest żaden plus. Telewizor ma być dla KAŻDEGO. Moja żona nie musi umieć "kombinować" co zrobić, żeby działało to powinno po prostu działać.
NIE KUPUJCIE TEGO TELEWIZORA. Obraz jest piękny ale oprogramowanie telewizora to porażka.
55 cali nieszczęść wisi mi na ścianie.
Żałuję zakupu. Kupiłem go w salonie Samsunga i był to ostatni produkt tej firmy. Taka mała zemsta - nic więcej od tej firmy nie pojawi się moim domu.

26 Odpowiedzi
KarolW
Pathfinder
Opcje

TV Samsunga może zapamiętać loginy i hasła do aplikacji, jednak musisz mieć konto Samsung i ustawić automatyczne logowanie. Ja korzystam tak z Ipli i TV sam się loguje automatycznie. Oczywiście zależy to od aplikacji, czy działa poprawnie. W Smart Hubie jest sklep z aplikacjami, ale to nie znaczy, że Samsung jest właścicielem aplikacji i treści. To HBO tworzy program i ustala zasady uwierzytelniania. Sugeruję kontakt z nimi bezpośredni i wysłanie im informacji, że aplikacja nie działa, jak powinna.

 

Przygotuj dane TV, jaką masz wersję oprogramowania, aplikacji, jakie są parametry połączenia internetowego. W TV możesz zrobić reset Smart Huba w Pomocy Technicznej, wtedy wszystkie aplikacje pobiorą się od nowa. Warto także tam sprawdzić, czy nie ma nowszego oprogramowania dla TV (Aktualizacja). Warto też sprawdzić na innym połączeniu sieciowym, np. hot spot z telefonu. Będzie wtedy pewność, czy nie blokuje tego router lub dostawca. DNS warto zmienić na Googlowskie 8.8.8.8, jest najszybszy. Jak byś chciał pomocy w tych kwestiach to można na infolinię zadzwonić i umówić się na pomoc zdalną.

 

Myszka, czy klawiatura działa po podłączeniu do USB (kable lub nadajnik), ale tylko w przeglądarce, gdyż do tego te opcje w TV są dedykowane. W aplikacjach nie będą rozpoznawane.

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

Sprawdź na koncie HBO, czy nie masz ustawionego TV Pinu. raz wpisany w aplikację działa bez przerwy. I tak jak kolega wczesniej napisał, konto to podstawa. Kolejna wazna kwestia to wersja FW Tizena. Sprawdż jaka masz. Ostatnia to 1147.1. Jeżeli telewizor nie wyszukuje jej z automatu to wykonaj aktualizację z pendraka po USB. Najnowszy soft pobierzesz zawsze ze strony Samsunga. Tu masz link bezpośrednio do wersji 1147.1: http://org.downloadcenter.samsung.com/downloadfile/ContentsFile.aspx?CDSite=UNI_PL&CttFileID=6878776...


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
km_wro
Journeyman
Opcje

Dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi co może być nie tak.
NIESTETY. Nic nie pomaga.
Kod TvPIN wygenerowany ze strony hbogo wpisywałem do aplikacji w telewizorze kilkadziesiąt razy. Aplikacja wylogowuje mnie bez jakiejkolwiek powtarzalności. czasami działa wszystko przez kilka dni a czasami wywali się po zatrzymaniu filmu i wyświetla komunikat "kod wygasł"  I trzeb wówczas przeklikać się do ustawień konta, wylogować się i zalogować ponownie. *****yzm totalny.  Czasami wylogowuje mnie jak przeglądam kategorie, czasami jak wyłączę telewizor. Nie ma żadnej powtarzalności. Moja żona zna ten pin na pamięc bo zdarza się, że wpisuję go kilka razy dziennie. To jest po prostu absurdalne.
Co do ustawień internetowych.  Mam dostęp w Dialogu z wykupionym stałym IP - to na zdrowy rozum powinno wystarczyć KAŻDEMU SYSTEMOWI do identyfikacji użytkownika. Na tym stałym IP wylogowuje mnie z hbogo tak jak wyżej opisałem. Mam też inetrnet LTE w play - tutaj IP jest dynamiczne ale jak połączę do routera LTE to nic się nie zmienia. Wylogowywanie dokładnie tak samo bez sensu jak przy dialogu. Nie ma znaczenia czy do sieci loguję się przez wifi czy telewizor podłączę kablem sieciowym do routera. Jedna i ta sam *****.
Od kiedy mam ten telewizor prawie nie korzystam z hbogo w komputerze a w zasadzie nie korzystam.
Dzisiaj zalogowałem się do HBO go i sprawdziłem zakładkę Zarządzanie urządzeniami. I mam tutaj cztery komputery (nie mam tylu komputerów) - trzy wersje firefoxa i jeden chrome na tym samym komputerze widnieją jako odrębne urządzenia. Głupie to więc usunąłem chrome i stare firefoxy.
ALE mam teź DWA TEWIZORY:
tizen Tizen 2015, 17_KANTM_UHD, QE55Q7FAM
oraz:
tizen Tizen 2015, 17_KANTM_UHD, QE55Q7FAM (2)
Czyli dokładnie to samo.
Jeden miał datę z maja, drugi z czerwca. Usunąłem więc ten starszy.
I co ?
#4*$%#
Po tej operacji i po tym jak aplikacja w telewizorze wylogowała nie z hbogo okazuje się, że nie mogę się już zalogować do HBOGO w telewizorze po TvPIN jest nieprawidłowy. W systemie HBOGO mam cały czas ten sam TvPIN ale nie mogę go już użyć w aplikacji telewizora bo usunąłem starszą wersję urządzenia. Nie wiem gdzie jest ta nowa wersja... hehe
Szczerze to jest to jedna wielka *****.

0 Like
km_wro
Journeyman
Opcje

W kwestii formalnej. K_U_P_A to nie jest wulgaryzm w języku polskim.  Te gwiazdki w mojej wypowiedzi to nie są żadne bluzgi. :smiling-face:

0 Like
km_wro
Journeyman
Opcje

Ciąg dalszy - udało mi się jednak dzisiaj zalogować do hbogo w telewizorze.

Nie wiem na jakd długo to zagowanie zadziała.

Telewizor ma aktualne oprogramowanie.

Mam konto Samsung skonfigurowane w Telewizorze.

Mam TvPIN, który stale musze wpsiywac do aplikacji HBOGO bo aplikacja go nie zapamiętuje mimo stałego adresu IP i mimo iż nigdy nikt się z aplikacji nie wylogował.

Nadal twierdzę, że aplikacja HBOGO w tym telewizorze to bubel a w związku z tym użytkowanie telewizora jest uciążliwe. Taka sytuacja powoduje, że czuję się niekomfortowo, czuję, że firma, której zapłaciłem 9 tysięcy za telewizor nie traktuje mnie poważnie bo co chwile każe potwierdzać, że mam faktycznie uprawnnienia do korzystania z tego za co zapłaciłem. NIKT nie lubi jak się go codziennie pyta czy zapłacił faktyczne za to z czego korzysta. ZAPŁACIŁEM  za HBO i HBOGO. Kupiłem sprzęt, który wedlug producenta zapewnia dostęp do serwisu HBOGO. Jednak ten sprzęt zmusza mnie CODZIENNIE DO UDOWADNIANIA, ŻE MAM PRAWO KORZYSTAĆ Z SERWISU HBOGO. 

Dla mnie jest to wręcz upokarzające.  Jadąc jednym pociągime nie spodziewam się, że będę kontrolowany co dwa kilometry bo tak się kontrolerom podoba albo im sie skaner biletów zepsuł.

ZERO - tyle gwaizdek jest dla mnie wart taki sprzęt.

0 Like
MateuszS
Navigator
Opcje
Cześć km_wro
 
Jeśli sytuacja nadal się powtarza to należy zgłosić to do twórcy aplikacji czyli HBO tak jak napisał KarolW.
 
Informacja o twórcy aplikacji HBO:
HBO Europe
info@hbogo.eu


Pozdrawiam
Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!
km_wro
Journeyman
Opcje

Nie rozumiem dlaczgo ja jako klient indywidualny firmy Samsung mam zwracać się do HBO, kontrahenta firmy Samsung, w celu naprawienia prduktu, który został przez obie firmy spieprzony.  Dziękuję za radę.  NINIEJSZYM INFORMUJĘ FIRMĘ SAMUNG, KORZYSTAJĄC Z TEGO FORUM, ŻE MA SZGŁOSIĆ SIĘ DO HBOGO CELEM NAPRAWIENIA POPSUTEJ APLIKACJI ZAINSTALOWANEJ W PRODUKCIE FIRMY SAMSUNG.

podaję kontakt:

HBO Europe
info@hbogo.eu
WesołyRomek
Apprentice
Opcje

Kolego, a jak kupisz truskawki na rynku i będą zepsute to będziesz miał pretensję do zarządcy tego obiektu czy do sprzedającego? Otrzymałeś informację od forumowiczów i działaj! Samsung udostępnia jedynie platformę, na której twórcy różnych aplikacji dodają je do naszego użytku. Ja miałem problem z Netflixem, napisałem i rozwiązali sprawę lecz nie wiem po co miałbym do Samsunga to zgłaszać. W każdej apce masz dane kontaktowe do supportu czyli do programistów danej apki. Pozdrawiam

km_wro
Journeyman
Opcje

Sorry, ale to nie jest apka, którą zainstalowałem na telefonie pobierając z play. To jest aplikacja presinstalowana na telewizorze. Aplikacja doatrczana przez SAMSUNGA wspólnie z HBOGO. Nie ma w takiej aplikacji kontaktu dla klienta indywidualnego.  W aplikacji HOBOGO nie ma kontaktu do supportu. Jest informacja o kontaktowanie się z dostawcą usługi.  Nie kupiłem "truskawek" tylko platformę z obietnicą działającej usługi. Jeśli nie widzisz różnicy to trudno.  Zapłaciłem firmie SAMSUNG za udostępnie dzialającej usługi.  HBOGO działa bez problemu na komputerze z windowsem, na macu,  na iphonie, na tabecie z androidem. NIE DZIAŁA na telewizorze SAMSUNG. 

A jesli juz silimy się na porównania do "zarządców obiektu"  Jeśli w samochodzie nie działa system nawigacji to piszesz do firmy, która tworzyła mapy, czy jedziesz do serwisu producenta smochodu?  Tutaj jest dokładnie tak samo.