Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

TV Samsung UE48JU6440 plus soundbar Yamaha YAS-107

(Temat utworzony: 20-04-2019 09:44 AM)
983 Wyświetlenia
b4siac
Journeyman
Opcje

Witam wszystkich forumowiczów :smiling-face:
Pytanie odnosnie połączenia dwóch urządzeń z tematu, czyli TV Samsung UE48JU6440 i soundbar Yamaha YAS-107.
Zależy mi, aby głośność z soundbara można było regulować pilotem od telewizora.
Obczytałam dokładnie instrukcje jednego i drugiego urządzenia + przejrzałam google, i wnoski są takie: powinnam podłączyć soundbar przez HDMI ACR.  Robię wszystko wg instrukcji, czyli podłączam kabel HDMI pod odpowiednie wejścia (HDMI ACR), funkcja anynet+ (HDMI-CEC) jest włączona,ale niestety telewizor na liście głośników nie widzi urządzenia Yamaha. Przez Bluetooth soundbar działa bardzo ładnie, ale uciążliwe jest sterowanie odrębnym pilotem i włączanie i wyłączanie za każdym razem kiedy chce go użyć.
Próbowałam również wyłączać z prądu obydwa urządzenia na kilka minut i ustawiać od nowa, nadal bez rezultatu. W anynet+ przy wyszukiwaniu urządzeń podłączonych do TV pokazuje informacje po krótkim skanowaniu, że brak podłączonych urządzeń.
Co robię źle? Czy jeszcze jakaś dodatkowa opcja w tv powinna być włączona? Ślęczę nad tematem już kilka dni i bez pozytywnego rezultatu, więc będę przewdzięczna za pomoc.

Z dodatkowych informacji, telewizor jest podłączony do tv kablowej kablem antenowym + karta z kablówki w module CAM, jest także połączony z internetem przez wifi, ma wgrane najnowsze oprogramowanie.

0 Like
Krzysiek19
Journeyman
Opcje

Doszedłem do prawdy. Optyk działa po wyjęciu kabelka HDMI. Ale wówczas nie zapali się czerwona dioda. Wniosek jest prosty, trzeba używać hdmi co ułatwia sterowanie listwa.
Ps. W instrukcji nie ma prawie nic o optyce

Krzysiek19
Journeyman
Opcje

Brawo

0 Like
Krzysiek19
Journeyman
Opcje

hyba_ty zrób tak:

Odłącz HDMI i optyk będzie działał. Jak podłączysz inne źródło dźwięku przez optyka to wyłącz tv i dźwięk będzie płynął z Yamahy.

RadekK
Hotshot
Opcje

Hej @Krzysiek19,

Dziękuje, że podzieliłeś się tymi wskazówkami! Ta informacja z  pewnością będzie pomocna dla innych użytkowników.

 

@hyba_ty - daj znać, czy rozwiązanie zaproponowane przez Krzysiek19 przyniosło efekt!

0 Like
krzysiek68
Pathfinder
Opcje

U mnie też tak jest, jak podłączone mam hdmi i optyk to działa po hdmi, chyba dlatego, że jest jedne zródło wejścia z tv

0 Like
Szwabo
Student
Opcje
Stary, jesteś wielki!!! Już prawie wyrzuciłem TV przez okno, bo winiłem TV. Wystarczyło przytrzymać przycisk HDMI na pilocie soundbara... Normalnie postawiłbym Ci piwko, no!
0 Like
Szwabo
Student
Opcje

Pytanie jeszcze tylko, jak na to wpadłeś?

0 Like
b4siac
Journeyman
Opcje

metodą prób i błędów :sign-of-the-horns:

0 Like
Kidler
First Poster
Opcje

Mam Samsunga 58j5200 i Yamahę ats2070 połączona zarówno kablem optycznym jak i HDMI. Da się ustawić tak aby soundbar sie włączał i wyłączał razem z telewizorem ? Podczas konfiguracji pilota uniwersalnego na ekranie kompatybilności bez problemu soundbar sie włącza i wyłącza natomiast przy uruchamianiu telewizora nie chce.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Kidler  Czy w TV masz taki firmware wer 1180 ? I dla listwy Aktualizacja oprogramowania układowego ATS-2070

0 Like