Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Galaxy S7 po aktualizacji do 8.0 OREO czuwanie sieci/cell standby jak naprawić? Zużycie baterii.

(Temat utworzony: 26-07-2018 12:57 PM)
1600 Wyświetlenia
gaweu
First Poster
Opcje

Dzień dobry, zaktualizowałem android nougat do oreo i mam problem z czuwaniem sieci/battery standby. Otóż znajduje się to na 1 pozycji jeśli chodzi o zużycie bateri. Przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych nie odniosło skutku.

Jestem rozczarowany, telefon dużo lepiej działa na oreo, ale to czuwanie sieci to jakaś kpina.

 

Co mam zrobić w tej sytuacji? Oddawać telefon do serwisu?

Proszę o pomoc.

0 Like
Dziadek_Staszek
Explorer
Opcje

Z tego co wiem coś już naprawili. Wyszła poprawka z zabezpieczeniami lipcowymi nie jest jeszcze dostepna w Polsce (chyba ornage w pl wypuściło)

balsam_tf
Journeyman
Opcje

czyli pozostaje czekać i wierzyć że coś naprawią :smiling-face: ? telefon nie brandowany kupiony w sklepie z elektronika w PL, euro rtv agd, mam nadzieje że nazwe sieci sklepów mogę wpisać :smiling-face:

0 Like
Dziadek_Staszek
Explorer
Opcje

Wydaje mi się że to kwestia kilku dni. Dostały poprawkę juz Niemcy, Wilka Brytania, Szwajcaria i kilka innym krajów. Ps: jak chcesz wrócić do nougata to wygooglaj: s7 android. Wysokczy forum tam znajdziesz informacje jak w prosty sposób wrócić do nougata. Nie nabijesz flagi i nie utracisz co z tym idzie gwarancji

balsam_tf
Journeyman
Opcje
jestem na tyle lewy w tym temacie że coś popsuje pewnie, a po pierwszym uruchomieniu chyba jeszcze byłem na andku 6.0
0 Like
balsam_tf
Journeyman
Opcje

witam, dostałem jakąś aktualizację, jako lipcowe poprawki zabezpieczeń, ale mało ważyła, i wersja modemu chyba jest ta sama, ktoś jest w stanie powiedzieć po screenach czy będzie lepiej z tym czuwaniem baterii bo ja tego tematu nie ogarniam :smiling-face:info. o aktualizacjiinfo. o aktualizacjiprzed aktualizacjąprzed aktualizacjąpo aktualizacji :)po aktualizacji :smiling-face:

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Opis aktuslizacji mało szczególowy, aby na jego podstawie można było odnieść się do tego konkretnego przypadku. W kwestii poprawek związanych z samym systemem warto raczej podpytac google, bo to taczej oni za to odpowiadają. 😞

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Dziadek_Staszek
Explorer
Opcje

Na początku powiem ze nie pracuje dla smasunga. Ale samsung ma rację, nie patrzcie na czuwanie sieci. To tylko błąd obliczeniowy, który zlicza zużycie wszystkuch aplikacji korzystających z LTE. Problem to kernel, który nie zawsze wprowadza urządzenia w tzw deep sleep na LTE. W tej aktualizacji jest nowa wersja kernela. Zainstalowałem, wydaj mi się ze jest lepiej, system nie ciagnie baterii przy wyłączonym ekranie.

Dziadek_Staszek
Explorer
Opcje

Moje spostrzeżenia co do nowej wersji Oreo. Nadal jest problem z baterią na włączonym ekranie, leci jak głupia, natomiast poprawiło się na wyłączonym ekranie, wydaje mi się że przechodzi prawidłowo w stan uśpienia.

Niestety nadal są błędy: standardowe czuwanie sieci na pierwszym miescy które zlicza energie aplikacji wykorzystujących LTE, co więcej teraz w statystykach mamy tylko ekran, czuwanie sieci, połączenia głosowe i system android. Resza aplikacji nie zjada baterii, korzystając z przeglądarki przez godzinę, mam info w konserwacji urządzenia że zużyła 0%. Jak to jest że wypuszczjąc oprogramowanie CSC "EVR" czyli Wielka Brytania, wrzuciliście nowy już naprawiony modem który niweluję nieprawidłowe wyswietlanie czuwania sieci, natomiast XEO czyli polska puszczacie stary modem z pierwszej aktualizacji. Nie bedę tutaj wylewał złości bo nie o to chodzi na tym forum, ale czuję się jakbym przystąpił do beta tetów oprogramowania, jeszcze płacąc za telefon. Z tego co wiem nie zapisywałem się w samsung members na beta testy oprogramowania. Jest to troche frustrujące

0 Like
balsam_tf
Journeyman
Opcje
Ciekawi mnie tylko czy wprowadza i w Polsce wszystkie poprawki, zaczyna mnie to denerwować, i prawdę mówiąc żałuję że kupiłem ten telefon... i chyba 1 i ostatni samsung.
Gdybym się jeszcze znał na systemie to sam bym sobie wgrał stary stabilny system, ale nie potrafię, i nie ryzykuje, a szajmsung w serwisie pewnie nie może zrobić downgradea
0 Like
Wojciech89
First Poster
Opcje

U mnie na nowym tel mialem sot na 7.0 ponad 4h na lajcie na telefon byl kupiony w dzien wydania oreo w polsce po paru dniach zrobiłem aktulizacje sot max 2.5h po poprawkach max 2h ..... co najlepsze ekran już sie wypala śmiech na sali dobrze że jest ubezpieczony chodź dostalem zwrot kasy za poprzednią s7 po walce trzy miesięcznej z serwisem i euro rtv agd tez wypalony ekran cala belka po pol roku używania teraz sie chyba znów pojdzie pozew za wadliwe oprogramowanie 

0 Like