Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opóźnione powiadomienia

(Temat utworzony: 20-04-2019 05:34 PM)
1091 Wyświetlenia
ekstraway
Explorer
Opcje

Witam!

 

Zauważyłem, że kiedy Galaxy S9 jest w stanie  uśpienia powiadomienia o nowej wiadomości SMS, gmail i inne przychodzą ze znacznym opóźnieniem.  Ciekawe jest to, że zaraz po wygaszeniu ekranu powiadomienie przychodzi natychmiast, ale jesli tel. pozostaje uśpiony kilka minut, powiadomienia nie pojawiają się od razu. Często zdarza się, że po wybudzeniu tel. przychodzi wszystko hurtowo. Dodam, że tryb oszczędzania energii jest wyłączony, oszczędzanie danych wyłączone, optymalizacja baterii dla aplikacji z których chcę otrzymywać powiadomienia  - wyłączona (ustawienia>aplikacje>dostęp specjalny>optym. użycia baterii). 

Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją?

89 Odpowiedzi
RadekK
Hotshot
Opcje

@coper22, zainstalowałem Whats App i przeprowadzę test. Jakie jeszcze aplikacje nie pokazują powiadomień po dłuższym czasie?

Żeby błąd, po przeprowadzeniu analizy przed odpowiedni dział, mógł zostać naprawiony w kolejnej aktualizacji, należy zgłosić tę sprawę poprzez Samsung Members -> Pomoc -> Wyślij opinię -> Raport o błędach.

coper22
Journeyman
Opcje

tak też zrobię. Zauważyłem, że jeszcze telegram. Najcześciej się tak dzieje po włączeniu wifi. Testowałem dzisiaj cały dzień przy włączonych danych komórkowych i nie było problemów. Także nie wiem już sam jaka jest prawidłowość. Na pewno działo się wtedy kiedy dłużej telefon ma wyłączony ekran. 

0 Like
stawik
Pathfinder
Opcje

Ja np. posiadam kamerkę IP z możliwością wysyłania powiadomień PUSH na telefon (tzn. na aplikację kamery) w momecie wykrycia ruchu. Warto dodać, że kamerka w momęcie wykrycia ruchu  robi automatycznie 3 zdjęcia i wysyła je od razu na e-maila (w miom przypadku jest to konto gmail, na którym zalogowany jest również mój galaxy S9).

W ciągu dnia kiedy w miare często zerkam na tlefon powiadomienia (push i emial) przychodzą od razu po wykryciu ruchu przez kamerę - wielokrotnie to testowałem. Jednak BAAARDZO często zadarz się, że powiadomienia wysłane przez kamerę (i aplikacje gmail) w środku nocy, czyli w momęcie kiedy śpię i nie korzystam z telefonu, przychodzą dopiero rano, tj. w momencie kiedy odblokuje telefon po praz pierwszy po całej nocy. W tym momęcie dowiaduję sie zarówno z treści wiadomości PUSH, jak i z godziny otrzymania wiadomości e-mail, że wykrycie ruchu nastapiło np. 3 godziny temu, jednak mój telefon przez te przykłdowe 3 godziny nie wysłał miżadnego powiadomienia (nawet powiadomienia o otrzymanej 3 godziny wcześniej wiadomości e-mail).

 

Dodam, że mam włączona synchronizację poczy, a w ustawieniach aplikacje, zarówno aplikacja kamery jak i aplikacja gmail, są oznaczone jako niezoptymalizowane do oszczędzania użycia baterii.

 

Ktoś wie o co chodzi i jak można poprawić działanie powiadomień. W przypadku pracy kamery IP wykrywającej ruch, otrzymywanie szybkich powiadomień jest kluczową właściwością tego sprzętu.

Zalóżmy, że kamera wykryła w środku nocy ruch spowodowany przez wlamywacza. W takim przypadku kluczowe jest otrzymanie szybkiego powiadomienia na telefon i podjecie szybkich działań. Co mi po powiadomieniu o włamywaczu, które otrzymam o poranku, kilka godzin po całym zdarzeniu.

0 Like
stawik
Pathfinder
Opcje
Dodam jeszcze, że powyższe dzieje się zarówno w momencie korzystania z WiFi jak i danych komórkowych
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@stawik, przydatne informacje znajdziesz w tym wpisie. Wynika z niego, że pomocne może okazać się wyłączenie funkcji baterii adaptacyjnej.


stawik
Pathfinder
Opcje

nismo, dzieki za informację. Wyłącze bateie adaptacyjną (tak sie sklada, że opcje tą mam włączoną) i zobacze co się będzie działo

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@stawik, nie ma sprawy. Jestem bardzo ciekawy czy wyłączenie tej opcji rozwiąże problem. Koniecznie podziel się informacją po przeprowadzeniu testów.


0 Like
Linkyop
Navigator
Opcje
Mam ten sam problem, występuje i w S8 i Note9 na Pie. Powiadomienia albo przychodzą z dużym opóźnieniem, albo dopiero po wybudzeniu telefonu. Wszelkie tryby oszczędzania baterii wyłączone, włącznie z baterią adaptacyjną.
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Linkyop, wygląda na to, że opóźnione niektóre powiadomienia w telefonach począwszy od wersji Android Oreo to celowy zabieg mający na celu oszczędzanie baterii. Więcej informacji znajdziesz w tej wiadomości pochodzącej z innego wątku.


GtShellby
First Poster
Opcje

A próbowaliście wyłączyć: wprowadzanie nieużywanych aplikacji w tryb uśpienia. 

bo zrobił mi się podobny problem z radiobudzikiem że za miast o 7 budził mnie o 14 tej. a teraz wszystko wygląda na ok

baterie adaptacyjna też mam wyłączoną 

uśpionych aplikacji nie mam

wyłączonych też nie mam

oszczędzanie danych wył

0 Like