Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak aktualizacji

(Temat utworzony: 30-03-2019 07:56 PM)
1914 Wyświetlenia
FRVNEK
Student
Opcje

Witam.

Kupiłem dwa dni temu w Niemczech Galaxy S9 +, mieszkam przy granicy i telefon uruchomiłem pierwszy raz w Polsce z polską kartą, teraz nie mam żadnej dostępnej aktualizacji i ostatnie akutalizacje mam z wrzesnia 2018, wersja oprogramowania jaka mi sie pokozuje w ustawieniach to XEO/XEO,DBT/DBT

Wiem że przy pierwszym uruchomieniu telefon zapytał się coś po niemiecku związane było to z kartą ale nie zrozumiałem i wcisnałem to na chybił trafił 

Telefon kupiłem nowy.

Zaraz dorzuce ss z phone infScreenshot_20190327-181812.jpg

 

0 Like
23 Odpowiedzi
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@FRVNEK, było już kilka podobnych przypadków na forum. Przed zadaniem pytania zachęcam do skorzystania z forumowej wyszukiwarki :winking-face: Obawiam się, że konieczna będzie wizyta w punkcie serwisowym, gdzie za opłatą zostanie wgrany wariant XEO.


Rozwiązanie
FRVNEK
Student
Opcje

Temat rozwiązany, wsadziłem niemiecką karte po czym zrobiłem reset, csc zmieniło się na niemcy i dostałem aktualizacje.

Aktualnie mam DBT/XEO,DBT/DBT

RadekK
Hotshot
Opcje

Dobrze słyszeć, że obyło się bez wizyty w punkcie serwisowym. Dzięki za informację!

0 Like
Zimny
Journeyman
Opcje

Część. Czy wszyscy dostali już poprawki marcowe do s9 XEO? Ja wciąż mam tylko styczniowe.

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Zimny, najprawdopodobniej Twój telefon został zakupiony u operatora sieci komórkowej i stąd opóźnienia w dostępności aktualizacji. Gdzie zakupiłeś telefon?


0 Like
Zimny
Journeyman
Opcje

Screenshot_20190402-120203_Allegro.jpg

 

Screenshot_20190402-115541.jpg

Kupiony w wolnej sprzedaży przez Allegro. W tej chwili na karcie z Orange.

Może wyjąć kartę i tak spróbować aktualizować ? Ale to ewentualnie po pracy bo teraz nie mam wifi. Czy zostałem nabity w butelkę i coś nie tak z telefonem? Ewentualnie przez serwis załatwię sprawę na dobre?

Pozdrawiam.

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Zimny, europejska dystrybucja czyli telefon został zakupiony poza granicami Polski. Bazowy kod CSC to DBT czyli telefon pochodzi z Niemiec. Jeżeli masz możliwość to włóż niemiecką kartę SIM i aktywny kod CSC zmieni się na DBT, dzięki czemu otrzymasz aktualizację. Jeżeli nie masz takiej możliwości to zwróć się do punktu serwisowego z prośbą o zmianę wariantu na XEO.


Zimny
Journeyman
Opcje
Dziękuję, byłem przekonany że aktywny kod czyli XEO jest tym właściwym.
Skoczę do serwisu i zobaczymy co będzie.
Dziękuję za szybką reakcję i pozdrawiam
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Zimny, jeżeli telefon pochodzi spoza granic Polski to nie wystarcza aktywny kod CSC. Pomimo ustawionego polskiego wariantu XEO aktualizacje często nie są widoczne. Najlepiej gdyby w serwisie zmienili w Twoim telefonie wszystkie człony wariantu na XEO/XEO,XEO/XEO.


0 Like