Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak aktualizacji

(Temat utworzony: 27-03-2019 06:21 PM)
2587 Wyświetlenia
FRVNEK
Student
Opcje

Witam.

Kupiłem dwa dni temu w Niemczech Galaxy S9 +, mieszkam przy granicy i telefon uruchomiłem pierwszy raz w Polsce z polską kartą, teraz nie mam żadnej dostępnej aktualizacji i ostatnie akutalizacje mam z wrzesnia 2018, wersja oprogramowania jaka mi sie pokozuje w ustawieniach to XEO/XEO,DBT/DBT

Wiem że przy pierwszym uruchomieniu telefon zapytał się coś po niemiecku związane było to z kartą ale nie zrozumiałem i wcisnałem to na chybił trafił 

Telefon kupiłem nowy.

Zaraz dorzuce ss z phone infScreenshot_20190327-181812.jpg

 

0 Like
Przejdź do rozwiązania
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Zimny aplikacja Phone INFO niewiele w chwili obecnej mówi o samym CSC telefonu. Uległ nieco zmianie sposób dystrybuowania softów.

Jeżeli chcesz zobaczyć co dokładnie siedzi w twoim, zajrzyj do zakładki informacja o oprogramowaniu. Tam wyświetlą się dokładne informacje. Możesz też wrzucić tu screena, sprawdzimy.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Zimny  Możesz użyć aplikacji i spróbować zaktualizować Smart SwitchPC 

 

Zimny
Journeyman
Opcje

Screenshot_20190402-162257_Settings.jpg

 

Screenshot_20190402-162307_Settings.jpg

Byłem na szybko w autoryzowanym serwisie i na tą chwilę nic nie załatwiłem. Dowiedziałem się że DBT jest przypisane do płyty głównej i nawet powrzucaja XEO to DBT zostanie. Sprawdzili coś jeszcze czy nie ma uszkodzeń i błędów i okazało się że nie. Połączyliśmy pod ten "kiosk" który służy do aktualizacji oprogramowania i wyrzucił błąd.

 

20190402_135207.jpg

 

 

 

 

Zaproponowali że wygrają system od nowa i zmienią na XEO. Zobaczymy wtedy czy to pomoże i będą dostępne aktualizacje. Tylko to z dzień lub dwa bo muszę zrobić kopię.

 

Z drugiej strony nie rozumiem ponieważ nie widziałem żeby ktoś zgłaszał siedź takim problemem a trochę ludzi kupiło ten telefon od mobil_king2. Czyżbym tylko ja miał ten problem. A jeśli jest to ogólny problem to dziwię się że nikt nie zgłosi i nie zakazano handlu słuchawkami z tym kodem. Poza tym skoro to jest kod na Niemcy, to co, oni nie dostali poprawek od stycznia?

 

0 Like
Zimny
Journeyman
Opcje
Nie widzę tam opcji pobierania aktualizacji a jedynie przenoszenie plików. Możesz wskazać w którym miejscu podjąć próbę aktualizacji?
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Zimny  Coś masz namieszane w tym sofcie.

Przechwytywanie.PNGPrzechwytywanie.PNGPrzechwytywanie1.PNG

 

Zimny
Journeyman
Opcje
Nie pomyślałem że mówisz o wersji pecetowej. Luknę jak będę w domu, dzięki.
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Zimny, Twój telefon pochodzi jednak z greckiej sieci Vodafone (VGR). Tak jak wspomniałem wcześniej często są problemy kiedy telefon został zakupiony poza granicami kraju a użytkownik próbuje zaktualizować oprogramowanie w Polsce z krajową kartą SIM. Poproś w serwisie żeby zmienili wariant oprogramowania z XEO/XEO,DBT/VGR na XEO/XEO,XEO/XEO.


Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

Niezła jazda! Operatorskie wersje telefonów w wolnej sprzedaży. :face-with-rolling-eyes:

 

zdziwiony.gif

 

 

 


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Zimny
Journeyman
Opcje
Póki co dziękuję wszystkim za zaangażowanie i pomoc. W piątek skoczę do serwisu i zobaczymy co z tego wyniknie. W najgorszym przypadku zostanę bez aktualizacji a to lipa straszna. Chyba że wybiorę się na wczasy do Grecji...
Pozdrawiam
0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Zimny spokojnie, gdyby zaszła taka potrzeba, to pomożemy i zaktualizacjami. :smiling-face-with-sunglasses::winking-face:


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.