Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Galaxy S20 Ultra wolniejsza reakcja dotyku po aktualizacji

(Temat utworzony: 01-02-2022 02:16 PM)
363 Wyświetlenia
Akavku
Student
Opcje

Hej wszystkim, 

Zauważyłam ostatnio jak po aktualizacji do Androida 12 reakcja na dotyk w telefonie zaczęła lagować. Nagrałam ekran by zobaczyć czy telefon rejestruje ten dotyk i tym samym czy problemem jest oprogramowanie czy mechanika i na filmiku poniżej widać, że dotyk jest rejestrowany (biała kropka) ale czasami jest brak reakcji. Powiedziałabym, że głównie górna część ekranu najmniej reaguje ale tak naprawdę jest to dosyć randomowe. Najczęściej nie reaguje na ruch scrollowania (trzeba parę razy go wykonać by zareagowało) oraz wybierania aplikacji. Również częściej lag pojawia się przy zmienianiu aplikacji (przykład: wyszłam skopiować link do filmiku, wróciłam do pisania posta i nie mogłam za pierwszym ruchem przescrollowac okienka z pisaniem by sprawdzić co napisałam na samej górze, ale jak już tu jestem i piszę dalej to lag w scrollowaniu nie występuje) 

https://youtube.com/shorts/qtkz2QWR8q8?feature=share

Mam włączone touch sensitivity oraz NIE posiadam szybki ochronnej więc to nie jest problemem. 

Po soft resecie nie ma zmian. Niedługo przywrócę ustawienia fabryczne i zobaczę czy problem dalej występuję ale wydaje mi się, że przez zbieg w czasie z aktualizacją to ona mogła przyczynić się do problemu.

 

Czy ktoś z Was również ma podobny problem?

 

Telefon: Samsung S20 Ultra 5G 

5 Odpowiedzi
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Akavku  dzień dobry 

Proszę wykonać reset do ustawień fabrycznych bez przywracania kopii zapasowej według poradnika:

https://eu.community.samsung.com/t5/pozosta%C5%82e-smartfony/poradnik-soft-hard-reset-tryb-bezpieczn... 


kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Akavku, Wyłącz dymki chatu z aplikacji Messenger i będzie po problemie. Interakcja z dymkiem potrafi zblokować reakcje na dotyk na 1-2 sekundy.


SnopraS
Pioneer
Opcje
Mam ten sam problem i to zaczęło dziać po najnowszej aktualizacji nie tej do a 12 i ui4 tylko nowszej dotyk zaczyna totalnie odwalać raz jak przechodziłem z aplikacji do aplikacji to tak się zwiesił ze przez minute dotyk nie reagował na ekranie jak za to telefon funkcjonował normalnie mogłem go włączyć wyłączyć nawet dotyk działał podczas odblokowywania ale kiedy się odblokował do ekranu startowego to nic się nie zmieniło nic nie działało
0 Like
Members_6QUoumt
First Poster
Opcje

Ja również mam to samo. Co chwilę trzeba kilka razy dotknąć jedną aplikację, aby się uruchomiła. Jak wychodze z jednej to nie moge odrazu zablokować ekranu poprzez dwa dotknięcia. Tylko musze dotknąć z 7, 8 razy. To samo jest kiedy szybko zmieniam aplikacje lub przerzucam ekrany.

0 Like
Akavku
Student
Opcje

Tak, właśnie zauważyłam, że po dymkach mi blokuje, ale od zawsze ich używałam i się do nich przyzwyczaiłam. Są jednym z powodów dlaczego wolę takiego androida od IOS dlatego dla mnie niekorzystanie z nich nie jest rozwiązaniem dla problemu. To jak powiedzieć "to korzystaj mniej z telefonu a przestaniesz zauważać problem" :winking-face: 

0 Like