Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Automatyczne włączanie transmisji danych przy wysyłaniu MMS

(Temat utworzony: 10-02-2019 07:15 PM)
25722 Wyświetlenia
Gulczasekkk
First Poster
Opcje

Jak wysyłam mms to dopiero po włączeniu danych się wysyła. Czy da się jakoś ustawic żeby samo się włączyło przy wysyłaniu? W poprzednim s6 Edge normalnie miałem A teraz przy każdym wysłaniu mms muszę włączać dane


telefon s9 plus

 

Zmieniłem tytuł wątku na odpowiadający treści postu /RadekK

0 Like
59 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Gulczasekkk  Do wysyłania i odbierania powino być załączone dane pakietowe ale możesz spróbować tego "FakeAPN"

 https://forumplay.pl/showthread.php/15152-Jak-wysyłać-MMS-y-bez-transmisji-danych-!-Czyli-jak-stworz...!

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Gulczasekkk, z jakiej sieci komórkowej korzytasz? Czy posiadasz telefon od operatora? Zerknij również do tego wątku, w którym został poruszony podobny problem.


0 Like
Gulczasekkk
First Poster
Opcje

Telefon z plusa 

A operator mój to NJU MOBILE 

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Gulczasekkk, sprawdź ustawienia mms oraz internetu i spróbuj ustawić tak jak w wątku, do którego podałem odnośnik w moim poprzednim komentarzu. Daj znać czy to pomogło.


0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Gulczasekkk  napisał(a):

Czy da się jakoś ustawic żeby samo się włączyło przy wysyłaniu? W poprzednim s6 Edge normalnie miałem A teraz przy każdym wysłaniu mms muszę włączać dane


telefon s9 plus


@mirudo24 Jak napisał @Gulczasekkk  chce mieć automatycznie załączanie transmisji danych w czasie wysyłania "MMS" nie ma u niego problemu z wysyłanie MMS przy załączonej transmisji danych

0 Like
RadekK
Hotshot
Opcje

W ustawieniach telefonu nie ma opcji, która odpowiada za włączenie/wyłączenie automatycznego uruchamiania transmisji danych przy wysyłaniu/odbieraniu MMS.

Sprawdź następujący temat, a szczególnie ostatni post na stronie nr 2. Zrobiłem kiedyś kilka testów:
https://eu.community.samsung.com/t5/Urz%C4%85dzenia-Mobilne/Galaxy-S7-Wysy%C5%82anie-mms-podczas-po%...

mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@vdsl2, zgadza się. Odnośnik, który podałem wcześniej dotyczył bardzo podobnego problemu.


0 Like
Rozwiązanie
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Gulczasekkk obstawiam niezgodność brandu, dokładnie CSC, i danych zaczytanych z karty SIM. W przypadku softu z Plusa i karty z ustawieniami Orange (NJU) żadna kombinacja nie zadziała. Najlepszym rozwiązaniem będzie instalacja softu XEO, czyli bez brandu. W przypadku połączenia XEO i apnów od Orange, bez problemu działa chwilowe włączenie pakietu, na czas wysyłania lub odbierania MMS-a. Po zakończonej operacji pakiet jest ponownie wyłączany.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Przed chwilą sprawdziłem jak to działa miedzy brandowanym telefonem Samsung A6 2018 w T-mobile a Samsungiem GT-5610 XEO wiec MMS przechodzi bez problemu gdzie na na GT-S5610 nie jest skonfigurowany internet i MMS a u mnie jest wyłączony internet i dane pakietowe.

0 Like