Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Automatyczne włączanie transmisji danych przy wysyłaniu MMS

(Temat utworzony: 09-02-2019 10:37 PM)
33806 Wyświetlenia
Gulczasekkk
First Poster
Opcje

Jak wysyłam mms to dopiero po włączeniu danych się wysyła. Czy da się jakoś ustawic żeby samo się włączyło przy wysyłaniu? W poprzednim s6 Edge normalnie miałem A teraz przy każdym wysłaniu mms muszę włączać dane


telefon s9 plus

 

Zmieniłem tytuł wątku na odpowiadający treści postu /RadekK

0 Like
Przejdź do rozwiązania
korniszon
Student
Opcje

Moja mama dostała telefon od brata, który był w PLUSIE, ona też jest w PLUSIE (ale na kartę) i "pakietowa transmisja danych" nie włącza się sama (a co ważniejsze NIE WYŁACZA) na czas odbioru/wysyłania MMS-a.


W Plusie mówią, że to nie ich wina tylko prodcenta telefonu i oprogramowania — co by się zgadzało bo na wcześniejszym telefonie — nie Samsunga — mama miała odbieranie MMS-ów NORMALNIE.


Ale Samsung oczywiście mówi, że to wina operatora — co by wydawało się prawdą bo przecież na naciąganiu klientów na niekontrolowane koszty z powodu pernamentnego włączenia "tranismisji danych" korzysta operator.

Ale z drugiej strony Samsungowi też może zależeć aby użytkownik miał ciągle włączoną transmisje, żeby "szpiclować i zbierać dane" w tle.


Widzę, że problem jest globalny. I chcecie powiedzieć, że mimo tego, wciąż nie wiadomo jak to przełączyć? Kto za to odpowiada? itd.?


Czyli przy kupowaniu nowego telefonu to inteligentny, świadomy człowiek już nie powinen patrzeć na procesor, pixele i inne bzdury...tylko czy nie ma patologicznej funkcji nastawionej na dojenie klienta??? 😕

 

Post edytowany przez @RadekK . Proszę o zachowanie kultury języka. Szczegółowe uzasadnienie znajdziesz w wiadomości prywatnej.

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@korniszon, z tego co można przeczytać na forum to problem nie występuje na oprogramowaniu XEO (wolna sprzedaż) więc obstawiam, że to właśnie operatorzy modyfikują oprogramowanie (świadomie lub nieświadomie) czego następstwem są problemy z działaniem funkcji automatycznego włączania i wyłączania transmisji pakietowej. Ciekawe w Twoim przypadku jest to, że zarówno telefon jak i karta pochodzą od tego samego operatora a mimo to funkcja nie działa.


0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@korniszon  Ja mam inny telefon Samsunga w sieci T-mobile z brandem oraz kartę SIM T-mobile na abonament i bez problemu mogę  obierać czy wysyłać MMS przy wyłączonej danych komórkowych.

0 Like
PhilipsCules
Explorer
Opcje

Ja mam S10+. Brand był z plusa. Kartę sim mam z Orange. Był problem taki sam jak tutaj opisujecie. Trzeba było włączyć samemu transmisję, żeby móc wysłać lub odebrać mms, co wiązało się z tym, że właściwie cały czas trzeba było mieć włączoną transmisję. Na czacie powiedzieli że nie ma opcji tego zmienić a ewentualna próba naprawy w serwisie wiąże się z brakiem gwarancji.

Poszłam do serwisu Samsunga. Na miejscu Pan powiedział od razu, że jego działanie nie ma żadnego wpływu na gwarancję. Wgrał nowy brand. Nie ma już śladu po plusie. Transmisja włącza się sama, automatycznie, w momencie otrzymywania lub wysyłki mms.

 

Polecam więc udać się wprost do serwisu Samsunga. Ziomki znają się na robocie! :smiling-face:

vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@PhilipsCules  napisał(a):

Wgrał nowy brand.

 


@PhilipsCules A jaki Ci wgrał brand ? 

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

Obstawiam, że nie zainstalowali branda a raczej czyste XEO. Dzięki temu opcja zaczęła działać. 


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@korniszon wyjmi z telefonu kartę SIM wyzeruj ustawienia sieciowe i włóż ponownie kartę, niech system zczyta ustawienia. Jeżeli nie pomoże, wyjmij kartę i przywróć fabrykę z poziomu recovery. Telefon powinien od nowa skonfigurować ustawienia z CSC i danych z karty. W przypadku takich samych, softu i karty SIM MMSy powinny działać bez stale włączonego pakietu.

 

Post edytowany przez @RadekK . Wyjaśnienie w wiadomości prywatnej.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
dymeq
First Poster
Opcje

Niestety problem nie jest rozwiązany i jednoznaczy.

 

Mam 3 telefony i 3 rożne karty plusa: Note10, S10 i S10+. Każdy z softem XEO. Próbowałem z ustawieniami mms od Plusa, bez ustawień mms, z APN Internet, bez APN, jednym słowem wszystkie konfiguracje. Czyli to nie kwestia brandowanego softu. Problem istnieje ma XEO.

0 Like
Mellti
Journeyman
Opcje

Problem nadal istnieje, również w Note 9. Wersja bez brandu, siec plus.

"Wysyłanie i odbieranie mms bez włączonej transmisji danych dla wszystkich sieci, dziwię się, że w wersji XEO jest ta usługa tylko dla Orange i Play, a reszta to nie łaska ? Tak samo tyczy się to Brandowanych softów, w niektórych softach jak np. Brand Plus całkowity brak tej linijki, co skutkuje brakiem tej możliwości. "

Z tego wynika... Tak ciężko samsungowi jedną linijkę kodu ogarnąć? SERIO?
Człowiek płaci grubą kasę, a telefon okazuje się łajnem, które nie posiada tak podstawowej funkcji jak automatyczne odbieranie i wysyłanie mms'ów! A to tylko jedna z wielu funkcji, których brakuje w tym pseudosmartfonie. Jednak samsung to nadal jest szajsung. A już zaczynałam lubić tę firmę.
Nigdy. Więcej. Szajsunga. Wielka firma, a klientów traktuje jak nie powiem co (bo bym musiała się wyrazić niecenzuralnie)

mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Mellti, zachęcam do zgłoszenia sugestii za pomocą aplikacji Samsung Members. Daj znać jak otrzymasz odpowiedź.


0 Like