Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Router umiera, kiedy podłączam s10+ do wifi.

(Temat utworzony: 29-10-2019 11:19 AM)
952 Wyświetlenia
Anonymous User
Nie dotyczy
Opcje

Nietypowe pytanie. Gdy podłączam telefon pod sieć wifi w domu, to internet przestaje działać na wszystkich innych urządzaniach, a na telefonie działa przez góra minutę. Naprawieniem problemu jest wyłączenie wifi w telefonie, restart routera wifi, wtedy internet zaczyna działać spowrotem. Wie ktoś dlaczego telefon i router gryzą się i jak to naprawić?

S10+, Android 10 Beta

0 Like
9 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Anonymous User  Jaki masz router marka/model ? Od kogo masz internet i do ilu ? Częstym problemem jest konflikt z adresem IP. A dokładnie dwa urządzenia mają ten sam adres IP.

0 Like
Anonymous User
Nie dotyczy
Opcje
https://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/internet/zestaw-domowego-internetu-2.cp Posiadam ten zestaw, Internet z Cyfrowego Polsatu. Próbowałem już przywracać ustawienia fabryczne, ale to nic nie dało..
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Anonymous User  Spróbuj, zmienić w Ustawienia sieci na z AUTO na LTE możesz też zaktualizować soft routera. A poza tym ten zestaw to jakaś porażka. Jeszcze zobacz, jak masz ustawione Serwer DHCP  na stronie 22 ?

0 Like
Anonymous User
Nie dotyczy
Opcje

Oprogramowanie jest aktualne. DHCP ustawione jest tak samo jak w instrukcji, teraz zauważyłem, że nie potrzeba restartować routera, żeby przywrócić Internet, wystarczy zmiana pasma LTE z 1800 na 2600 i na odwrót. Jednak to nie rozwiązuje problemu, bo telefon całkowicie odcina internet.

 

Edit: Dopiero po update do Bety zachodzą takie scenariusze, więc pewnie to kwestia tego co telefon komunikuje do routera. Próbowałem przywrócić ustawienia sieci do fabrycznych, ale nic to nie dało, może kolejna wersja bety to naprawi.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Anonymous User  Koledzy @Szewcu72  @mirudo24  @kamil40013  mają też S10+ z betą i nie mają takich problemu po WIFI, ale mają internet stacjonarny 

Edit pokaż, jaki masz wyniki https://fast.com/pl/

0 Like
Anonymous User
Nie dotyczy
Opcje

Właśnie zaktualizowałem telefon, bo wleciała nowa aktualizacja ważąca coś koło 130 mb i

problem odcinania internetu znikł

0 Like
Anonymous User
Nie dotyczy
Opcje

scsccs.png

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Anonymous User  To super, że Ci tak aktualizacja naprawiła, problem co do internetu to szału nie ma jak na Plusa.

0 Like
Rozwiązanie
Anonymous User
Nie dotyczy
Opcje
Mieszkam 3km od najbliższego BTS Plusa, niestety jestem na skraju zasięgu.
0 Like