Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

S20 FE i Funbox 6 nie współpracują prawidłowo

(Temat utworzony: 04-02-2022 09:40 AM)
1985 Wyświetlenia
TRiddle
Pioneer
Opcje

Mam problem z połączeniem WiFi z routerem Funbox 6 na telefonie S20 FE 4G (Android 12). Telefon łączy się, a po jakimś czasie pokazuje brak internetu pomimo, że połączenie z wifi jest aktywne. To samo się dzieje się z S10e (Android 11). Inne telefony (marki) łączą się i działają bez problemu.

Dodatkowo jak wyjdę poza zasięg sieci domowej to po powrocie mój S20 FE łączy się w paśmie 2,4GHz i za nic nie chce się przełączyć na 5GHz. Może telefon leżeć 10cm od rutera przez całą noc i pokazuje jedną kreskę zasięgu sieci wifi w paśmie 2,4. Skutkuje to faktycznym brakiem dostępu do internetu. Co więcej ten sam problem mam z routerem w pracy. Żadne inne marki telefonów nie mają problemu.

Z kolei telefon A40 jak się z Funbox 6 połączy po wifi to nie chce potem zmienić sieci na inną. 

Za każdym razem pomaga wyłączenie i ponowne włącznie wifi w telefonie.

Router został wymieniony na nowy. Żadne resetowania telefonów i routera nie pomagają. Nie pomaga również oddzielenie pasm sieci w routerze oraz wyłączenie możliwości sterowania siecią wifi przez urządzenia.

Ewidentnie wina leży po stronie Samsunga. Da się coś z tym zrobić?

50 Odpowiedzi
YOX
Samsung Members Star ★★
Opcje

@TRiddle Próbowałeś zresetować ustawienia sieciowe ? 

Zaktualizowałeś wszystkie urządzenia ( telefony oraz router) do najnowszej wersji oprogramowania ?

Wykonywałeś zabieg wipe cache partition ? 

TRiddle
Pioneer
Opcje

Tak, jak pisałem zrobiłem to. Nie pomogło.

 

0 Like
YOX
Samsung Members Star ★★
Opcje

Ok, próbowałeś jeszcze przywrócić ustawienia fabryczne bez przywracania kopii zapasowej ? 

TRiddle
Pioneer
Opcje

Nie bardzo rozumiem w czym niby miałoby pomóc przywracanie ustawień fabrycznych na wszystkich 3 telefonach marki Samsung. Tym bardziej, że ponowna konfiguracja jest bardzo czasochłonna.  

Nie tak dawno przywracałem ustawienia fabryczne na S20, bo podobno miało pomóc w tym, że nie działa VoLTE w sieci Heyah. Przywracanie nie pomogło.

Potem znów ponowne przywracanie z kopii i ponowna konfiguracja wszystkiego od nowa. Samsung to nie iphone, że można to zrobić bezproblemowo.

Reasumując. Żadne resety nie pomogą. Wina lezy po stronie najprawdopodobniej oprogramowania. Pytanie to znających temat co wyłączyć lub zmienić, żeby zmniejszyć uciążliwość korzystania z telefonów marki Samsung?

0 Like
Kovalsky
Apprentice
Opcje
Mam to samo przy wersji z 5g jest połączenie wifi 6 bez internetu. Zabawa w wyłączanie i włączanie wifi odbywa się co najmniej kilka razy dziennie. Nowy Android nic nie pomógł. Wcześniej miałem chiński telefon i nigdy nie było takiego problemu. Samsung zrób coś, bo głupio kupić telefon i usługę od Orange i mieć takie problemy
0 Like
TRiddle
Pioneer
Opcje
Ja poprawiłem u siebie na razie jedna kwestię, a mianowicie usunąłem wzmacniacz WIFI. Jest lepiej o tyle, że telefon nie trzyma się uparcie pasma 2,4. Pytanie retoryczne dlaczego tylko Samsungowi to przeszkadzało?
0 Like
TRiddle
Pioneer
Opcje
Muszę przyznać że te Samsungi to dramat jakiś. Już mi zaczyna brakować danych komórkowych bo na WiFi z funbox 6 nie da normalnie korzystać. Rozłącza mnie cyklicznie co kilkanaście minut podczas ciągłego używania telefonu. Nie oczekuję już że Samsung to naprawi ale mam nadzieję że inni wezmą.ta wadę pod uwagę przed zakupem urządzenia marki Samsung.
0 Like
Members_3V46jWd
Student
Opcje

Mam dokładnie ten sam problem na Galaxy Z Fold3 EG, wszystkie aktualizacje są na bieżąco, Android 12 i One UI 4.1.

Dokładnie te same objawy, które zostały opisane przez inne osoby - pokazuje brak internetu pomimo, że połączenie z wifi jest aktywne. Pomaga wyłączenie i włączenie sieci WiFi, problem się powtarza 5-10 razy dziennie.

Wszystkie inne urządzenia w mieszkaniu łączą się z siecią WiFi bez problemu, łącznie np. z innymi sprzętami Samsung takimi jak klimatyzator czy laptop, tak samo inne telefony na Androidzie i iOS.

Problem jest tylko z Samsung Galaxy Fold, trochę absurdalne, że telefon za 8000PLN nie potrafi obsłużyć sieci WiFi...... 

0 Like
TRiddle
Pioneer
Opcje
Spróbujcie oddzielić sieci 2,4 i 5GHz pozostawiając tą samą nazwę. Na S20 jakby pomogło ale na pozostałych Samsungach nadal to samo.

Przepraszam, ale jednak nie zadziałało. S20 nadal co jakiś czas traci połączenie z WiFi
0 Like