Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

S20 FE 5g - nie wykryto karty SIM

(Temat utworzony: 29-12-2021 08:01 AM)
4844 Wyświetlenia
talib1990
Explorer
Opcje
Witam , od pewnego czasu borykam się z problemem losowego komunikatu " nie wykryto karty SIM " wtedy nie mogę wykonywać połączeń etc. Czasami kiedy jestem w domu , router jest kilka metrów ode mnie wyskakuje komunikat " rozłączono połączenie " , a za chwilę komunikat , że połączenie przywrócono . Zanim przywrócę wszystko do ustawień fabrycznych chciałem zapytać czy ktoś borykal się z podobnym problemem i podzieli się rozwiązaniem . Czy może lepiej od razu dać telefon na serwis ? 
0 Like
32 Odpowiedzi
Kacper2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@talib1990 Spróbuj zresetować ustawienia sieciowe. Aby to zrobić przejdź do: Ustawienia -> Zarządzanie ogólne -> Resetowanie Resetowanie ustawień sieciowych. 

talib1990
Explorer
Opcje
Już to zrobiłem . Dalej to samo. Co ciekawe w jeden dzień potrafi być ok , a w drugi dzieje się to co parędziesiąt sekund przez pewien okres.
Kacper2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Spróbuj wykonać Wipe Cache Partition, ten zabieg nie usuwa danych z telefonu.

[Poradnik] - Wipe Cache Partition
https://eu.community.samsung.com/t5/pozostałe-smartfony/poradnik-soft-hard-reset-tryb-bezpieczny-i-w...

[Poradnik] [Android 11 One UI 3] Jak wejść w tryb recovery menu
https://eu.community.samsung.com/t5/pozostałe-smartfony/poradnik-android-11-one-ui-3-jak-wejść-w-try...

Paco76
Helping Hand
Opcje
może pomoże wymiana karty SIM u Operatora, a także telefon do Operatora w celu ponowienia Aktywacji numeru telefonu
0 Like
YOX
Samsung Members Star ★★
Opcje
@talib1990 Możesz spróbować przetrzeć kartę SIM oraz samą tackę. Dodatkowo, jeżeli masz dual SIM, to możesz zmienić slot.
talib1990
Explorer
Opcje
Z tego co sobie przypomniam na samym początku karta była w drugim slocie karty SIM i było gorzej . Potem na długo się uspokoiło , a od miesiąca jest to dosyć częste
0 Like
YOX
Samsung Members Star ★★
Opcje
Jeżeli zaproponowane przeze mnie oraz @Kacper2 rozwiązania nie rozwiążą problemu, to pozostaje przywrócić telefon do ustawień fabrycznych bez przywracania danych z kopi zapasowej. Dalsze kroki to wymiana karty SIM, o której wspomniał @Paco76 oraz serwis.
talib1990
Explorer
Opcje
Byłem wczoraj w Orange , karta została wymieniona bezpłatnie ( wielki plus ) . Narazie jest spokój . Co najciekawsze zauważyłem lepszy zasięg . Za jakiś tydzień napiszę w poście czy wszystkie problemy ustały . Pozdrawiam i dziękuję wszystkim którzy starali się pomóc :smiling-face:
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@talib1990  Pozdrawiamy, wszystkiego dobrego :smiling-face: