Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Galaxy Buds - aktualizacja oprogramowania z poziomu komputera

(Temat utworzony: 21-03-2019 10:18 PM)
9077 Wyświetlenia
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

Jak poinformował nas w tym temacie: Galaxy Buds - godny następca Gear Icon X :smiling-face: kolega @mirudo24, Samsung na swoich stronach udostępnił narzędzie do aktualizacji oprogramowania słuchawek Galaxy Buds z pominięciem aplikacji mobilnej do ich obsługi, a zainstalowanej na smartfonie.

Galaxy BudsGalaxy Buds

Nie mam jeszcze informacji, jak słuchawki zachowują się połączeniu z telefonami innych producentów, ale właśnie w takich przypadkach może być pomocny Galaxy Buds Manager – bo tak nazywa się to małe narzędzie do aktualizacji Pączuszków z poziomu komputera. Program dostępny jest zarówno dla systemu Windows 7/8 / 8,1 / 10 (32-bitowego, 64-bitowego), jak i dla Mac OS 10.8. Ważne jednak jest aby komputer obsługiwał łączność Bluetooth. Bo tylko w tym trybie połączymy się z naszymi słuchawkami.

Ja w tym wątku postaram się spolszczyć proces instalacji, łączenia i wyszukiwania aktualizacji oprogramowania dla Galaxy Buds.

Jak zawsze w takim przypadku, zaczynamy od pobrania interesującej nas wersji oprogramowania. A te dostępne są na polskiej stronie wsparcia dla słuchawek SM-R170, skąd możemy pobrać dodatkowo polską instrukcję obsługi słuchawek w formacie PDF.

 

 

instalator.PNG

 

 

 

Po pobraniu uruchamiamy instalator.

 

Rozpoczynamy proces instalacji, który dostępny jest w języku polskim.

 

1.PNG

 

Po zapoznaniu się z umową licencyjną, akceptujemy ją, aby móc kliknąć na przycisk Dalej >.


2.PNG

 

Rusza proces instalacji a my czekamy na jego zakończenie.

 

4.PNG

 

Po zakończonej instalacji pojawi się nam taki ekran.

 

5.PNG

 

skrót.PNG

 

W tym momencie, przy zaznaczonym oknie Uruchom możemy uruchomić program Galaxy Buds Manager klikając w Zakończ. Gdy jednak nie chcemy tego uczynić, odptaszamy zgodę, program możemy w późniejszym czasie uruchomić z poziomu skrótu.

 

Po uruchomieniu programu pojawia się nam pierwsze okno.

 

połącz.gif

 

Zgodnie z komunikatem otwieramy doka i klikamy na połącz. Pojawia się okno łączenia.

 

8.PNG

 

Czekamy, czekamy i boom.

 

9.PNG

 

Program wyrzuca komunikat problemie z połączeniem oraz podpowiada co należy zrobić.

Podpowiem Wam, że aby tego uniknąć, wystarczy na czas łączenia z programem, w telefonie wyłączyć bluetootha. Jak wiecie po otwarciu wieczka, słuchawki automatycznie łączą się z telefonem i stąd powyższy problem.

 

Gdy już to przejdziemy i słuchawki połączą się z programem pojawi się takie okno.

 

10.PNG

 

W oknie widzimy stan naładowania słuchawek, aktualną wersję oprogramowania słuchawek oraz przycisk sprawdzania aktualizacji. Gdy w niego klikniemy rozpoczyna się proces wyszukiwania.

 

11.PNG

 

Ponieważ swoje słuchawki zaktualizowałem z poziomu telefonu, aplikacja nic nowszego nie wyszukuje.

 

12.PNG

 

I tu zadanie dla osób, które nie aktualizowały swoich słuchawek. Gdy będziecie ja aktualizować z poziomu programu, zróbcie screeny i wstawcie je do tematu.

Teraz zwrócę jeszcze uwagę na mały odnośnik na dole okna – „Informacje o programie komputerowym”. To dzięki niemu mamy możliwość poznać wersję naszego programu i aktualizacji samego Galaxy Buds Manager.

 

Okno aktualizacji wygląda tak.

 

13.PNG

 

Gdy klikniemy w Aktualizuj, program poszuka aktualizacji dla samego siebie. Sprawdziłem i na chwilę obecną nie ma nic nowszego.

 

14.PNG

 

I to wszystko.

Dajcie znać co myślicie o takim sposobie aktualizacji i czy będziecie z niego korzystać?


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
46 Odpowiedzi
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Szewcu72, świetna robota! Miałem w planach napisanie takiego przewodnika, ale byłeś zdecydowanie szybszy :winking-face:


0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

W pierwszym poście napisałem, że nie miałem możliwości sprawdzenia aktualizacji słuchawek z poziomu programu Galaxy Buds Manager na komputerze i prosiłem innych użytkowników, że jeżeli będą mieli taką możliwość niech zrobią screeny. Niestety do chwili obecnej nikt się oto nie pokusił. ☹

 

Ale teraz nadarzyła się ku temu sposobność.

Pączki otrzymały kolejną aktualizację. Najnowsza wersja oprogramowania ma numer 0ASD4. Waga aktualizacji to 1,36MB.

 

update.png

 

Co nowego wprowadza aktualizacja?

W dużym skrócie: poprawa dźwięku otocznia, od teraz można go aktywować dłuższym przytrzymaniem palca na panelu dotykowym, poprawa reakcji touchpada na podwójne i potrójne kliknięcie, naprawiono błąd dublowania dźwięku zakończenia połączenia.

Oraz poprawki związane z obsługą słuchawek przy użyciu aplikacji Bixby, w tym sterowanie dźwiękiem otoczenia i korektorem dźwięku, sprawdzania stanu naładowania oraz blokowaniem touchpada.

 

Wiemy już co wnosi aktualizacja, a jak wygląda sam proces z poziomu komputera? O tym poniżej.

 

Uruchamiamy program Galaxy Buds Manager na komputerze.

 

1.PNG

 

Zgodnie ze sposobem opisanym w pierwszym poście łączymy się ze słuchawkami.

 

2.PNG

 

Gdy komputer wykryje słuchawki i połączy się z nimi okno programu będzie wyglądało tak.

 

3.PNG

 

Program informuje nas o stanie naładowania słuchawek. W tym oknie klikamy na przycisk „Sprawdź aktualizacje” i czekamy na działania programu. Po wykryciu nowej wersji softu dla słuchawek w programie pojawi się stosowna informacja.

 

4.PNG

 

Zgodnie z wyświetloną informacją klikamy na „Pobierz i zainstaluj” i czekamy na działania instalatora, czyli pobranie i przekopiowanie plików do słuchawek.

 

5.PNG

 

Następnie następuje sam proces aktualizacji oprogramowania.

 

7.PNG

 

Po zakończonej instalacji następuje proces ponownego łącznia ze słuchawkami.

 

8.PNG

 

Gdy te uzyskają połącznie z komputerem ponownie wyświetli się widziane już wcześniej okno programu.

 

9.PNG

 

W ten oto sposób przebrnęliśmy przez proces aktualizacji słuchawek z poziomu komputera.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
lukaslake2626
Helping Hand
Opcje

Mam pytanie do użytkowników Galaxy Buds. Mam wersję czarną, jest to drugi egzemplarz. Po otwarciu pudełeczka po godzinach ładowania zauważyłem, że dioda świeci się najpierw przez 3s na czerwono a później przechodzi w zielony. Wydaje mi się, że wcześniejszy model od razu wyświetlał zielony kolor między słuchawkami. Czy moglibyście to sprawdzić u siebie ? Najlepiej z informacją, czy jest zainstalowana ostatnia aktualizacja 🙂

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@lukaslake2626 to zadam inne pytanie. Czy etui jest w pełni naładowane?


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
lukaslake2626
Helping Hand
Opcje
Gdy jest w pełni naładowane wówczas dioda słuchawek świeci się również na zielono. Po słuchaniu muzyki i odłożeniu ich na ładowanie do etui na kilka godzin dioda słuchawek najpierw jest czerwona później zmienia się w zieloną. Wcześniej miałem z tego co pamiętam od razu zieloną diodę słuchawek.

Na kolory naładowania etui jest osobna legenda o której wiem 🙂
0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

Przy w pełni naładowanych słuchawkach zapali się na zielono, nie natychmiast po otwarciu, ale zapali się. Jeżeli zapaliło się na czerwono, być może to była końcówka ładowania. 


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Achim58
Explorer
Opcje
mam inny problem, mam zainstalowanego menagera, słuchawki sparowane z laptopem z win 10 ale niestety komp widzi tylko jedno urządzenie - realteka głośniki i za boga nie ma jak usłyszeć nic w słuchawkach, zwykłe słuchawki z ogonem odcinają głośnik i w nich słychać :
0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Achim58 nie wiem czy wiesz, ale opisywany tu Galaxy Buds Manager to program służący tylko do aktualizacji oprogramowania słuchawek. W celu sparowania słuchawek jako urządzenia audio musisz skorzystać systemowej aplikacji bluetooth i dzięki niej połączyć słuchawki z komputerem.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Achim58
Explorer
Opcje
Tak wiem, sparowalem je z laptopem i mam je na liście połączonych urządzeń w sekcji br, ale w sekcji audio mam urządzenie odtwarzajace Realtek, nie można się przełączyć na słuchawki. Gdy się wetknie tradycyjne słuchawki w gniazdo dźwięk z głośnika jest odcinamy i idzie na słuchawki, przy budsach to nie dziala