Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Galaxy Watch - konfiguracja eSIM LTE

(Temat utworzony: 22-01-2019 05:46 PM)
36805 Wyświetlenia
Jaro4700
Journeyman
Opcje

 Witam, 

Jestem abonentem Orange. Mam Note 9 niebrandowany oraz Galaxy Watch lte. W salonie otrzymałem kod QR karty esim. Aby ją aktywować trzeba poczekać do zakładki sieci komórkowe w aplikacji Galaxy Watch. Niestety po chwili oczekiwania pojawia się komunikat " usługa mobilna nie może być konfigurowana z tego telefonu.  Próbowałem wyciągać karty,  wkładać kartę powiązana z esim'em (tzn ta do dezaktywacji po uruchomieniu esim) i nic,  cały czas ten sam problem.  Jak go rozwiązać ?

 

Doprecyzowałem tytuł wątku /RadekK

86 Odpowiedzi
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Witaj @Jaro4700. Na początek wyłącz a następnie włącz oba urządzenia i spróbuj ponownie. Upewnij się również, że posiadasz najnowsze wersje oprogramowania w telefonie oraz w zegarku.


Jaro4700
Journeyman
Opcje

Włączenie, wyłączenie, resetowanie nie pomaga....

0 Like
RadekK
Hotshot
Opcje

@Jaro4700,

chodzą słuchy, że Orange (jeszcze) oficjalnie nie zapewnia wsparcia eSIM dla telefonów Samsung.

 

Spróbuj zresetować zegarek do ustawień fabrycznych oraz przeinstalować aplikację. Kod QR zeskanuj na etapie parowania urządzeń. Zobacz, jak to wygląda na poniższym filmiku youtube. Co prawda jest to zegarek z sieci zagranicznego operatora, ale myślę, że proces powinien wyglądać tak samo w Orange:
https://youtu.be/pbkYUuV1iFw?t=55

 

Powiedz jeszcze, w telefonie masz kartę SIM orange?

 

Daj znać, czy się udało. Nie miałem jeszcze okazji korzystać z Watch LTE.

mak_
First Poster
Opcje

Witam

Czy temat został rozwiązany bo również posiadam zegarek watch i nie moge załadować eSima. Identyczny komunikat co u kolegi powyżej. 

0 Like
Damian K
Hotshot
Opcje

@mak_ 

Kontaktowałeś się z Orange w tym temacie? Może dysponują jakimiś informacjami, z czego wynika ten komunikat. Przyznam, że mi osobiście nie przychodzi nic do głowy, jaka może być potencjalna przyczyna...


Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
Damian K
Hotshot
Opcje

@Jaro4700 

 

Pozwoliłem sobie usunąć Twój post, ponieważ przekierowywał do zewnętrznego forum, gdzie umieszczona była instrukcja modyfikacji oprogramowania. Jest to oficjalne forum, gdzie tego typu informacje nie mogą być umieszczane.

 

Od siebie dodam jeszcze, że nie wspomniałeś w pierwszym poście o tym, że zegarek był z dystrybucji niemieckiego Vodafone, co bezpośrednio było przyczyną występowania wspomnianego tam komunikatu. Mam nadzieję, że będzie to wystarczająca wskazówka dla pozostałych, czytających ten temat. 


Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
pokus7
Apprentice
Opcje

Drodzy Państwo mam ten sam problem proszę o pomoc. Zegarek zakupiłem z amazon.de

vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@pokus7 Jaki masz telefon ? I jak karte ?

pokus7
Apprentice
Opcje
Galaxy S10, kupiłem dzisiaj kartę sim Orange na kartę. Przez portal wymieniłem kartę SIM na esim. Mam kod QR podczas wgrywania wyskakuje komunikat: Usługa mobilna nie może być skonfigurowana z tego telefonu.
0 Like