Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Test DVB-T2 Warszawa

(Temat utworzony: 17-03-2020 09:13 AM)
1258 Wyświetlenia
stawik
Pathfinder
Opcje

Witam forumowiczów.

 

Od ok miesiąca w Warszawie nadawany jest na naziemenej telewizji cyfrowe program Polsat Film HD w standardzie DVB-T2/HEVC. Z tego co wyczytałem w internecie inny program tej stacji, tj. Polsat News HD, który nadawany jest na naziemnej telewizji cydrowej juz od dłuzszego czasu, zmienił standard nadawanie i obecnie nadawany jest również w standardzie DVB-T2, ale już AVC.

 

Mój telewozr Samsung KS7000 (rocznik 2016), który teoretycznie obsługuje standard DVB-T2, bez problemu radzi sobie z programem Polsat News HD, jednak program Polsat Film HD (który niby działa) regularnie, co pewien czas pikseluje i się zawiesza.

Oba powyższe programy odbieram z siłą sygnału 100% i jakością ok 70%.

 

Mam pytanie do innych użytkowiników telewizorów Samsunga z obsługą standardu DVB-T2 - czy również macie problemy z odbiorem Polsat Film HD w Warszawie (lub w innych miastach gdzie ten program jest nadawany).

Być może wspomniane pikselowanie obrazu jest związane z problemami wieku dzieciecego i pozostaje mi czekać na poprawienie nadawania tego programu, ale nie wykluczam również tego, że to moj telewizor ma problem z obiorem programów DVB-T2/HEVC (nie obslugiwanie standardu lub uszkodzenie dekodera). 

Moje obawy wynikają z tego, że mój telewizor, który teoretycznie obsługuje standard DVB-T2 nie został podany przez Samsunga na oficjalnej liście modeli obslugujących DVB-T2: https://news.samsung.com/pl/telewizory-samsung-zgodne-ze-standardem-dvb-t2.

 

Poniżej specyfikacja mojego telewizora, która również jest dla mnie niejednoznaczna:

1.JPG

 

0 Like

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@stawik  Warszawie Polsat Film HD  nadaje DVB-T/HEVC, a nie DVB-T2/HEVC tak są, problemy z pikseluje ma dwa modele jak UE40JU6740 i UE43RU7472 i na obu ten sam problem jakość i siła 100%

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

20 Odpowiedzi
Rozwiązanie
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@stawik  Warszawie Polsat Film HD  nadaje DVB-T/HEVC, a nie DVB-T2/HEVC tak są, problemy z pikseluje ma dwa modele jak UE40JU6740 i UE43RU7472 i na obu ten sam problem jakość i siła 100%

stawik
Pathfinder
Opcje

@vdsl2 dzieki za szybkie info

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@stawik  Nie ma, za co zapomniałem napisać, że  Polsat News HD nadaje DVB-T/AVC.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Krasnoludek  Czy wiesz kiedy będą test DVB-T2 w Warszawie ?

0 Like
Krasnoludek
Pioneer
Opcje

Niestety nie, ale zapewne wkrótce uruchomią, pozwolenie mają już. 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Jutro powinny być testy DVB-T2/HEVC TVP Dokument.


0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@stawik  Czy testowałeś już MUX-5 TVP Polonia HD, TVP Kultura HD oraz TVP Rozrywka SD.


0 Like
stawik
Pathfinder
Opcje

@vdsl2 nowe kanały działają poprawnie. Pojawił się jeszcze kanał TVP Dokument i TVP Kultura 2 (HbbTV)