Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Samsung TV UE50NU7092U - problem z internetem Wifi i Kabel

(Temat utworzony: 08-02-2022 04:17 PM)
340 Wyświetlenia
Jpkon
First Poster
Opcje

Dzień dobry, mam problem z internetem w telewizorze Samsung UE50NU7092U, a dokładniej z Youtube. Na wstępie dodam iż oprogramowanie do tego modelu jest zainstalowane ostatnie jakie wyszło: Wersja 1320.4 - wg. strony samsung.pl (brak aktualizacji do pobrania w ustawieniach).

Problem jest taki iż zrywa połączenie z internetem, tzn: ustawiłem wszystko w sieci bezprzewodowej, wyskakuje połączono z siecią, youtube się włącza filmy lecą. I przykładowo poleci kilka piosenek czy filmów, i nagle kółko się kręci czyli tak jakby brak internetu, wchodzę w ustawienia i faktycznie brak połączenia z internetem. Nie znalazłem żadnej zależności dlaczego tak się dzieje i kiedy to występuje. Potrafi działać przez kilka godzin a następnie co 1 film kręci się kółko i "wywala" internet.

Pomyślałem że może to być wina wifi, podłączyłem kabel, skonfigurowałem łączność przewodową. I takie same objawy, tzn. działa przez jakiś czas bez problemu i nagle po którymś filmie "wywala" internet, wyciągam kabel od internetu po chwili wkładam z powrotem i działa dalej.

W czym może być problem? Czy to jest kwestia oprogramowania samsunga? Mogę temu jakoś zaradzić? Gdyż jest to bardzo upierdliwe. 

Pozdrawiam

0 Like
6 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Jpkon  Nie napisałeś od kogo masz Internet? Czy próbowałeś ustawić ręcznie DNS?

https://eu.community.samsung.com/t5/telewizory/r%C4%99czne-ustawianie-dns/m-p/386454#M2036

Jpkon
First Poster
Opcje

Internet światłowodowy od lokalnego dostawcy 100mb/s, więc tutaj raczej stabilny. Tak, próbowałem zmieniać konfigurację z dnsami - mam ustawione ręcznie, również przypisany stały ip. 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Nikt jeszcze takiego problemu nie zgłaszał od września tamtego roku.

Jpkon
First Poster
Opcje

Sam już nie mam pomysłu gdzie może być problem. Czy to jakaś usterka w samym telewizorze? Jest jeszcze jakaś możliwość co bym mógł zmienić / sprawdzić?

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Proponuje Ci kontakt z infolinią Samsung tel 22 607 93 33 i poproś o zdalne połączenie sprawdzą TV.

Jpkon
First Poster
Opcje

Ok, dzięki za radę. 

0 Like